Faqja kryesore e muzikės Lista e plotė e artistėve Te gjitha albumet TOP-40 Kenget TOP-20 albumet Ndihmė

   

  Arkiva nė renditje kronologjike  
28.05.2008  Shqiperia renditet e 17-ta ne naten finale te Eurovizion 2008
27.02.2008  Njė libėr pėr jetėn e Usta Laver Bariut
03.12.2007  Aurela Gaēe fiton trofeun e “Kėnga Magjike”
10.10.2007  "Kėngė Magjike", mbledh emrat mė tė spikatur tė skenės shqiptare
19.08.2007  Intervistė me kėngėtaren e mirėnjohur Eli Fara
06.07.2007  Pianistia Hermira Gjoni, koncert i suksesshėm nė New York
26.05.2007  Anida Take, njė jetė nė skenėn artistike shqiptare
01.03.2007  Tre shqiptarė marrin pjesė nė festivalin e Sanremos
15.12.2006  Nė 45 vjetorin e Festivalit tė Radio Televizionit Shqiptar
17.11.2006  Studim mbi iso-polifoninė shqiptare
08.11.2006  Albume tė reja me muzikė
25.10.2006  Andrea Boēeli, duet me Inva Mula nė turneun rus
25.09.2006  Maria Kraja, kėngėtarja mė e madhe lirike
17.08.2006  Veli Sahiti - TRIX
07.08.2006  MTV, koncert sensibilizues nė Vlorė kundėr trafikimit njerėzor
19.07.2006  Kėngėtarja Alida Hisku i rikthehet kėngės e skenės pas 2 dekadash
06.07.2006  Dasho Kurti, kompozitori shqiptar i Jorgo Dalarės
26.06.2006  Eda Zari konkurron nė festivalin e xhazit
16.05.2006  Ndahet nga jeta Artistja e Merituar Luēie Miloti
09.05.2006  Tenori i ri shqiptar Saimir Pirgu nxjerr albumin e parė
06.04.2006  Kėngėtari i mirėnjohur Goran Bregoviē elektrizon publikun shqiptar
26.03.2006  Trix, Elita 5, Ilirėt
01.03.2006  Krijohet rrjeti i Iso-Polifonisė dhe del nė shtyp "Iso-Polifonia"
31.01.2006  Vaēe Zela dhe Ramiz Kovaēi kėndojnė pėr kėnaqėsinė tuaj
21.12.2005  Intervista me fituesit e ēmimit tė parė nė Fest 44
19.12.2005  Miriam Cani, deputimi i parė pėr publikun shqiptar
14.11.2005  Genta Ismajli fiton ēmimin e parė tek "Kėnga Magjike 2005"
01.11.2005  Parashqevi Simaku rikthehet me njė album te ri pėr publikun shqiptar
18.10.2005  Intervistė me ēiftin e artistėve Raif Hyseni dhe Merita Halili
30.09.2005  Anita Take: Do tė iki nga kjo botė duke kėnduar
08.09.2005  Eno Koēo publikon jetėn artistike tė nėnės sė tij, Tefta Tashko Koēo
29.08.2005  Doruntina Disha, fiton "Ethet…" e Norvegjisė
20.07.2005  Violinistja Anila Kraja nxjerr albumin e saj tė parė
09.07.2005  100 Kėngėt e Shekullit
24.05.2005  Eurovizioni: … dhe fituese ėshtė Greqia!
24.05.2005  Tre tenorėt shqiptarė, koncert nė Athinė
20.05.2005  Ledina Ēelo nė Eurovizion 2005, nė 10 finalistet
15.04.2005  "A kanė ujė ato burime" ngjitet nė qiell
11.04.2005  Xhana Nanini jep njė intervistė pėr publikun shqiptar
18.03.2005  Kujtojmė vitet '80
25.01.2005  Gaqo Ēako, njė album pėr 70-vjetorin
20.01.2005  Kėngė tė reja popullore
25.12.2004  Anita Bitri nė kėngė
19.12.2004  Ledina Ēelo shkon nė Festivalin Evropian
14.12.2004  Albume tė reja nė prag tė festave
06.12.2004  Origjina e polifonisė popullore shqiptare
27.11.2004  Festivali XIV Artistik i Kėngės e Valles Shqiptare nė Amerikė
25.11.2004  Festivali Folklorik zbret nė Tiranė
15.11.2004  Albume tė reja pėr festėn e Flamurit
14.11.2004  Sherif Merdani: Nga skena nė birucė
03.11.2004  Aleksander Gjoka: Ju sjell veten time te ndryshuar
20.10.2004  Ndahet nga jeta kėngėtarja Anita Bitri
06.10.2004  KU JANĖ!?...
26.09.2004  Elita 5, WSF, Fontana
22.09.2004  Saimir Pirgu - Pavaroti i ri Shqiptar
29.08.2004  Albume tė reja me kėngė popullore
08.08.2004  Mė do apo s'mė do?
18.07.2004  Kėngė Shqiptare nė tregun e huaj
14.06.2004  Kėngė tė reja pėr kėnaqėsinė tuaj
28.05.2004  Anjeza Shahini automatikisht nė vendin e gjashtė
16.05.2004  Anjeza Shahini, vendi i 7 ne Eurovizion
13.05.2004  Votoni pėr kėngėtaren Shqiptare nė Festivalin Europian
11.05.2004  Albasoul prezanton thesarin e kėngėve Arbėreshe
05.04.2004  Album i ri i Ardit Gjebresė
10.02.2004  Pianistja shqiptare sfidon instrumentistėt e mėdhenj
06.02.2004  Bujar Qamili, elegji pėr viktimat e Karaburunit
04.02.2004  Interviste me kengetaren e harruar Adriana Ceka
24.01.2004  Rikthehet nė Tiranė Festivali Evropian i Kėngės
19.01.2004  Opera: Inva Mula e Josif Gjipali nė kalendarin botėror
20.12.2003  Festivali i kenges ne RTSH, nje zhgenjim i madh
25.11.2003  Bytyēi, Gjoka dhe Hadėrgjonaj ēmohen si mė tė mirėt
20.11.2003  Ekzekutohet rapsodi Mark Nikolli
11.11.2003  Rekord, mbi 200 albume e 2300 kenge per kenaqesine tuaj
24.10.2003  Lirio Nushi sė shpejti nė Tiranė
03.10.2003  Festivali, fushatė pėr Edi Ramėn
13.09.2003  Menyre kontaktimi me muzikantet shqiptare
21.08.2003  Eda Zari dhe kritiket muzikore
18.08.2003  Ndėrron jetė "Bilbili" i Shqipėrisė sė Mesme, Fitnete Rexha
11.08.2003  Inagurojmė faqen e re tė muzikės!
24.07.2003  Festival folklorik ne Struge
14.07.2003  Interviste me kengetaren Elida Bardhi
29.05.2003  Koncerti i suksesshėm i Lirio Nushit nė Vlorė
23.05.2003  Bujar Uka dhe Sinan Vllasaliu
11.05.2003  Antologjia e kėngės dhe muzikės Arvanite
18.04.2003  Rikthimi i Redon Makashit
19.03.2003  Laver Bariu dhe muzika popullore permetare
06.03.2003  Elsa Lila kendon ne Sanremo
25.02.2003  Koncert i artisteve shqiptare ne NY
31.01.2003  Mera Zymeri, Sabri Fejzullahu
23.01.2003  Fest 2002 mberrin tek Albasoul
19.01.2003  Adelina, Bleona, Eli, Kledi me albume te reja
20.12.2002  Interviste me Elsa Lile
16.12.2002  Mira Konēi rrėmben trofeun e festivalit
10.12.2002  Motrat Libohova, nje tur per emigrantet
01.12.2002  Elsa Lile drejt Sanremos
14.11.2002  "The Dreams" dhe "2Die4"
03.11.2002  Elsa Lila konkuron per ne festivalin e Sanremo-s
26.10.2002  Pavlina Nikaj, dekorohet me urdhrin "Naim Frasheri"
12.10.2002  Vazhdojnė albumet e reja
07.10.2002  Tribut artistit Laver Bariu
24.09.2002  10 albume te reja per kenaqesine tuaj
19.09.2002  Dashuria eshte e shenjte!
10.09.2002  11 Albume te reja
23.08.2002  Tinguj 100% Zeshkane, Pėrmetare dhe Jugore
17.08.2002  Altin Sulku per kenaqesine tuaj
24.07.2002  Gjashte albume te reja ne faqen e muzikes
18.07.2002  Idhulli i Rinise
01.07.2002  Elita 5 dhe Miranda
29.06.2002  Mariena, violina shqiptare ne Bilbao
27.06.2002  Albumi i dyte nga Remi
20.06.2002  Meta, Raja, Kola.
12.06.2002  Tinguj te rinj nė faqen e muzikės
10.06.2002  Album i ri nga Remi
07.06.2002  Festivali pėr fėmijė kurorėzon fituesit
27.05.2002  Ilir Shaqiri dhe Elda Shabani
20.05.2002  Ismet Peja kendon per ju
14.05.2002  Kenge te reja nga S. Hoxha, Sh. Levendi, Postmoderna
07.05.2002  Album i ri nga Eli Fara
01.05.2002  Degjoni "Miss Bukuria" nga Ledina Celo
07.04.2002  Album i ri "Kenge Magjike"
05.04.2002  Fest 2001 u shtua ne faqen e muzikes
02.04.2002  Merita Halili per ju
09.03.2002  Bojken Lako nė Londėr
02.03.2002  Merita Halili
24.02.2002  Dani kendon per ju tek Albasoul
23.02.2002  Dhe dy albume te reja me muzike
16.02.2002  Dashuria dhe kenga te prera ne mes
01.02.2002  http://muzika.albasoul.com
11.01.2002  Albume te reja
31.12.2001  Si ju mund te ndihmoni
25.12.2001  Ne lidhje me Muziken Shqiptare

Veshja