Faqja kryesore e muzikės Lista e plotė e artistėve Te gjitha albumet TOP-40 Kenget TOP-20 albumet Ndihmė

   

    Shpėtim Levendi — Kam shumė kohė qė pres    

Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Anila moj  Anila moj 460
2  Aurela  Aurela 214
3  Ditė e natė pėr tė mendoj  Ditė e natė pėr tė mendoj 250
4  Kam shumė kohė qė e pres  Kam shumė kohė qė e pres 337
5  Kur kujtoj netėt e Korrikut  Kur kujtoj netėt e Korrikut 310
6  Mos u mundo  Mos u mundo 198
7  Nesėr do tė shkoj nė kurbet  Nesėr do tė shkoj nė kurbet 213
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Mozaik jugu — Mozaik kėngėsh nga jugu    


Albume tė tjerė nga   •Eli Fara   •Eli Fara   •Fatmir Dule   •Fatmir Dule   •Jorgo Naēi   •Jorgo Naēi   •Selami Kolonja   •Selami Kolonja   •Vėllezėrit Curri   •Vėllezėrit Curri
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Ēupėzė beqare moj  Ēupėzė beqare moj - Eli Fara 2727
2  Emigrimi  Emigrimi - Fatmir Dule 1326
3  Kaba me klarinetė  Kaba me klarinetė - Ēobani 2385
4  Kėnga e bilbilit  Kėnga e bilbilit - Thoma Loli 1739
5  Kėngė dasme Pėrmetare  Kėngė dasme Pėrmetare - Vėllezėrit Curri 2270
6  Kėshtu thoshte ajo  Kėshtu thoshte ajo - Selami Kolonja 1517
7  Kur mė shkon sokakut  Kur mė shkon sokakut - Avni Lushka 2129
8  Matkė tė thėrret jotėmė  Matkė tė thėrret jotėmė - Shpėtim Levendi 1802
9  Mė martoi nėneja  Mė martoi nėneja - Skifter Etemi 1714
10  Mirėsevjen o lule  Mirėsevjen o lule - Fatmir Dule 1916
11  Nga ta hodha sevdanė  Nga ta hodha sevdanė - Jorgo Naēi 1429
12  Shtati yt  Shtati yt - Skifter Etemi 1335
13  Uromė baba uromė  Uromė baba uromė - Fatmir Dule 1616
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Shpėtim Levendi & Shpėtim Levendi & Sulejman Lame & Sulejman Lame — Tė ka babai nė gji    


Albume tė tjerė nga   •Sulejman Lame   •Sulejman Lame
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Ē'u ngrita me natė  Ē'u ngrita me natė 616
2  Dola nė baēen me lule  Dola nė baēen me lule 381
3  Duart nė fre  Duart nė fre 270
4  Hapna, hapna derėn  Hapna, hapna derėn 328
5  Kaba  Kaba 270
6  Kur merr sitėn dhe gatuan  Kur merr sitėn dhe gatuan 495
7  Leskovik o fryn njė erė  Leskovik o fryn njė erė 438
8  Mora gunėn moj nėnė  Mora gunėn moj nėnė 370
9  Tė bėra manare  Tė bėra manare 298
10  Tė ka babai nė gji  Tė ka babai nė gji 410
11  Zbresim nga Leusa  Zbresim nga Leusa 341
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Mall pėr Ēamėrinė — Mall pėr Ēamėrinė    


Albume tė tjerė nga   •Jorgo Naēi   •Jorgo Naēi   •Sami Kallmi   •Sami Kallmi   •Shaban Zeneli   •Shaban Zeneli
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Avni Rustemi  Avni Rustemi - Jorgo Naēi 983
2  Ēamiko  Ēamiko - Sami Kallmi 1600
3  Delvina me Ēamėrinė  Delvina me Ēamėrinė - Shaban Zeneli 1404
4  Isuf Rrapi (orkestrale)  Isuf Rrapi (orkestrale) - Aurel Qirjo 725
5  Janinės ē’i panė sytė  Janinės ē’i panė sytė - Polo 916
6  Pogonishtja tė ka lezet  Pogonishtja tė ka lezet - Sami Kallmi 1571
7  Trėndafil goxhe pa hapur  Trėndafil goxhe pa hapur - Shpėtim Levendi 1048
8  Trėndafil pėr dimėr  Trėndafil pėr dimėr - Tomi Korēės 985
9  Turbullt Lumi  Turbullt Lumi - Djemtė e Vjosės 1283
10  Vaj e mall pėr Ēamėrinė  Vaj e mall pėr Ēamėrinė - Enkelejda & Hysni Alushi 2325
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Mozaik jugu — Mozaik kėngėsh nga jugu    


Albume tė tjerė nga   •Eli Fara   •Eli Fara   •Fatmir Dule   •Fatmir Dule   •Jorgo Naēi   •Jorgo Naēi   •Selami Kolonja   •Selami Kolonja   •Vėllezėrit Curri   •Vėllezėrit Curri
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Ēupėzė beqare moj  Ēupėzė beqare moj - Eli Fara 2727
2  Emigrimi  Emigrimi - Fatmir Dule 1326
3  Kaba me klarinetė  Kaba me klarinetė - Ēobani 2385
4  Kėnga e bilbilit  Kėnga e bilbilit - Thoma Loli 1739
5  Kėngė dasme Pėrmetare  Kėngė dasme Pėrmetare - Vėllezėrit Curri 2270
6  Kėshtu thoshte ajo  Kėshtu thoshte ajo - Selami Kolonja 1517
7  Kur mė shkon sokakut  Kur mė shkon sokakut - Avni Lushka 2129
8  Matkė tė thėrret jotėmė  Matkė tė thėrret jotėmė - Shpėtim Levendi 1802
9  Mė martoi nėneja  Mė martoi nėneja - Skifter Etemi 1714
10  Mirėsevjen o lule  Mirėsevjen o lule - Fatmir Dule 1916
11  Nga ta hodha sevdanė  Nga ta hodha sevdanė - Jorgo Naēi 1429
12  Shtati yt  Shtati yt - Skifter Etemi 1335
13  Uromė baba uromė  Uromė baba uromė - Fatmir Dule 1616
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Shpėtim Levendi & Shpėtim Levendi & Sulejman Lame & Sulejman Lame — Tė ka babai nė gji    


Albume tė tjerė nga   •Sulejman Lame   •Sulejman Lame
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Ē'u ngrita me natė  Ē'u ngrita me natė 616
2  Dola nė baēen me lule  Dola nė baēen me lule 381
3  Duart nė fre  Duart nė fre 270
4  Hapna, hapna derėn  Hapna, hapna derėn 328
5  Kaba  Kaba 270
6  Kur merr sitėn dhe gatuan  Kur merr sitėn dhe gatuan 495
7  Leskovik o fryn njė erė  Leskovik o fryn njė erė 438
8  Mora gunėn moj nėnė  Mora gunėn moj nėnė 370
9  Tė bėra manare  Tė bėra manare 298
10  Tė ka babai nė gji  Tė ka babai nė gji 410
11  Zbresim nga Leusa  Zbresim nga Leusa 341
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Mall pėr Ēamėrinė — Mall pėr Ēamėrinė    


Albume tė tjerė nga   •Jorgo Naēi   •Jorgo Naēi   •Sami Kallmi   •Sami Kallmi   •Shaban Zeneli   •Shaban Zeneli
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Avni Rustemi  Avni Rustemi - Jorgo Naēi 983
2  Ēamiko  Ēamiko - Sami Kallmi 1600
3  Delvina me Ēamėrinė  Delvina me Ēamėrinė - Shaban Zeneli 1404
4  Isuf Rrapi (orkestrale)  Isuf Rrapi (orkestrale) - Aurel Qirjo 725
5  Janinės ē’i panė sytė  Janinės ē’i panė sytė - Polo 916
6  Pogonishtja tė ka lezet  Pogonishtja tė ka lezet - Sami Kallmi 1571
7  Trėndafil goxhe pa hapur  Trėndafil goxhe pa hapur - Shpėtim Levendi 1048
8  Trėndafil pėr dimėr  Trėndafil pėr dimėr - Tomi Korēės 985
9  Turbullt Lumi  Turbullt Lumi - Djemtė e Vjosės 1283
10  Vaj e mall pėr Ēamėrinė  Vaj e mall pėr Ēamėrinė - Enkelejda & Hysni Alushi 2325
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin

Veshja