Faqja kryesore e muzikės Lista e plotė e artistėve Te gjitha albumet TOP-40 Kenget TOP-20 albumet Ndihmė

   

    Ansambli i Tiranės — Kėngė polifonike    


Albume tė tjerė nga   •Ansambli i Tiranės
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Do marr ēiften  Do marr ēiften 1811
2  Syzeza  Syzeza 1395
3  Thėllėza qė shkel mbi vesė  Thėllėza qė shkel mbi vesė 1233
4  Kur mė shkoje nė ato varre  Kur mė shkoje nė ato varre 1078
5  Mora rrugėn pėr Janinė  Mora rrugėn pėr Janinė 990
6  Vajzė e Libohovės  Vajzė e Libohovės 914
7  Poshtė moj nga ēairret  Poshtė moj nga ēairret 860
8  Sinan labi  Sinan labi 820
9  Mbeēė more shokė mbeēė  Mbeēė more shokė mbeēė 763
10  Janinės ēi panė sytė  Janinės ēi panė sytė 744
11  Njė kėngė thėllėze ē'mė zgjoi  Njė kėngė thėllėze ē'mė zgjoi 730
12  Doli luleja nga pylli  Doli luleja nga pylli 711
13  Hodha njė lule nė ferrė  Hodha njė lule nė ferrė 650
14  Ninullė  Ninullė 616
15  Do tė marr dhe unė mal  Do tė marr dhe unė mal 594
16  Hasmi zu vatanė  Hasmi zu vatanė 584
17  Vito pėllumbesha  Vito pėllumbesha 546
18  Lunxhėri krahinė e bukur  Lunxhėri krahinė e bukur 541
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin

Veshja