Muzika Shqiptare
http://muzika.albasoul.com
http://www.albasoul.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


1  2  3  4  5 6

Adelina Ismajli --- Nuk jam sex bombe
Adelina Ismajli --- 100% Zeshkane
Adelina Ismajli --- Prej fillimit
Aleksander Gjelaj --- Shqiptari jetofsh ne breza
Aleksander Gjoka --- The best
Alfred Meco --- Mos ik
Alqi Boshnjaku --- Larg urrejtjes
Altin Shira --- Ti gjithmone je pik loti
Altin Sulku --- Nate Vjeshte
Ansambli cipini --- Kenge Labe
Ansambli Folkloristik --- Laberia ime
Ansambli Polifonik --- Kenge polifonike
Antologjia Boterore --- Muzike Shqiptare
Ardit Gjebrea --- Vargje per veten
Ardit Gjebrea --- Projekt Jon
Ardjan Trebicka --- Tango
Ardjan Trebicka --- Do behem cigan
Ardjan Trebicka --- Dhe deti na ka zili
Arens Leka --- The Blue Violin
Arif Vladi --- Marshi i UcK'se
Armend Rexhepagiqi --- Hitet
Artan Kola --- Nata e fundit
Artan Xhija --- Autograf per ty
Artiola Toska --- Mos u lodh kot
Artiola Toska --- Pse kam frike
Asgje Sikur Dielli --- Ti dhe une
Aurela Gace --- Superxhiro
Aurela Gace --- The Best
Aurela Gace --- cile zemren
Aurela Gace --- Tundu bejke
Bedri Islami --- Goce Pejane
Besnik Shateli --- Nje dite Maji
Bleona Qereti --- Nese me do fort
Bleona Qereti --- S'me behet vone
Bleona Qereti --- Ik meso si dashurohet
Bojken Lako --- Bojken Lako
Bujar Qamili --- Nuk jam ma sikur atehere
Bujar Uka --- Kthehu ti...
Bujar Uka --- Live
Cani --- Hitet Cani
cervadiku, Fejza, Nikprelaj --- Kenge nga zemra
Dani & Sofra Pejane --- Kenge te zgjedhura qytetare
Dani, Irma, Gili, Sinani --- Fontane deshirash
Dhimbje dashurie --- Dhimbje dashurie
Djemte e detit --- Izolimi vdes
Djemte e Vlores --- Kenga Labe, O kenga ime
Dy Bilbilat --- Kenge dasme
Edona Llalloshi --- Borxhi i dashurise
Edona Llalloshi --- Djali i Kosoves trime
Elda Shabani --- Ke dicka qe me pelqen
Eli Fara --- Po te pres
Eli Fara --- Pertej
Eli Fara --- Popullore
Eli Fara --- Me thote zemra
Elita 60 --- Only for you - Vetem per ju
Elita 61 --- Si Merlin Monro
Eliza Hoxha --- Ne duart e mia
Ema Qazimi --- Trendeline dhe kenge
Eranda Libohova --- Beqare jam betu
Erjon Korini --- Me thuaj po
Ermira Babaliu --- Serenata Korcare
Ermira Babaliu --- Pres...
Ermira Babaliu --- Kenge nga festivalet
Fatmir Dule --- Kenge nga jugu
Fisniket --- Live
Fitnete Rexha --- Popullore te Shqiperise se mesme
Francesk Radi --- Humba pranveren
Ganimete Abazi --- Mirupafshim
Ganimete Jashanica --- Potpuri kengesh
Ganimete Jashanica --- Dy zemra
Gena --- c'do njeri ka nje mister
Gezim Nika --- Une e dua Shqiperine
Gili --- Studenti
Gili --- Fol Shqip
Gili --- Aktore e perkryer
Gjergji Jorgaqi --- Qaj & Qesh
Gjurmet --- Hitet
Gramoz & Ylber Gjini --- Moj raki moj shkumbi
Grupi Ali Pasha --- Ali Pashai
Grupi Minatori --- Minatori
Grupi Mister --- Mister
Hekuran Xhambali --- Valle e kaba
Hitet Euroliza --- Kolazh '98
Ilir Shaqiri --- Garda e Kosoves
Ilir Shaqiri --- Jam ketu
Ilir Shaqiri --- Bota e rinise
Ilir Shaqiri --- Rringjallje
Inva & Pirro cako --- Ylli im
Irma Libohova --- 23....53
Ismet Peja --- Kosove, oj nene
Kadri Ismaili --- Drandofiles
Kadri Ismaili --- Ditari i jetes
Kastriot Tusha --- Serenata
Kenge magjike --- Kenge magjike
Kledi --- Mos mendo se t'kam harru
Kledi --- Dashnija
Kollazh 102 --- Kollazh 2001
Kristi --- Perralle e vertete
Laver Bariu --- Popullore
Laver Bariu --- Dragoi i Permetit
Laver Bariu --- Kenge nga qyteti i trendafilave
Ledina celo --- Miss bukuria
Liri Rasha --- Kenge popullore Dibrane
Lori --- E si ta them
Luci Raja --- Ne vetmi jeta s'kalohet
M. Ferati, Sh. Behluli --- Vec nje here vjen vera ne dere
Manjola Nallbani --- Me shihni cilter si ju shoh
Marigona --- Mitrovica
Melodi te pavdekshme --- Melodi te pavdekshme
Mera Zymeri --- clirimtares
Mera Zymeri --- Kur ka dasem Shqiptaria
Mera Zymeri --- Shiu i Prishtines
Merita Halili --- Merita Halili
Merita Halili --- Kenge popullore te zgjedhura
Mihallaq Andrea --- Binte shiu
Mihallaq Andrea --- Kenge Korcare
Mimoza Paraveli --- Serenata Korcare
Miranda Hashani --- Me mungon
Motrat Libohova --- Arvanitase
Motrat Mustafa --- Te kam moter ty dhe kengen
Motrat Mustafa --- Se n'parasje gurbet nuk ka
Motrat Sulejmani --- Prej Kosove e ne Preveze
Mozaik jugu --- Mozaik kengesh nga jugu
Murat & Flutura Meta --- Kenga na bashkoi zemrat
Myzafer Koliqi --- Fol nje here me buzeqesh
Naile Hoxha --- Kenge popullore
Nexhmije Pagarusha --- Bilbili i kenges Shqipe
Oda --- Nuk je ti
Okteti --- Vlugu i rinise
Parashqevi Simaku --- Kenge popullore te zgjedhura
Parashqevi Simaku --- Kenge nga festivalet ne RTSH
Permbledhje --- Hitet Shqiptare 2003
Postmoderna --- Toka jone
Qamili i vogel, M. Mejzini --- Kendojne Bilbilat
R. Caka, S. Bekteshi, M.Sejdiu --- Yjet e kenges
Ramadan Krasniqi --- Te kujtoj
Ramadan Krasniqi --- Nje kujtim
Redon Makashi --- Dikur
Remi --- M'ka marre malli
Remi --- Dil prej gotes sime
Remzije Osmani --- Pranvere e pa jete
Reshat Randobrava --- Melodi orkestrale
Reshat Randobrava --- Kenge qe nuk harrohen
Ritfolk --- Drejt fatit tim
Rock Kosovar --- Rock Kosovar vitet 80'
Rovena Dilo --- Ante
Rovena Stefa --- Bie debore
RTSH --- Popullore nga krahinat e veriut
RTSH - Korcare --- Kenge Korcare
RTSH - Shkodrane --- Kenge Shkodrane
RTSH 156 --- Fest 97
RTSH 157 --- Fest 98
RTSH 158 --- Fest 99
RTSH 159 --- Fest 2001
RTSH 160 --- Fest 2002
Sabri Fejzullahu --- Memedheu
Sabri Fejzullahu --- Merrma shiun e Prishtines
Sabri Fejzullahu --- Ma ke prishe gjumin e nates
Salim Arifi --- Prej nje shpati
Sami Kallmi --- Fytyra jote e bukur
Selami Kolonja --- Do vi
Selami Kolonja --- Hitet
Selami Kolonja --- Dashuri e trazuar
Seleksioni 169 --- Hitet
Shaqir cervadiku --- Per liri
Shkelqim Kola --- Mos me thuaj se nuk vij
Shkelzen Jetishi --- Hitet Xeni
Shkelzen Jetishi --- Kurore dashurie
Shkelzen Jetishi --- Potpuri
Shkurte Fejza --- Jo nuk ndahet Mitrovica
Shkurte Fejza --- Kenge e lot
Shpetim Levendi --- Kam shume kohe qe pres
Shyhrete Behluli --- Ne diten e flamurit
Sinan Hoxha --- Ah sikur te vije
Sinan Hoxha --- Dashuria dallg dhe djell
Sinan Hoxha --- Me thuaj po
Sinan Hoxha --- Sinan Hoxha
Sinan Vllasaliu --- Lutem
Studio Edona --- Hitet Jehona
The Dreams --- Forever
TNT --- Pertej vehtes
TNT --- Ku je
Top Albania Radio --- Shqip
Top Albania Radio --- Shqip Shqip Shqip
Trashegimia Shpirterore --- Iso Polifonia Toske
Trashegimia Shpirterore --- Iso Polifonia Labe
Trix --- Hitet
Tung Tung --- Rrushi i kuq
Vace Zela --- Vace Zela
Vellezerit Curri --- Kenge te zgjedhura Permetare
Vellezerit Curri, L. Bariu --- Zbresin nga Leusa tabore, tabore
Vera Laci-Duka --- Stop helmimet
Vjollca Luka --- Do te vish