Faqja kryesore e muzikės Lista e plotė e artistėve Te gjitha albumet TOP-40 Kenget TOP-20 albumet Ndihmė

   

    Mera Zymeri — Kur ka dasėm Shqiptaria    


Albume tė tjerė nga   •Mera Zymeri
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Babi im nė mėrgim  Babi im nė mėrgim 303
2  3000 vjet Shqipėri mbi dhe  3000 vjet Shqipėri mbi dhe 257
3  Kur ka dasėm Shqiptaria  Kur ka dasėm Shqiptaria 225
4  Ē'ka ka zogu qė po qan  Ē'ka ka zogu qė po qan 216
5  Potpuri kėngėsh  Potpuri kėngėsh 186
6  Ē'faj ka syri qė s'ka gjumė  Ē'faj ka syri qė s'ka gjumė 178
7  O i miri i motrės  O i miri i motrės 147
8  O moj tokė e Skėnderbeut  O moj tokė e Skėnderbeut 143
9  Mė ka marr malli pėr ty Kosovė  Mė ka marr malli pėr ty Kosovė 130
10  Shtatė degėt e dardhės  Shtatė degėt e dardhės 127
11  Rrugės sė shotės do ecim  Rrugės sė shotės do ecim 114
12  Thirrjet e shqiponjės  Thirrjet e shqiponjės 106
13  Doruntina e Arbėrisė  Doruntina e Arbėrisė 92
14  Do tė vijė o syri i zi  Do tė vijė o syri i zi 85
15  Robėri mė s'durojmė  Robėri mė s'durojmė 85
16  Mos ma shkel ti abc-nė  Mos ma shkel ti abc-nė 79
17  Mijra vjet trolli Dardan  Mijra vjet trolli Dardan 75
18  Kur e shkruaj emrin Kosovė  Kur e shkruaj emrin Kosovė 74
19  Mbjellim gjakun nė dru e gur  Mbjellim gjakun nė dru e gur 71
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin

Veshja