Muzika Shqiptare
http://muzika.albasoul.com
http://www.albasoul.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


1  2  3  4  5 6

17 Hite ::: 17 Hite tė pėrjetshme [i ri]
Haxhi Dauti ::: Larg u largova [i ri]
Kosova ::: Kėngė Kosovare [i ri]
Zekirja Gashi ::: Fontana [i ri]
Adelina Ismajli ::: Nuk jam sex bombė
Adelina Ismajli ::: 100% Zeshkane
Adelina Ismajli ::: Prej fillimit
Aleksander Gjelaj ::: Shqiptari jetofsh nė breza
Aleksandėr Gjoka ::: The best
Alfred Meēo ::: Mos ik
Alqi Boshnjaku ::: Larg urrejtjes
Altin Shira ::: Ti gjithmonė je pik loti
Altin Sulku ::: Natė Vjeshte
Ansambli Ēipini ::: Kėngė Labe
Ansambli Folkloristik ::: Labėria ime
Ansambli Polifonik ::: Kėngė polifonike
Antologjia Botėrore ::: Muzikė Shqiptare
Ardit Gjebrea ::: Vargje pėr veten
Ardit Gjebrea ::: Projekt Jon
Ardjan Trebicka ::: Tango
Ardjan Trebicka ::: Do bėhem cigan
Ardjan Trebicka ::: Dhe deti na ka zili
Arens Leka ::: The Blue Violin
Arif Vladi ::: Marshi i UĒK'sė
Armend Rexhepagiqi ::: Hitet
Artan Kola ::: Nata e fundit
Artan Xhija ::: Autograf pėr ty
Artiola Toska ::: Mos u lodh kot
Artiola Toska ::: Pse kam frikė
Asgjė Sikur Dielli ::: Ti dhe unė
Aurela Gaēe ::: Superxhiro
Aurela Gaēe ::: The Best
Aurela Gaēe ::: Ēile zemrėn
Aurela Gaēe ::: Tundu bejke
Bedri Islami ::: Gocė Pejane
Besnik Shateli ::: Njė ditė Maji
Bleona Qereti ::: Nėse mė do fort
Bleona Qereti ::: S'mė bėhet vonė
Bleona Qereti ::: Ik mėso si dashurohet
Bojken Lako ::: Bojken Lako
Bujar Qamili ::: Nuk jam ma sikur atėherė
Bujar Uka ::: Kthehu ti...
Bujar Uka ::: Live
Cani ::: Hitet Cani
Ēervadiku, Fejza, Nikprelaj ::: Kėngė nga zemra
Dani & Sofra Pejane ::: Kėngė tė zgjedhura qytetare
Dani, Irma, Gili, Sinani ::: Fontane dėshirash
Dhimbje dashurie ::: Dhimbje dashurie
Djemtė e detit ::: Izolimi vdes
Djemtė e Vlorės ::: Kėnga Labe, O kėnga ime
Dy Bilbilat ::: Kėngė dasme
Edona Llalloshi ::: Borxhi i dashurisė
Edona Llalloshi ::: Djali i Kosovės trime
Elda Shabani ::: Ke diēka qė mė pėlqen
Eli Fara ::: Po tė pres
Eli Fara ::: Pėrtej
Eli Fara ::: Popullore
Eli Fara ::: Mė thotė zemra
Elita 5 ::: Only for you - Vetėm pėr ju
Elita 5 ::: Si Merlin Monro
Eliza Hoxha ::: Nė duart e mia
Ema Qazimi ::: Trėndelinė dhe kėngė
Eranda Libohova ::: Beqare jam betu
Erjon Korini ::: Mė thuaj po
Ermira Babaliu ::: Serenata Korēare
Ermira Babaliu ::: Pres...
Ermira Babaliu ::: Kėngė nga festivalet
Fatmir Dule ::: Kėngė nga jugu
Fisnikėt ::: Live
Fitnete Rexha ::: Popullore tė Shqiperise sė mesme
Franēesk Radi ::: Humba pranverėn
Ganimete Abazi ::: Mirupafshim
Ganimete Jashanica ::: Potpuri kėngėsh
Ganimete Jashanica ::: Dy zemra
Gena ::: Ē'do njeri ka njė mister
Gėzim Nika ::: Unė e dua Shqipėrinė
Gili ::: Studenti
Gili ::: Fol Shqip
Gili ::: Aktore e pėrkryer
Gjergji Jorgaqi ::: Qaj & Qesh
Gjurmėt ::: Hitet
Gramoz & Ylber Gjini ::: Moj raki moj shkumbi
Grupi Ali Pasha ::: Ali Pashai
Grupi Minatori ::: Minatori
Grupi Mister ::: Mister
Hekuran Xhambali ::: Valle e kaba
Hitet Euroliza ::: Kolazh '98
Ilir Shaqiri ::: Garda e Kosovės
Ilir Shaqiri ::: Jam kėtu
Ilir Shaqiri ::: Bota e rinisė
Ilir Shaqiri ::: Rringjallje
Inva & Pirro Ēako ::: Ylli im
Irma Libohova ::: 23....53
Ismet Peja ::: Kosovė, oj nėnė
Kadri Ismaili ::: Drandofiles
Kadri Ismaili ::: Ditari i jetės
Kastriot Tusha ::: Serenata
Kėngė magjike ::: Kėngė magjike
Kledi ::: Mos mendo se t'kam harru
Kledi ::: Dashnija
Kollazh 2001 ::: Kollazh 2001
Kristi ::: Pėrrallė e vėrtetė
Laver Bariu ::: Popullore
Laver Bariu ::: Dragoi i Pėrmetit
Laver Bariu ::: Kėngė nga qyteti i trėndafilave
Ledina Ēelo ::: Miss bukuria
Liri Rasha ::: Kėngė popullore Dibrane
Lori ::: E si ta them
Luēi Raja ::: Nė vetmi jeta s'kalohet
M. Ferati, Sh. Behluli ::: Veē njė herė vjen vera nė derė
Manjola Nallbani ::: Mė shihni ēiltėr si ju shoh
Marigona ::: Mitrovica
Melodi tė pavdekshme ::: Melodi tė pavdekshme
Mera Zymeri ::: Ēlirimtares
Mera Zymeri ::: Kur ka dasėm Shqiptaria
Mera Zymeri ::: Shiu i Prishtinės
Merita Halili ::: Merita Halili
Merita Halili ::: Kėngė popullore tė zgjedhura
Mihallaq Andrea ::: Binte shiu
Mihallaq Andrea ::: Kėngė Korēare
Mimoza Paraveli ::: Serenata Korēare
Miranda Hashani ::: Mė mungon
Motrat Libohova ::: Arvanitase
Motrat Mustafa ::: Tė kam motėr ty dhe kėngėn
Motrat Mustafa ::: Se n'parasjė gurbet nuk ka
Motrat Sulejmani ::: Prej Kosove e nė Prevezė
Mozaik jugu ::: Mozaik kėngėsh nga jugu
Murat & Flutura Meta ::: Kėnga na bashkoi zemrat
Myzafer Koliqi ::: Fol njė herė mė buzėqesh
Naile Hoxha ::: Kėngė popullore
Nexhmije Pagarusha ::: Bilbili i kėngės Shqipe
Oda ::: Nuk je ti
Okteti ::: Vlugu i rinisė
Parashqevi Simaku ::: Kėngė popullore tė zgjedhura
Parashqevi Simaku ::: Kėngė nga festivalet nė RTSH
Pėrmbledhje ::: Hitet Shqiptare 2003
Postmoderna ::: Toka jonė
Qamili i vogėl, M. Mejzini ::: Kėndojnė Bilbilat
R. Caka, S. Bekteshi, M.Sejdiu ::: Yjet e kėngės
Ramadan Krasniqi ::: Tė kujtoj
Ramadan Krasniqi ::: Njė kujtim
Redon Makashi ::: Dikur
Remi ::: M'ka marrė malli
Remi ::: Dil prej gotės sime
Remzije Osmani ::: Pranverė e pa jetė
Reshat Randobrava ::: Melodi orkestrale
Reshat Randobrava ::: Kėngė qė nuk harrohen
Ritfolk ::: Drejt fatit tim
Rock Kosovar ::: Rock Kosovar vitet 80'
Rovena Dilo ::: Ante
Rovena Stefa ::: Bie dėborė
RTSH ::: Popullore nga krahinat e veriut
RTSH - Korēare ::: Kėngė Korēare
RTSH - Shkodrane ::: Kėngė Shkodrane
RTSH 1997 ::: Fest 97
RTSH 1998 ::: Fest 98
RTSH 1999 ::: Fest 99
RTSH 2001 ::: Fest 2001
RTSH 2002 ::: Fest 2002
Sabri Fejzullahu ::: Mėmėdheu
Sabri Fejzullahu ::: Merrma shiun e Prishtinės
Sabri Fejzullahu ::: Ma ke prishė gjumin e natės
Salim Arifi ::: Prej njė shpati
Sami Kallmi ::: Fytyra jote e bukur
Selami Kolonja ::: Do vi
Selami Kolonja ::: Hitet
Selami Kolonja ::: Dashuri e trazuar
Seleksioni 039 ::: Hitet
Shaqir Ēervadiku ::: Pėr liri
Shkėlqim Kola ::: Mos mė thuaj se nuk vij
Shkėlzen Jetishi ::: Hitet Xeni
Shkėlzen Jetishi ::: Kurorė dashurie
Shkėlzen Jetishi ::: Potpuri
Shkurte Fejza ::: Jo nuk ndahet Mitrovica
Shkurte Fejza ::: Kėngė e lot
Shpėtim Levendi ::: Kam shumė kohė qė pres
Shyhrete Behluli ::: Nė ditėn e flamurit
Sinan Hoxha ::: Ah sikur tė vije
Sinan Hoxha ::: Dashuria dallg dhe djell
Sinan Hoxha ::: Mė thuaj po
Sinan Hoxha ::: Sinan Hoxha
Sinan Vllasaliu ::: Lutem
Studio Edona ::: Hitet Jehona
The Dreams ::: Forever
TNT ::: Pėrtej vehtes
TNT ::: Ku je
Top Albania Radio ::: Shqip
Top Albania Radio ::: Shqip Shqip Shqip
Trashėgimia Shpirtėrore ::: Iso Polifonia Toske
Trashėgimia Shpirtėrore ::: Iso Polifonia Labe
Trix ::: Hitet
Tung Tung ::: Rrushi i kuq
Vaēe Zela ::: Vaēe Zela
Vėllezėrit Curri ::: Kėngė tė zgjedhura Pėrmetare
Vellezerit Curri, L. Bariu ::: Zbresin nga Leusa taborė, taborė
Vera Laēi-Duka ::: Stop helmimet
Vjollca Luka ::: Do tė vish
WNC ::: Pse