Faqja kryesore e muzikės Lista e plotė e artistėve Te gjitha albumet TOP-40 Kenget TOP-20 albumet Ndihmė

   

  Ndihmė  

  Pyetje

1.Ē'farė kompjuteri duhet tė disponoj?
2.Si mund ti shkarkoj kėngėt nė kompjuterin tim?
3.A ėshtė e ligjshme kjo qė keni bėrė ju?
4.Ku mund tė ble albumet qė gjeta kėtu?
5.Si mund tė bashkėpunoj me ju?
6.A mund tė vendos njė lidhje tek faqja ime?
7.A mund tė shtoni edhe kėtė album?
8.Pse e hoqėt atė album?


  Pėrgjigje


Ē'farė kompjuteri duhet tė disponoj?

Kompjuteri duhet tė ketė...

  1. Lidhje tė pandėrprerė dhe sa më të shpejtë me internetin.
  2. Duhet tė ketė njė kartelė zėri dhe bokse. N.q.s keni degjuar zė nga kompjuteri i keni kėto.
  3. Duhet tė keni tė instaluar Real Player 8.0 ose Real Player 10.0. Ky softuer e bėn tė mundshme dėgjimin e kėngėve. Kėtė duhet ta shkarkoni nė kompjuter dhe ta instaloni. Real Player 10.0 është version më i avancuar por nqs çdo gjë punon me Real Player 8.0 atëherë nuk është nevoja të instaloni Real Player 10.0. Programet mund t'i shkarkoni dhe t'i instaloni duke klikuar mbi emrat e tyre më lart.
  4. Pasi keni plotësuar pikat më lart ju mund të drejtoni Internet Explorer ose Netscape tek www.albasoul.com. Prej andej mund të shkoni te faqja e muzikës dhe të dëgjoni muzikë. Ju rekomandojmë të përdorni Internet Explorer dhe sigurohuni që JavaScript është në përdorim dhe lejoni që të hapen dritaret e vogla (pop-up).

N.q.s vazhdoni të keni probleme mund të kërkoni ndihmë në forum ose të na kontaktoni tek muzikashqiptare@gmail.com.

Si mund ti shkarkoj kėngėt nė kompjuterin tim?
Kėngėt nuk mund tė shkarkohen nė kompjuter. Arsyeja ėshtė se nėse ju i shkarkoni kėngėt kjo konsiderohet shkelje e tė drejtės sė autorit, pra kėngėtarėve dhe artistėve Shqiptarė. Ju mund ti dėgjoni nė ēdo kohė por shkarkimi nuk lejohet. Albasoul.com ju rekomandon qė pasi tė dėgjoni albumet, ti blini ato pėr t'u ardhur nė ndihmė artistėve Shqiptarė.A ėshtė e ligjshme kjo qė keni bėrė ju?
Nuk kemi asnjė dyshim qė kjo qė kemi bėrė ne ėshtė mėse e ligjshme pėr aq kohė sa vizitorėt tanė vetėm dėgjojnė kėngėt dhe nuk i shkarkojnė ato. Albasoul.com nuk ka marrė lejen e artistėve apo producentėve muzikorė pėr tė hapur kėtė seksion, megjithatė ne respektojmė tė drejtėn e autorit. Ėshtė kjo arsyeja qė ne u rekomandojmė ju ti blini albumet. N.q.s jeni njė artist dhe nuk dėshironi qė albumi tuaj tė dėgjohet nė albasoul, mund tė na kontaktoni tek muzikashqiptare@gmail.comKu mund tė ble albumet qė gjeta kėtu?
Albasoul.com nuk ėshtė njė kompani qė shet apo prodhon muzikė, ne vetėm u servirim bashkėatdheatarėve tanė muzikė falas dhe nė ēdo kohė me nėpėrmjet internetit. Aktualisht nuk shesim albume nė CD, kaseta, etj. Nėse do tė dėshironit tė blinit albumet drejtohuni pikave legale tė distributimit. Shitja e albumeve do tė jetė njė gjė e sė ardhmes por aktualisht ėshtė e parealizueshme.Si mund tė bashkėpunoj me ju?
Tė gjthė webmasters Shqiptarė qe kanė dėshirė tė bashkėpunojnė me ne duhet tė na kontaktojnė tek muzika@albasoul.com. Ju lutemi tė respektoni punėn tonė dhe tė gjithė Shqiptarėve qė kanė kontribuar pėr tė bėrė faqen e muzikės atė qė ėshtė sot.A mund tė vendos njė lidhje tek faqja ime?
Nėse keni njė faqe personale nė rrjet dhe do tė kishit dėshirė tė vendosnit njė link pėr tek faqja e muzikės, jeni tė mirėpritur ta bėni kėtė. Nuk ėshtė nevoja tė na merrni leje pėr aq kohė sa lidhni faqet e albumeve dhe jo kėngė tė veēanta. Tė gjithė ata qė nuk e respektojne tė drejtėn e autorit nė rrjet, nuk do tė gėzojnė as ndihmėn e respektin tonė.A mund tė shtoni edhe kėtė album?
Jeni tė lutur tė kontribuoni me albumet qė dispononi pėr tė pasuruar faqen dhe tė gėzoni tė gjithė Shqiptarėt, sidomos ata jashtė atdheut. Albumi duhet tė pėrmbajė kėngė nga trojet Shqiptare, nga artistė Shqiptarė dhe kryesisht nė gjuhėn shqipe. Pėr mė shumė detaje kontaktoni tek muzikashqiptare@gmail.com.Pse e hoqėt atė album?
Disa prej artistėve nuk mund tė jenė dakort me publikimin e kėngėve tė tyre nė Albasoul. Pėr kėtė arsye detyrohemi qė tė respektojmė fjalėn e tyre dhe ti heqim nga faqja disa prej albumeve. Gjithashtu disa albume hiqen se pėrmbajtja e tyre mund tė ofendojė vizitorėt. 

 

 

 

 


Veshja