Faqja kryesore e muzikės Lista e plotė e artistėve Te gjitha albumet TOP-40 Kenget TOP-20 albumet Ndihmė

   

    Shaban Gjeka — Kėngė dasmash nga Shkodra dhe Ulqini    

Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Ē'janė kėto lodra qė kėrcasin — Me kangė qė jam tuj kėndue  Ē'janė kėto lodra qė kėrcasin — Me kangė qė jam tuj kėndue 1444
2  Sa shyqyr qenka nji kėtu  Sa shyqyr qenka nji kėtu 1191
3  Shkon pulėbardha nėpėr Dri — Shkapėreve dy tre male  Shkon pulėbardha nėpėr Dri — Shkapėreve dy tre male 1077
4  Sa bukur na ka dal nusja  Sa bukur na ka dal nusja 994
5  Ku je nis, ku don me shkue — Te kalaja e Ulqinit  Ku je nis, ku don me shkue — Te kalaja e Ulqinit 909
6  A e din se po t'kėndojmė — Ku verove verėn-o lulja e allit  A e din se po t'kėndojmė — Ku verove verėn-o lulja e allit 764
7  Kėnga e Ēun Mulės  Kėnga e Ēun Mulės 724
8  Iku nata, aguen malet — Dy-tri pika i ke nė faqe  Iku nata, aguen malet — Dy-tri pika i ke nė faqe 717
9  Tė parėn herė kur tė kam pa — Moj e vogėl tash sa vjet  Tė parėn herė kur tė kam pa — Moj e vogėl tash sa vjet 604
10  Berber pasha  Berber pasha 602
11  Prej kodrinės po vje haberi  Prej kodrinės po vje haberi 577
12  Oj lulije, guri i xhevahirit  Oj lulije, guri i xhevahirit 516
13  Asaman moj dushė  Asaman moj dushė 463
14  Nėn hije tė limonit — Shtegvasha  Nėn hije tė limonit — Shtegvasha 438
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin

Veshja