Faqja kryesore e muzikės Lista e plotė e artistėve Te gjitha albumet TOP-40 Kenget TOP-20 albumet Ndihmė

   

Miresevini nė faqen e Muzikės Shqiptare!
Nė kėtė faqe jemi munduar t'u sjellim sa mė shumė kėngė Shqiptare dhe, pas njė pune 8-vjeēare tė ekipit Albasoul dhe vizitorėve tanė, kemi kėnaqėsinė t'u ofrojmė bashkėatdhetarėve tanė mbi 320 albume dhe 3,700 kėngė nga tė gjitha trevat Shqiptare. Kjo faqe ėshtė ndėrtuar pėr gėzimin e gjithė vizitorėve tanė, nė veēanti emigrantėve qė nuk kanė mundėsi tė dėgjojnė kėngėt e bilbilave Shqiptarė. Ju sjellim kėtė faqe pėr t'u ēmallur me vendlindjen dhe pėr tė ruajtur kulturėn Shqiptare nė tė gjitha gėzimet familjare.
Dėgjim tė kėndshėm!

Shqiperia renditet e 17-ta ne naten finale te Eurovizion 2008
Kengetarja e re ne moshe, Olta Boka, arrin kualifikimin ne naten finale te festivalit te kenges evropiane, Eurovizion 2008. Ne fund te konkurimit, ajo eshte e renditur e 17-ta dhe krahas bujes qe suksesi i saj beri ne opinionin publik shqiptar, po aq buje beri edhe pritja jo fort e kendshme qe ju be trupes shqiptare ne skenen e Eurovizionit ne Beograd.

Me poshte do te njiheni me rrefimin e vete kengetares pas kthimit ne Atdhe.
Njė libėr pėr jetėn e Usta Laver Bariut
Libri fjalepake per gerneten e Ustait

Liber fjalepake! Mund fare mire te kishte arritur ne qindra faqe monografia per Usta Laver Bariun, por ja qe autori, studiuesi Vasil Tole, ka shkuar shkurt per te fundmin e mjeshtrave te medhenj te sazeve. Gjithcka nis me jeten e tij, ku mund te gjenden jo pak copeza interesante. Per te vijuar me vlerat e medha, dhe kontributin teper te cmuar per trashegimine tone shpirterore. Shume vite pune dhe pse jo, nje ndjenje frike duket se e ka shoqeruar autorin, duke e bere ate te mbledhe materiale nxitimthi, por te shkruaje ngadale.
Aurela Gaēe fiton trofeun e “Kėnga Magjike”
Fenomeni Aurela Gaēe rrėmben trofeun e “Kėnga Magjike”.

E rikthyer nga Amerika enkas pėr kėtė festival tė mrekullueshėm me kėngėn “Hape veten”, kėngėtarja e njohur vlonjate, me zėrin e saj potent, ka ngritur nė kėmbė sallėn e Pallatit tė Kongreseve. “Hape veten”, njė kėngė e shkruar nga Timo Flloko, orkestruar nga Darko Dimitrov dhe me muzikė tė Flori Mumajezit, ka rrėmbyer pėrveē ēmimit tė parė me 529 pikė edhe ēmimin e kritikės.
Tema te tjera
» "Kėngė Magjike", mbledh emrat mė tė spikatur tė skenės shqiptare
» Intervistė me kėngėtaren e mirėnjohur Eli Fara
» Pianistia Hermira Gjoni, koncert i suksesshėm nė New York
» Anida Take, njė jetė nė skenėn artistike shqiptare
» Tre shqiptarė marrin pjesė nė festivalin e Sanremos
» Nė 45 vjetorin e Festivalit tė Radio Televizionit Shqiptar
» Studim mbi iso-polifoninė shqiptare
» Albume tė reja me muzikė
» Andrea Boēeli, duet me Inva Mula nė turneun rus
» Maria Kraja, kėngėtarja mė e madhe lirike
» Veli Sahiti - TRIX
» MTV, koncert sensibilizues nė Vlorė kundėr trafikimit njerėzor
» Kėngėtarja Alida Hisku i rikthehet kėngės e skenės pas 2 dekadash
» Dasho Kurti, kompozitori shqiptar i Jorgo Dalarės
» Eda Zari konkurron nė festivalin e xhazit

[
arkiva ]  
1.17 Hite tė pėrjetshme
17 Hite (152.103 vizita)
2.Kėngė tė vjetra popullore
Pėrparimi (105.632 vizita)
3.Ēka ka zemra
Meda (82.130 vizita)
4.100 Kėngėt e Shekullit - vol. 8
Kėngėt e Shekullit (77.611 vizita)
5.Melodi tė pavdekshme
Melodi tė pavdekshme (76.392 vizita)
6.Nuk jam sex bombė
Adelina Ismajli (70.511 vizita)
7.100 Kėngėt e Shekullit - vol. 1
Kėngėt e Shekullit (68.645 vizita)
8.Ali Pashai (vol. 2)
Grupi i Tepelenės (62.001 vizita)
9.M'ka marrė malli
Remi (61.166 vizita)
10.Live me Qumilat
Berati (58.284 vizita)

Kastriot Tusha
Serenata
» Ēapkėnia
» O Korēa ime
» Vitet ikėn tutje
» Veē njė ditė tė jetoja pranė teje
» Je si yll e je si hėnė
» Lėrmė tė tė puth
» Intimitet
» Emocionale nga Turqia
» Drenushia ime
» Falni dashuri
» Pėr datėlindje
» Jo...se nėna dhe tata nukė don
1.Shkėmbi i kujtimit
Osman Shehu (26.815 dėgjime)
  Shkėmbi i kujtimit
2.Qaj pėr ty
TNT (20.460 dėgjime)
  Qaj pėr ty
3.A thua ėndėrr je ti
Minatori (16.166 dėgjime)
  A thua ėndėrr je ti
4.Takimi
Sabri Fejzullahu (13.712 dėgjime)
  Takimi
5.Ēka ka zemra
Meda (12.921 dėgjime)
  Ēka ka zemra
6.Unė i mjeri fukaraja
Pėrparimi (12.883 dėgjime)
  Unė i mjeri fukaraja
7.Udha e mbarė
Minatori (12.205 dėgjime)
  Udha e mbarė
8.E di se ti mė deshte
Trix (11.776 dėgjime)
  E di se ti mė deshte
9.Xhelozia
Afrim Muciqi (11.747 dėgjime)
  Xhelozia
10.Qaj kitarja ime
Agim Tejeci (11.393 dėgjime)
  Qaj kitarja ime

Veshja