Faqja kryesore e muzikės Lista e plotė e artistėve Te gjitha albumet TOP-40 Kenget TOP-20 albumet Ndihmė

   

    Ema Qazimi — Trėndelinė dhe kėngė    

Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Trėndelinė e kėngė  Trėndelinė e kėngė 1003
2  Baballarėt  Baballarėt 736
3  Kėputa njė gjethė dafine  Kėputa njė gjethė dafine 714
4  Marinari  Marinari 611
5  Kėngė pėr Ēerēiz Topullin  Kėngė pėr Ēerēiz Topullin 581
6  Pėr ty ēelin mijėra agime  Pėr ty ēelin mijėra agime 544
7  Gol bukur gol  Gol bukur gol 530
8  Dashuria jonė  Dashuria jonė 486
9  Zemėrzjarrta moj  Zemėrzjarrta moj 476
10  Kur ēelin bozhuret  Kur ēelin bozhuret 457
11  Tė dua  o jetė  Tė dua o jetė 437
12  Ēobani  Ēobani 431
13  Pranvera vjen e gjen Pranverė  Pranvera vjen e gjen Pranverė 387
14  Ne Vajzat  Ne Vajzat 355
15  Ti o shpirt qė mban njė bote  Ti o shpirt qė mban njė bote 345
16  Ditėlindja dhe deti  Ditėlindja dhe deti 328
17  Lidhur nė njė besė  Lidhur nė njė besė 300
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Kėngė magjike — Kėngė magjike    


Albume tė tjerė nga   •Alma Bektashi   •Gjergji Jorgaqi   •Kozma Dushi   •Liliana Kondakēi   •Mihallaq Andrea   •Mimoza Paraveli   •Ritfolk   •Rovena Dilo   •Spirit Voice
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Dy netė  Dy netė - M. Paraveli & M. Andrea 2176
2  Mos mė lini tė largohem  Mos mė lini tė largohem - Kozma Dushi 1586
3  F**k the government  F**k the government - Adelina Ismaili 1205
4  Ikin stinėt  Ikin stinėt - E. Qazimi & E. Bogdani 1071
5  Ti largohu  Ti largohu - Alma Bektashi 961
6  Ti s'e ndien atė qė fal  Ti s'e ndien atė qė fal - Gjergj Jorgaqi 878
7  Do tė them diēka  Do tė them diēka - Ritfolk 831
8  Rruga e jetės  Rruga e jetės - Spirit Voice 786
9  Arbėri  Arbėri - Liliana Kondakēi 740
10  Lotėt e ėngjėllit  Lotėt e ėngjėllit - Era Rusi 641
11  Njė jetė dashurojmė  Njė jetė dashurojmė - Sun Rise 632
12  Jeta ėshtė e shėnjtė  Jeta ėshtė e shėnjtė - Rovena Dilo 572
13  Skllav i etjes tėnde  Skllav i etjes tėnde - Meteor 494
14  Klith me natėn  Klith me natėn - Arjan Toēi 447
15  Mė fal  Mė fal - Suela Ēanaj 434
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Kėngėt e Shekullit — 100 Kėngėt e Shekullit - vol. 10    


Albume tė tjerė nga   •Aleksandėr Gjoka   •Alma Bektashi   •Eranda Libohova   •Irma Libohova   •Jonida Maliqi   •Kėngėt e Shekullit   •Kujtim Prodani   •Rovena Dilo   •Saimir Braho   •Sidrit Bejleri   •Vikena Kamenica
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Pragu i vegjėlisė  Pragu i vegjėlisė - Aleksandėr Gjoka 1619
2  Eja  Eja - Eranda Libohova 1234
3  Pėr vendlindjen  Pėr vendlindjen - Sidrit Bejleri 1231
4  Kujtimet e studentit  Kujtimet e studentit - Kujtim Prodani 1168
5  Rrjedh njė kėngė e ligjėrime  Rrjedh njė kėngė e ligjėrime - Rovena Dilo 1101
6  Kolazh  Kolazh - Ema Qazimi 1049
7  Gol  Gol - Irma Libohova 977
8  Jeto dhe jetėn time  Jeto dhe jetėn time - Saimir Braho 888
9  Pėr ty ēelin mijėra mėngjese  Pėr ty ēelin mijėra mėngjese - Vikena Kamenica 886
10  Njerėzit e agimeve  Njerėzit e agimeve - Jonida Maliqi 818
11  Mora shoqezėn pėr krah  Mora shoqezėn pėr krah - Alma Bektashi 766
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin

Veshja