Faqja kryesore e muzikės Lista e plotė e artistėve Te gjitha albumet TOP-40 Kenget TOP-20 albumet Ndihmė

   

    Mera Zymeri — Ēlirimtares    

Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Jemi Zot nė trojet tona  Jemi Zot nė trojet tona 348
2  Oj Kosovė  Oj Kosovė 233
3  Ku janė djemtė e Kaēanikut  Ku janė djemtė e Kaēanikut 210
4  Hoj dada hoj  Hoj dada hoj 174
5  Ēlirimtares  Ēlirimtares 157
6  Sytė qė kan lotuar  Sytė qė kan lotuar 131
7  Mbesim rroje pėr Atdhe  Mbesim rroje pėr Atdhe 118
8  Kush e shpiku lumin  Kush e shpiku lumin 105
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Mera Zymeri — Kur ka dasėm Shqiptaria    

Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Babi im nė mėrgim  Babi im nė mėrgim 296
2  3000 vjet Shqipėri mbi dhe  3000 vjet Shqipėri mbi dhe 250
3  Kur ka dasėm Shqiptaria  Kur ka dasėm Shqiptaria 220
4  Ē'ka ka zogu qė po qan  Ē'ka ka zogu qė po qan 212
5  Potpuri kėngėsh  Potpuri kėngėsh 182
6  Ē'faj ka syri qė s'ka gjumė  Ē'faj ka syri qė s'ka gjumė 175
7  O i miri i motrės  O i miri i motrės 143
8  O moj tokė e Skėnderbeut  O moj tokė e Skėnderbeut 140
9  Mė ka marr malli pėr ty Kosovė  Mė ka marr malli pėr ty Kosovė 126
10  Shtatė degėt e dardhės  Shtatė degėt e dardhės 126
11  Rrugės sė shotės do ecim  Rrugės sė shotės do ecim 113
12  Thirrjet e shqiponjės  Thirrjet e shqiponjės 104
13  Doruntina e Arbėrisė  Doruntina e Arbėrisė 91
14  Do tė vijė o syri i zi  Do tė vijė o syri i zi 84
15  Robėri mė s'durojmė  Robėri mė s'durojmė 84
16  Mos ma shkel ti abc-nė  Mos ma shkel ti abc-nė 78
17  Mijra vjet trolli Dardan  Mijra vjet trolli Dardan 74
18  Kur e shkruaj emrin Kosovė  Kur e shkruaj emrin Kosovė 73
19  Mbjellim gjakun nė dru e gur  Mbjellim gjakun nė dru e gur 70
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Mera Zymeri — Shiu i Prishtinės    

Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Merrma shiun e Prishtinės  Merrma shiun e Prishtinės 215
2  Po bjen defi kajde, kajde  Po bjen defi kajde, kajde 159
3  Dhėmbjet e Kosovės  Dhėmbjet e Kosovės 115
4  I hope  I hope 95
5  Kam dy vllazėn  Kam dy vllazėn 89
6  Pamvarsi!  Pamvarsi! 87
7  Pyes dallėndyshet  Pyes dallėndyshet 82
8  Pa ty  Pa ty 66
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin

Veshja