Faqja kryesore e muzikės Lista e plotė e artistėve Te gjitha albumet TOP-40 Kenget TOP-20 albumet Ndihmė

   

Miresevini nė faqen e Muzikės Shqiptare!
Nė kėtė faqe jemi munduar t'u sjellim sa mė shumė kėngė Shqiptare dhe, pas njė pune 8-vjeēare tė ekipit Albasoul dhe vizitorėve tanė, kemi kėnaqėsinė t'u ofrojmė bashkėatdhetarėve tanė mbi 320 albume dhe 3,700 kėngė nga tė gjitha trevat Shqiptare. Kjo faqe ėshtė ndėrtuar pėr gėzimin e gjithė vizitorėve tanė, nė veēanti emigrantėve qė nuk kanė mundėsi tė dėgjojnė kėngėt e bilbilave Shqiptarė. Ju sjellim kėtė faqe pėr t'u ēmallur me vendlindjen dhe pėr tė ruajtur kulturėn Shqiptare nė tė gjitha gėzimet familjare.
Dėgjim tė kėndshėm!

Shqiperia renditet e 17-ta ne naten finale te Eurovizion 2008
Kengetarja e re ne moshe, Olta Boka, arrin kualifikimin ne naten finale te festivalit te kenges evropiane, Eurovizion 2008. Ne fund te konkurimit, ajo eshte e renditur e 17-ta dhe krahas bujes qe suksesi i saj beri ne opinionin publik shqiptar, po aq buje beri edhe pritja jo fort e kendshme qe ju be trupes shqiptare ne skenen e Eurovizionit ne Beograd.

Me poshte do te njiheni me rrefimin e vete kengetares pas kthimit ne Atdhe.
Njė libėr pėr jetėn e Usta Laver Bariut
Libri fjalepake per gerneten e Ustait

Liber fjalepake! Mund fare mire te kishte arritur ne qindra faqe monografia per Usta Laver Bariun, por ja qe autori, studiuesi Vasil Tole, ka shkuar shkurt per te fundmin e mjeshtrave te medhenj te sazeve. Gjithcka nis me jeten e tij, ku mund te gjenden jo pak copeza interesante. Per te vijuar me vlerat e medha, dhe kontributin teper te cmuar per trashegimine tone shpirterore. Shume vite pune dhe pse jo, nje ndjenje frike duket se e ka shoqeruar autorin, duke e bere ate te mbledhe materiale nxitimthi, por te shkruaje ngadale.
Aurela Gaēe fiton trofeun e “Kėnga Magjike”
Fenomeni Aurela Gaēe rrėmben trofeun e “Kėnga Magjike”.

E rikthyer nga Amerika enkas pėr kėtė festival tė mrekullueshėm me kėngėn “Hape veten”, kėngėtarja e njohur vlonjate, me zėrin e saj potent, ka ngritur nė kėmbė sallėn e Pallatit tė Kongreseve. “Hape veten”, njė kėngė e shkruar nga Timo Flloko, orkestruar nga Darko Dimitrov dhe me muzikė tė Flori Mumajezit, ka rrėmbyer pėrveē ēmimit tė parė me 529 pikė edhe ēmimin e kritikės.
Tema te tjera
» "Kėngė Magjike", mbledh emrat mė tė spikatur tė skenės shqiptare
» Intervistė me kėngėtaren e mirėnjohur Eli Fara
» Pianistia Hermira Gjoni, koncert i suksesshėm nė New York
» Anida Take, njė jetė nė skenėn artistike shqiptare
» Tre shqiptarė marrin pjesė nė festivalin e Sanremos
» Nė 45 vjetorin e Festivalit tė Radio Televizionit Shqiptar
» Studim mbi iso-polifoninė shqiptare
» Albume tė reja me muzikė
» Andrea Boēeli, duet me Inva Mula nė turneun rus
» Maria Kraja, kėngėtarja mė e madhe lirike
» Veli Sahiti - TRIX
» MTV, koncert sensibilizues nė Vlorė kundėr trafikimit njerėzor
» Kėngėtarja Alida Hisku i rikthehet kėngės e skenės pas 2 dekadash
» Dasho Kurti, kompozitori shqiptar i Jorgo Dalarės
» Eda Zari konkurron nė festivalin e xhazit

[
arkiva ]  
1.Nuk jam sex bombė
Adelina Ismajli (534.677 vizita)
2.M'ka marrė malli
Remi (306.852 vizita)
3.17 Hite tė pėrjetshme
17 Hite (167.229 vizita)
4.Kėngė tė vjetra popullore
Pėrparimi (120.583 vizita)
5.Ēka ka zemra
Meda (96.772 vizita)
6.100 Kėngėt e Shekullit - vol. 8
Kėngėt e Shekullit (92.007 vizita)
7.Melodi tė pavdekshme
Melodi tė pavdekshme (91.653 vizita)
8.100 Kėngėt e Shekullit - vol. 1
Kėngėt e Shekullit (83.403 vizita)
9.Ali Pashai (vol. 2)
Grupi i Tepelenės (75.612 vizita)
10.Live me Qumilat
Berati (73.077 vizita)

Bedri Islami
Gocė Pejane
» Gocė Pejane
» Pa ty s`ka lezet - promo 2008
» Bregu ėndėrrimtar
» Mė mundon
» Je shpirti im
» Ēast dashurie
» Kujtimi pėr tė
» Mikja
» Njė botė e re
1.Shkėmbi i kujtimit
Osman Shehu (26.815 dėgjime)
  Shkėmbi i kujtimit
2.Qaj pėr ty
TNT (20.460 dėgjime)
  Qaj pėr ty
3.A thua ėndėrr je ti
Minatori (16.166 dėgjime)
  A thua ėndėrr je ti
4.Takimi
Sabri Fejzullahu (13.712 dėgjime)
  Takimi
5.Ēka ka zemra
Meda (12.921 dėgjime)
  Ēka ka zemra
6.Unė i mjeri fukaraja
Pėrparimi (12.883 dėgjime)
  Unė i mjeri fukaraja
7.Udha e mbarė
Minatori (12.205 dėgjime)
  Udha e mbarė
8.E di se ti mė deshte
Trix (11.776 dėgjime)
  E di se ti mė deshte
9.Xhelozia
Afrim Muciqi (11.747 dėgjime)
  Xhelozia
10.Qaj kitarja ime
Agim Tejeci (11.393 dėgjime)
  Qaj kitarja ime

Veshja