Faqja kryesore e muzikės Lista e plotė e artistėve Te gjitha albumet TOP-40 Kenget TOP-20 albumet Ndihmė

   

    Festivali i Beratit (1995) — Traditat Vokale    

Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Bec Patani  Bec Patani 916
2  Kėngė popullore qytetare  Kėngė popullore qytetare 862
3  Ymer Aga  Ymer Aga 739
4  Nė gjumė isha dhe u zgjova  Nė gjumė isha dhe u zgjova 694
5  Qaj moj zemėr, qaj  Qaj moj zemėr, qaj 667
6  Vajta njė ditė nė pazar  Vajta njė ditė nė pazar 617
7  Kam shtėpinė me rasa  Kam shtėpinė me rasa 565
8  Mė muar malli mė muar  Mė muar malli mė muar 529
9  Medet o Riza, medet  Medet o Riza, medet 510
10  Ra njė lot dhe lagu syt  Ra njė lot dhe lagu syt 480
11  Fyelli i Tanės  Fyelli i Tanės 467
12  Nė majė tė shelgut  Nė majė tė shelgut 446
13  Lan vasha nė gurė tė lumit  Lan vasha nė gurė tė lumit 418
14  Zani i nanės  Zani i nanės 409
15  Moj Kosovė, trimneshė Dardane  Moj Kosovė, trimneshė Dardane 395
16  Njė thėllėzė e shkruar prilli  Njė thėllėzė e shkruar prilli 392
17  Dasmorė sot asht tan Shqipnija  Dasmorė sot asht tan Shqipnija 367
18  Djalė tė bukur tė bėri nėna  Djalė tė bukur tė bėri nėna 360
19  Shqiptaria bashkė gjithmonė  Shqiptaria bashkė gjithmonė 342
20  Kėngė pėr Meēo Bonen  Kėngė pėr Meēo Bonen 326
21  Kėngė vaji  Kėngė vaji 321
22  Larg nga vėndi i bardhė flori  Larg nga vėndi i bardhė flori 284
23  Smarte moj  Smarte moj 245
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin

Veshja