Faqja kryesore e muzikės Lista e plotė e artistėve Te gjitha albumet TOP-40 Kenget TOP-20 albumet Ndihmė

   

    Elda Shabani — Ke diēka qė mė pėlqen    

Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Hajde luajna pak  Hajde luajna pak 764
2  Ke diēka qė mė pėlqen  Ke diēka qė mė pėlqen 680
3  O mor Ēun mos luaj me zjermin  O mor Ēun mos luaj me zjermin 505
4  Mė mirė beqare se sa e martuar  Mė mirė beqare se sa e martuar 445
5  Dashuria dhe zhgėnjimi  Dashuria dhe zhgėnjimi 441
6  Sa tė desha  Sa tė desha 416
7  Eja i dashur ti  Eja i dashur ti 407
8  Pėr njė fjalė shpirtin do tres  Pėr njė fjalė shpirtin do tres 352
9  Si nė parasjė  Si nė parasjė 299
10  Mė beso  Mė beso 286
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Zėri i Kėrēovės — Hitet 2005    


Albume tė tjerė nga   •Adelina Ismajli   •Altin Sulku   •Anita Bitri   •Eneida Tarifa   •Eranda Libohova   •Ganimete Abazi   •Gena   •Gili   •Kristi   •Lori   •Naser Lutfiu   •Rovena Stefa   •Zėri i Kėrēovės
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Te rrapi nė Mashkullorė  Te rrapi nė Mashkullorė - Gena 6017
2  Digjem zjarr  Digjem zjarr - Anila Mimani 4282
3  Gjysma tjetėr  Gjysma tjetėr - Ganja dhe Kristi 3704
4  Diskoteka  Diskoteka - Elda 3618
5  Binjaket  Binjaket - Sabiani 3260
6  I fola thėllėzės  I fola thėllėzės - Altin Sulku 3230
7  Kthehu ti  Kthehu ti - Blero 3003
8  Endrrat nga lart do t’i dėrgoj  Endrrat nga lart do t’i dėrgoj - Eneida Tarifa 2597
9  Buzėt mė ishin tharė  Buzėt mė ishin tharė - Eranda Libohova 2593
10  Njė me njė  Njė me njė - Mimoza 2506
11  Pėr sytė e tu  Pėr sytė e tu - Anita Bitri 2307
12  Po s’mė puthe ti  Po s’mė puthe ti - Alketa 2290
13  Ēuni ėshtė i imi  Ēuni ėshtė i imi - Lori 2261
14  Me kapele karrocieri  Me kapele karrocieri - Rovena Stefa 2203
15  E imja shota  E imja shota - Antigona Sejdiu 2012
16  Pėrse  Pėrse - Leonora Bahiti 1959
17  Tė dua - s’tė dua  Tė dua - s’tė dua - Leonora Poloska 1861
18  Dy akrepat  Dy akrepat - Adelina Ismajli 1701
19  Vetmi nate  Vetmi nate - Naser Lutfiu 1700
20  Si tė them  Si tė them - Antigona Sejdiu 1644
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin

Veshja