Faqja kryesore e muzikės Lista e plotė e artistėve Te gjitha albumet TOP-40 Kenget TOP-20 albumet Ndihmė

   

  TOP-40 Kėngėt  
Mė poshtė janė renditur 40 kėngėt mė tė dėgjuara qė prej datės 5 Prill, 2009.
Rendit kėngėt nė Top: [ 20 ] [ 40 ] [ 80 ]

Nr.          Kėnga   Albumi    Artisti Dėgjuar
1  Shkėmbi i kujtimit  Shkėmbi i kujtimit  17 Hite tė pėrjetshme  Osman Shehu 26.480
2  Qaj pėr ty  Qaj pėr ty  17 Hite tė pėrjetshme  TNT 20.215
3  A thua ėndėrr je ti  A thua ėndėrr je ti  17 Hite tė pėrjetshme  Minatori 15.981
4  Takimi  Takimi  17 Hite tė pėrjetshme  Sabri Fejzullahu 13.543
5  Ēka ka zemra  Ēka ka zemra  Ēka ka zemra  Meda 12.861
6  Unė i mjeri fukaraja  Unė i mjeri fukaraja  Kėngė tė vjetra popullore  Pėrparimi 12.773
7  Udha e mbarė  Udha e mbarė  17 Hite tė pėrjetshme  Minatori 12.053
8  Xhelozia  Xhelozia  Melodi tė pavdekshme  Afrim Muciqi 11.643
9  E di se ti mė deshte  E di se ti mė deshte  17 Hite tė pėrjetshme  Trix 11.621
10  Qaj kitarja ime  Qaj kitarja ime  17 Hite tė pėrjetshme  Agim Tejeci 11.248
11  Ti e vrave dashurinė  Ti e vrave dashurinė  17 Hite tė pėrjetshme  Elita 5 9.891
12  Dyqind ditė  Dyqind ditė  17 Hite tė pėrjetshme  TNT 8.996
13  Vetėm pesė minuta  Vetėm pesė minuta  17 Hite tė pėrjetshme  Hareja 8.615
14  Bjondina  Bjondina  Melodi tė pavdekshme  TNT 8.505
15  Kur tė vjen pleqėria  Kur tė vjen pleqėria  17 Hite tė pėrjetshme  Fisnikėt 8.477
16  Zeshkanja  Zeshkanja  Hitet e Verės 2005  Sunaj Saraēi 7.972
17  Tė lumtur tė dua  Tė lumtur tė dua  100 Kėngėt e Shekullit - vol. 1  Jonida Maliqi 7.794
18  Tunde moj  Tunde moj  Dil moj dil  Poni 7.412
19  Njė vajzė nė mėhallėn tonė  Njė vajzė nė mėhallėn tonė  Live me Qumilat  Berati 7.329
20  Puthjet tona  Puthjet tona  Melodi tė pavdekshme  Vėllezėrit Aliu 7.198
21  Hajt, hajt  Hajt, hajt  Ēka ka zemra  Meda 7.158
22  Vaje  Vaje  17 Hite tė pėrjetshme  Agim Tejeci 6.993
23  Besa  Besa  17 Hite tė pėrjetshme  Mjellma 6.917
24  Mora testin  Mora testin  Melodi tė pavdekshme  Ilirėt 6.789
25  Simfonia e detit  Simfonia e detit  17 Hite tė pėrjetshme  Elita 5 6.678
26  Kush tė mashtroi  Kush tė mashtroi  Ēka ka zemra  Meda 6.595
27  Hajde tė rrish me mu  Hajde tė rrish me mu  Kėngė tė vjetra popullore  Pėrparimi 6.572
28  Ah pranvera  Ah pranvera  Nuk jam ma sikur atėherė  Bujar Qamili 6.536
29  Meri Merita  Meri Merita  17 Hite tė pėrjetshme  Hidaver Osmani 6.487
30  Dil moj dil  Dil moj dil  Dil moj dil  Poni 6.223
31  Valsi i lumturisė  Valsi i lumturisė  100 Kėngėt e Shekullit - vol. 1  Aleksandėr Gjoka 6.193
32  Dasma e Kosovės  Dasma e Kosovės  Hitet Folklorike 2005  Lekė Dedevukaj 6.086
33  Romantika  Romantika  17 Hite tė pėrjetshme  Sabri Fejzullahu 6.058
34  Oh dola n’bahēe  Oh dola n’bahēe  Hitet e Verės 2005  Xhevahir Elezi 6.046
35  Te rrapi nė Mashkullorė  Te rrapi nė Mashkullorė  Hitet 2005  Gena 6.008
36  Fati ynė shpresė dhe marrėzi  Fati ynė shpresė dhe marrėzi  100 Kėngėt e Shekullit - vol. 8  Aleksandėr Gjoka 5.984
37  Sex bombė  Sex bombė  Nuk jam sex bombė  Adelina Ismajli 5.701
38  Marshalla  Marshalla  Ēka ka zemra  Meda 5.663
39  Potpuri I  Potpuri I  Kėngė tė vjetra popullore  Pėrparimi 5.654
40  Moj nepėrka pika-pika  Moj nepėrka pika-pika  Dil moj dil  Ylli Baka 5.642


Veshja