Faqja kryesore e muzikės Lista e plotė e artistėve Te gjitha albumet TOP-40 Kenget TOP-20 albumet Ndihmė

   

    Shaqir Cėrvadiku — Pėr liri    

Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Atje larg  Atje larg 1299
2  Ē'ka po thotė Adem Jashari  Ē'ka po thotė Adem Jashari 958
3  Moj e mira Bregut tė Cemit  Moj e mira Bregut tė Cemit 865
4  Njė grusht dhe mė i shtrėnjė se jeta  Njė grusht dhe mė i shtrėnjė se jeta 847
5  Kosovėn mos ma kujtoni  Kosovėn mos ma kujtoni 791
6  Erdhi dhėndri nga kurbeti  Erdhi dhėndri nga kurbeti 760
7  Kur na thėrret Kosova  Kur na thėrret Kosova 691
8  Hypi qika nė mollė  Hypi qika nė mollė 630
9  Kosovė Dardane  Kosovė Dardane 624
10  Bajram Curri  Bajram Curri 544
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Hanė Nikprelaj & Shaqir Cėrvadiku & Shkurte Fejza — Kėngė nga zemra    


Albume tė tjerė nga   •Hanė Nikprelaj   •Shkurte Fejza
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Ēohu djelmni  Ēohu djelmni 2132
2  Pyet Kosova  Pyet Kosova 1803
3  Nėnat Shqiptare  Nėnat Shqiptare 1625
4  E kam emrin Kosovar  E kam emrin Kosovar 1177
5  Mėmėdhe sa shumė tė dua  Mėmėdhe sa shumė tė dua 945
6  Malli djeg pėr Mėmėdhenė  Malli djeg pėr Mėmėdhenė 882
7  Krushqit e Dardanisė  Krushqit e Dardanisė 798
8  Jam e bija e Kosovės  Jam e bija e Kosovės 788
9  Jabanxhi  Jabanxhi 677
10  Rrezja e parė  Rrezja e parė 600
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Zėri i Kėrēovės — Hitet e Verės 2005    


Albume tė tjerė nga   •Adelina Ismajli   •Anita Bitri   •Fatmira Breēani   •Ganimete Abazi   •Gili   •Ilir Shaqiri   •Remi   •Shkėlzen Jetishi   •Shkumbin Kryeziu   •Shkurte Fejza   •Shpat Kasapi   •Vėllezėrit Aliu   •Zėri i Kėrēovės
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Zeshkanja  Zeshkanja - Sunaj Saraēi 7993
2  Oh dola n’bahēe  Oh dola n’bahēe - Xhevahir Elezi 6064
3  Shota  Shota - Shkurte Fejza 5091
4  Era sa herė fryn  Era sa herė fryn - Adem Ramadani 4823
5  Rrugės me gurė  Rrugės me gurė - Vėllezėrit Aliu 4224
6  Dashuro vashė  Dashuro vashė - Lirie Istogu, Xhevdet Rama 3920
7  Nė brigjet e Valbonės  Nė brigjet e Valbonės - Fatmira Breēani 3556
8  Jeta ėshtė e shkurtėr  Jeta ėshtė e shkurtėr - Rifadije Greicevci 3197
9  Nuk ka lule nė botė  Nuk ka lule nė botė - Ismet Bexheti 2976
10  Kumanovare vajzė bujare  Kumanovare vajzė bujare - Pandora 2921
11  Bukuri ti zbrit prej qiellit  Bukuri ti zbrit prej qiellit - Shkėlzen Jetishi 2823
12  Jepi gaz  Jepi gaz - Rozana Radi 2563
13  Edhe kėtė natė  Edhe kėtė natė - Adelina Ismajli 2358
14  Fisnike  Fisnike - Shpat Kasapi 2244
15  Albumi im  Albumi im - Shaqir Cėrvadiku 2194
16  Dashurova sytė mavi  Dashurova sytė mavi - Zaide Misini 2105
17  Ti u largove  Ti u largove - Anita Bitri & Remi 2019
18  Thuaj yjet s’janė zjarr  Thuaj yjet s’janė zjarr - Ilir Shaqiri 2006
19  Lule Mimoze  Lule Mimoze - Mimoza Mustafa, Shkumbin Kryeziu 1952
20  Ėndėrr je  Ėndėrr je - Ganimete Abazi 1727
21  Tė fala nga Tirana  Tė fala nga Tirana - Gili 1718
22  Vetėm ty  Vetėm ty - Esad Ademi 1661
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin

Veshja