Faqja kryesore e muzikės Lista e plotė e artistėve Te gjitha albumet TOP-40 Kenget TOP-20 albumet Ndihmė

   

    Mazllom Mejzini & Mazllom Mejzini & Qamili i vogėl & Qamili i vogėl — Kėndojnė Bilbilat    

Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  More kėndo o bylbyl  More kėndo o bylbyl 2441
2  Ku po kėndojnė dy kumrija  Ku po kėndojnė dy kumrija 1894
3  Zambaku i bardhė  Zambaku i bardhė 1781
4  Kėnga e Rexhep Gerqarit  Kėnga e Rexhep Gerqarit 1535
5  Hajde t'shkojmė n'Shkodėr  Hajde t'shkojmė n'Shkodėr 1451
6  Po tė them moj lulja e allit  Po tė them moj lulja e allit 1394
7  Na leu dielli  Na leu dielli 1285
8  Kėnga e Ulqinit  Kėnga e Ulqinit 1236
9  O djalė prej gembi  O djalė prej gembi 1124
10  Sa i bukur muji i majit  Sa i bukur muji i majit 1115
11  N'Ēana kala u nisa  N'Ēana kala u nisa 1095
12  Hajde moj buzė burbuqe  Hajde moj buzė burbuqe 1012
13  Tė shtunėn kah iqnija  Tė shtunėn kah iqnija 958
14  Bash n'zeman tė djelmėnisė  Bash n'zeman tė djelmėnisė 897
15  Njė grusht dhe pėr kujtim  Njė grusht dhe pėr kujtim 848
16  Eja t'vėmė kurorė  Eja t'vėmė kurorė 804
17  Praj bylbyl  Praj bylbyl 759
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin

Veshja