Faqja kryesore e muzikės Lista e plotė e artistėve Te gjitha albumet TOP-40 Kenget TOP-20 albumet Ndihmė

   

    Shpėtim Levendi & Shpėtim Levendi & Sulejman Lame & Sulejman Lame — Tė ka babai nė gji    


Albume tė tjerė nga   •Shpėtim Levendi   •Shpėtim Levendi
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Ē'u ngrita me natė  Ē'u ngrita me natė 616
2  Kur merr sitėn dhe gatuan  Kur merr sitėn dhe gatuan 495
3  Leskovik o fryn njė erė  Leskovik o fryn njė erė 438
4  Tė ka babai nė gji  Tė ka babai nė gji 410
5  Dola nė baēen me lule  Dola nė baēen me lule 381
6  Mora gunėn moj nėnė  Mora gunėn moj nėnė 370
7  Zbresim nga Leusa  Zbresim nga Leusa 341
8  Hapna, hapna derėn  Hapna, hapna derėn 328
9  Tė bėra manare  Tė bėra manare 298
10  Duart nė fre  Duart nė fre 270
11  Kaba  Kaba 270
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Sazet e Pėrmetit — Kėngė Pėrmetare    


Albume tė tjerė nga   •Laver Bariu   •Laver Bariu
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  O dhėndėr ku vete kėshtu  O dhėndėr ku vete kėshtu - M. Xhemali, Y. Zeqiri 1810
2  As aman moj lule  As aman moj lule - Sazet, Pėrmet 1446
3  Tė dielė qė me sabah  Tė dielė qė me sabah - Vajzat, Pėrmet 1230
4  Falma syn e zi  Falma syn e zi - I. Nasi, J. Suli 1152
5  Hajde dalim nga Lipa  Hajde dalim nga Lipa - M. Xhemali, Y. Zeqiri 1013
6  O borzilok  O borzilok - Sazet, Pėrmet 997
7  Do marr ēiften do dal pėr gjah  Do marr ēiften do dal pėr gjah - Sazet, Pėrmet 952
8  Se na ra dėbora  Se na ra dėbora - L. Bariu, S. Lame 926
9  Porsi pėndėt e palloit  Porsi pėndėt e palloit - M. Xhemali, Y. Zeqiri 818
10  Porsi yll mėngjesi  Porsi yll mėngjesi - J. Suli, I. Nasi 810
11  Hodha njė lule nė ferrė  Hodha njė lule nė ferrė - V.Thanasi, I.Thanasi 792
12  A kanė ujė ato burime  A kanė ujė ato burime - Sazet, Pėrmet 771
13  Rrush i bardhė e rrush i zi  Rrush i bardhė e rrush i zi - M. Xhemali, Y. Zeqiri 730
14  Trėndafili fletė fletė  Trėndafili fletė fletė - Sazet, Pėrmet 724
15  Fluturo si gjethe  Fluturo si gjethe - Laver Bariu 717
16  Hajde moj gjethėzė  Hajde moj gjethėzė - Riza Kosina 629
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Shpėtim Levendi & Shpėtim Levendi & Sulejman Lame & Sulejman Lame — Tė ka babai nė gji    


Albume tė tjerė nga   •Shpėtim Levendi   •Shpėtim Levendi
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Ē'u ngrita me natė  Ē'u ngrita me natė 616
2  Kur merr sitėn dhe gatuan  Kur merr sitėn dhe gatuan 495
3  Leskovik o fryn njė erė  Leskovik o fryn njė erė 438
4  Tė ka babai nė gji  Tė ka babai nė gji 410
5  Dola nė baēen me lule  Dola nė baēen me lule 381
6  Mora gunėn moj nėnė  Mora gunėn moj nėnė 370
7  Zbresim nga Leusa  Zbresim nga Leusa 341
8  Hapna, hapna derėn  Hapna, hapna derėn 328
9  Tė bėra manare  Tė bėra manare 298
10  Duart nė fre  Duart nė fre 270
11  Kaba  Kaba 270
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Sazet e Pėrmetit — Kėngė Pėrmetare    


Albume tė tjerė nga   •Laver Bariu   •Laver Bariu
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  O dhėndėr ku vete kėshtu  O dhėndėr ku vete kėshtu - M. Xhemali, Y. Zeqiri 1810
2  As aman moj lule  As aman moj lule - Sazet, Pėrmet 1446
3  Tė dielė qė me sabah  Tė dielė qė me sabah - Vajzat, Pėrmet 1230
4  Falma syn e zi  Falma syn e zi - I. Nasi, J. Suli 1152
5  Hajde dalim nga Lipa  Hajde dalim nga Lipa - M. Xhemali, Y. Zeqiri 1013
6  O borzilok  O borzilok - Sazet, Pėrmet 997
7  Do marr ēiften do dal pėr gjah  Do marr ēiften do dal pėr gjah - Sazet, Pėrmet 952
8  Se na ra dėbora  Se na ra dėbora - L. Bariu, S. Lame 926
9  Porsi pėndėt e palloit  Porsi pėndėt e palloit - M. Xhemali, Y. Zeqiri 818
10  Porsi yll mėngjesi  Porsi yll mėngjesi - J. Suli, I. Nasi 810
11  Hodha njė lule nė ferrė  Hodha njė lule nė ferrė - V.Thanasi, I.Thanasi 792
12  A kanė ujė ato burime  A kanė ujė ato burime - Sazet, Pėrmet 771
13  Rrush i bardhė e rrush i zi  Rrush i bardhė e rrush i zi - M. Xhemali, Y. Zeqiri 730
14  Trėndafili fletė fletė  Trėndafili fletė fletė - Sazet, Pėrmet 724
15  Fluturo si gjethe  Fluturo si gjethe - Laver Bariu 717
16  Hajde moj gjethėzė  Hajde moj gjethėzė - Riza Kosina 629
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin

Veshja