Faqja kryesore e muzikės Lista e plotė e artistėve Te gjitha albumet TOP-40 Kenget TOP-20 albumet Ndihmė

   

    Ansambli i Tiranės — Kėngė polifonike    

Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Do marr ēiften  Do marr ēiften 1766
2  Syzeza  Syzeza 1361
3  Thėllėza qė shkel mbi vesė  Thėllėza qė shkel mbi vesė 1210
4  Kur mė shkoje nė ato varre  Kur mė shkoje nė ato varre 1059
5  Mora rrugėn pėr Janinė  Mora rrugėn pėr Janinė 972
6  Vajzė e Libohovės  Vajzė e Libohovės 899
7  Poshtė moj nga ēairret  Poshtė moj nga ēairret 843
8  Sinan labi  Sinan labi 806
9  Mbeēė more shokė mbeēė  Mbeēė more shokė mbeēė 751
10  Janinės ēi panė sytė  Janinės ēi panė sytė 730
11  Njė kėngė thėllėze ē'mė zgjoi  Njė kėngė thėllėze ē'mė zgjoi 719
12  Doli luleja nga pylli  Doli luleja nga pylli 700
13  Hodha njė lule nė ferrė  Hodha njė lule nė ferrė 640
14  Ninullė  Ninullė 604
15  Do tė marr dhe unė mal  Do tė marr dhe unė mal 585
16  Hasmi zu vatanė  Hasmi zu vatanė 576
17  Vito pėllumbesha  Vito pėllumbesha 536
18  Lunxhėri krahinė e bukur  Lunxhėri krahinė e bukur 530
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Ansambli i Tiranės — Kėngė dhe valle    

Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Valle me potpuri Tirane  Valle me potpuri Tirane 1736
2  Intrumentale me motive Tirane  Intrumentale me motive Tirane 1371
3  S’paske pas njė pikė mėshirė  S’paske pas njė pikė mėshirė 1127
4  E para ėshtė nėna  E para ėshtė nėna 1024
5  Valle Gorashe Korēare  Valle Gorashe Korēare 899
6  A kanė ujė ato burime  A kanė ujė ato burime 817
7  Kaba Korēare  Kaba Korēare 760
8  Do marr ēiften  Do marr ēiften 720
9  Binte shiu pika-pika  Binte shiu pika-pika 685
10  Kaba Prespane  Kaba Prespane 661
11  Moj e bukura More  Moj e bukura More 634
12  Viktori  Viktori 557
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin

Veshja