Muzika Shqiptare
http://muzika.albasoul.com
http://www.albasoul.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


1  2  3  4  5 6

Afrim MUÇIQI - Dadushi
Afrim MUÇIQI dhe Arif VLADI - Drenicës heroike
ALBANOTA
Bekim DEHARI dhe Muharrem AMETI - Çika, çika
BESNIKËT - Plagët e lirisë
Dani "Hitet për ju"
Dani dhe Corona "Andi"
Dani dhe Corona "Mi ke flokët"
Dani dhe Miranda - Zana
Dedë GJONI
Demir KRASNIQI
Double Side Pack "Albanota" 2CD
Eli FARA
Ganimete JASHANICA - Dy zemra
Gëzuar -96
Gjyle ÇOLLAKU & V. ALIU
Hanë NIKPRELAJ - Xhelozija
Ilir SHAQIRI - RINGJALLJE
ILIRËT
Ismet BEXHETI - Mozaik Këngësh
Këngë dasmash Gazi e Zeqa
Këngë e valle dasmash 2CD
Mahmut FERATI
Mega Party Club - DJ BACKY
Merita BUNJAKU - O bu bu moj nanë
Nazife BUNJAKU - Vetëm për ty
Nikoll NIKPRELAJ - Pa titull
Për ju nga zemra
Për zot e për atëdhe
Potpuri Festive
Qamili i Vogël e Mazllom MEJZINI
R. CAKA, S. BEKTESHI dhe M.SEJDIU
Salim ARIFI
Shaqir CËRVADIKU- Lamtumirë vendet e mija
Shaqir CËRVADIKU- Këndoj të mos qaj
Shkëlzen JETISHI "Xeni"
Shqipe KASTRATI - Pyet Kosova kush lufton
Sunaj SARAÇI - Mos, mos
Vëllezrit ALIU
Violetë KUKAJ - RATKOCERI - Nëse vi aty do t'rri
Vjollca BUQAJ
Vjollca LUKA - Do të vish
Xhavit SADIKU & Xhevahirët
Zyber AVDIU
Hitet JEHONA
Dheu që nuk falet
Hitet 96 - I Studio FUKI
Nexhmije PAGARUSHA
Këngë dhe valle dasmadh
Afrim MUÇIQI - Fatushi-
Ganimete ABAZI
Me hyjneshat
Albanota 1 - zbavitëse
Mahmut FERATI
Lule BAJRA - Qofsh me fat Univerzitet
Hanë NIKPRELAJ - Besa, besë
Perendit e Muzikës Shqiptare - vol. 5
Turbo hitet 2000 - vol. 4
Xhavit SADIKU & Xhevahirët - LIVE
Hanë NIKPRELAJ - LIVE
Gëzuar Vitin e Ri 2000
Potpuri per Vitin e Ri 2000
Salim ARIFI
XHEZA - LIVE
Xhevat MEHMETI - XHEKI
ADELINA S'jamë sex bombë
Adem RAMADANI
Azizi dhe Zaidja
Drita MUSLIU - Do ta djeg fotografinë
Hitet e Albanotës Kollazh 6
Hitet e Vitit të ri 1999
Hitet "JEHONA" 3
Hitet "JEHONA" 4
Mahmut FERATI
Rifat BERISHA
Selami KOLLONJA
Skurta e Shyhreti - Këngë e lotë
The best from Kosova - Kosovës heroike
Euroliza - Extra Hitet - me më të mirët
Hitet e Ibadete VESELIT
Kollazh '98
Mentor KURTISHI - Unazë e artë
Motrat MUSTAFA
Për ju Dy bilbilat Dani & Afrimi
Shkurta e Shyhreti - 20 vjet me ju
Shkurte FEJZA & Xhevdet RAMA
T N T - Ah, medet
Xheza - XHANA MORI XHANA
Vera dhe Sunai - Për ju
Hitet JEHONA 5 popullore
Yjet e këngës Albanota
Mahmut FERATI - Hitet '90 -'96
Shyhrete BEHLULI
Ismet BEXHETI
Hitet 96 Albanota
Ismet BEXHETI
Kollazh 8
Kollazh 9
LORI
Xhevat MEHMETI - XHEKI & Nysret HYSENI
Zaide MESINI
Afrim MUÇIQI - LIVE
Mahmut FERATI, Milaim MEZINI dhe Baki BAKIU
Mihrije BRAHA - Eja në Prishtinë
Nazmije DUSHULLOVCI
Adelina THAQI
T N T - të dua
TRIX - Veli SAHITI
Ma ka lanë, ta ka lanë - (humoristike)
Hanë NIKPRELAJ
Gëzuar-99 zbavitëse
Perënditë e muzikës shqiptare
Turbo Hitet 99
Zyber AVDIU
Adem RAMADANI
Hashim SHALA
Shkëlzen JETISHI "Xeni"
GILI - Studenti
Zyberi dhe Artanët
Gazmend RAMA
Me fat 1999 popullore
Këng Dasmash
Merita BUNJAKU - Vetëm ty zemra të do
Flora KURTI & Manjolla MAÇI - Eja, eja
Kënga e Paqës
Perendit e Muzikës Shqiptare - vol. 7
Turbo Hitet 2000 - vol. 8
Ta ka lanë, ma ka lanë - vol. 9
Bini Burra - Këng nga Fam. NIKPRELAJ
Dani Kënë dasmash LIVE
Nazife BUNJAKU
Niman MUSHKOLAJ
Armend REGJEPAGIQ
ELITA 5
Leonara JAKUPI
Hitet e Jehonës - argëtuese 2
ADELINA
Hitet e Festinës vol. 3
Motrat MUSTAFA
Azizi dhe Afrimi
Lirije ISTOGU
Edona LLALLOSHI
Xheza - Sytë e zi
The best of CORONA
Gjyle ÇOLLAKU
Hitet CANI 1
Motrat MUSTAFA
Hitet e vitit të ri 1999 - zbavitëse
Afrim MUÇIQI - Për të gjithë nga pak
Kollazh festiv
Lirije ISTOGU - Eja - dhe VALI - Dashuri nuk kam
Shkurte FEJZA - Jo, nuk ndahet Mitrovica
Shyhrete BEHLULI - Në ditën e flamurit
Dritëro SHAQIRI - Këngë dasmash - LIVE
Zyber AVDIU, Shadija, Vali, Fata - Hidhe vallën
Zyber AVDIU - Ndëgjo zemrën tënde
Nysret MUÇIQI & Merita SPAHIU-MUÇIQI
Miranda HASHANI - Lot në sy & Përse?
Violetë KUKAJ - RATKOCERI - Ai është gjallë - Drenica ime
Mihrije BRAHA - Hitet & Ushtarit
Shyhrete BEHLULI & Mahmut FERATI
Sabri FEJZULLAHU & Shkurte FEJZA
BESNIKËT - Këngë dasmash & 8 me 2
Motrat MUSTAFA - Këngë të zgjedhura
Shqipja dhe Afrimi me Artanët - Live
Violeta KAJTAZI - LIVE
MARIGONA - Mitroviva
Ritmi i rrugës - Bota është e jona
Teuta & Iliri - Mercedesi më mashtroi
Remzije OSMANI - Kosovë mirë se t'gjeta
Ejup REXHA
Gëzuar 97 -I-
Riza BYTYQI & Kastriotët
Sefë DURAJ dhe Nebih HALILI
Sabri FEJZULLAHU - Ma ke prish gjumin e natës
Lulja e Kosharës
BEKA
Afrim MUÇIQI - Sytë e tu
Zyber AVDIU - Top 2000
Afrim MUÇIQI dhe Yjet - LIVE
Xhavit SADIKU dhe Xhevairët - N'syt e tu dua të vdes
Ilir SHAQIRI - Garda e Kosovës
Muhamet SEJDIU - Dasmë në Prishtinë
REMI - M'ka marr malli
Artanët - Live
T N T - I ëmbël atëdhe
TRIX - Lamtumirë gjeneratë
17 Hitet e paharruara
Fisnikët
Agron BERISHA - Fol moj Vjosë
T N T hitet
Gëzuar 2000
Bujar QAMILI - Nuk jam ma sikur atëherë
Bleona QERRETI
Vera dhe Sunai - Live
Niman MUSHKOLAJ - Kosovë, djep i shpirtit tim
Motrat MUSTAFA - Live
Ilir SHAQIRI - Thirrja e shpirtrave
Gëzuar '98
Kollazh 7
Adem RAMADANI - Je ma e mira
Manjolla Nallbani
Gëzuar me hitet e vitit
Salimi dhe Lori
Bekimi & Afrimi & Labi
Sefë Duraj dhe Naim Krasniqi
Vllëzërit Mziu - Puthjen tënde
Sabri Fejzullahu - Kopshti i dashurisë
Gëzim Nika - Erdhi dita e bashkimit
Mentor Kurtishi - Gabimishtë u takuam
Shadie Sinanni & Rexhie Fazliu
Fikrije Bytyqi & Valdete Podvorica VALI
Resmije Zeqiri RESA - Po të pres
Xhemil Salihu - Gëzimi i shtëpis
Eliza Hoxha - No.1
Ardit Gjebrea - Makina e memorjes
Këngët e mija 1 - Ilir Berani
Naser Dula - Më shkoi
Naim Abazi - Vjen një letër nga Kosva "HITET"
Muharrem Ameti & Amarda Arkagjiu
Motrat Libohova - Arvanitës
Gjyle ÇOLLAKU - Për ju "LIVE"
Shkurte Fejza - Syzeza e Kosovës
Selami KOLLONJA - Dashuri e trazuar
Potpuri me Bilbilat
Extra Turbo Hitet & Sala Bekteshi dhe Ramize Caka
Lirie dhe Afërdita SYLEJMANI
Osman Shehu & Veli Sahiti
Halil Ajrullahu - LILI
Mentor Kurtishi - Hitet e Mentorit "Rejhan"
Ymer Bajrami & Kadenca
Edona LLALLOSHI - Mikja e parë & WNC -rap
Sinan Hoxha - HITET
Vëllezërit ALIU - Hajde moj shkupjane
Top HITET e Zërit të Drenicës 3
Sinan Vllasaliu - Gjithçka tjetër
FISNIKËT - 20 vjet me ju
Naim ABAZI - Kosova ime
Artiola TOSKA - Mos u lodh kot
Valle dasmash
Nystret Muçiqi - Sa të dashuroj
Valle dasmash
Vëllezërit Aliu - Këngë dasmash LIVE
Gjyle Çollaku & Afrim Muçiqi LIVE
Hitet Festina - vol 2
Ilirët - Hitet më të dëgjuara
Shkëlzen JETISHI "Xeni" - Potpuri këngësh
Ibbe HITET - Argëtuese
Afrim Muçiqi dhe Aurora "LIVE"
Hitet Festive & CORONA
Adem Ramadani
Agron BERISHA
Antigona Rrustolli dhe KADENCA (live)
Aziz Murati - Mimoza
Aziz Murati & Avi Gazmendët - Këngë dasmash
Bleona QERRETI
Boom Gang - Mos u ba kishe s'po ta kona
Buqetë këngësh
Dani - Këngë dasmash LIVE
Danny Boy Jr - ....mbret i rrugës
Emine Hasimi - Kthehu
Ganimete Abazi - Mirupafshim
Ganimete Jashanica - Potputi Këngësh
Gili - Shigjeta e amorit
Gjovani
Gjyste Vulaj - 1234...
Hane Nikprelaj - Dasma e Kosovës
Hite dasmash
Ilir Shaqiri - Këngët e përndritjes
Kalle, Kalle bofsh hajër (parodi)
Këngën se zë Gjumi
Kollazh 2001
Lirije Dedvukaj
Lori - Eja me mua
Ma ka lanë ta ka lanë Gjyshja (parodi)
Me hitet e vitit 2001
Mensur Kadriu - Jetim
Mera Zymberi - Shiu i Prishtinës
Mimoza Mustafa - Terri më Kafshon
Mix 2000- RINORA
Motrat Mustafa - Jeta në qeli
Motrat Mustafa - Letër nga Presheva
Muhamet Sejdiu - U largove
Nazife Bunjaku - sonte vetëm sonte
Niman Mushkolaj dhe CORONA (live) - Këngë dasmash
Polifonia Feston
Ramadan Krasniqi DANI - Dani Hitet
Ramadan Krasniqi DANI - Një kujtim
Rasim Sopi & >>A-MOL<< - Këmgë nga zemra (live)
Rifadije Grajçevci- Mos më premto
Rifat Berisha - Për flamur me lidhë një fjalë
Salim Arifi (live)
Sefë Duraj - Pa lamtumirë
Sefë Duraj - pse është kështu jeta
Selvete Terstena - Lotët
Selvete Terstena & Avi A.R.B.B (live)
Shkurte Fejza - Këngë nga zemra
Show Fest 2000 - Mbrëmja e Rock-ut
Show Fest 2001 - Mbrëmja e muzikës Rock-Rap
Show Fest 2001 - Mbrëmja e muzikës zbavitëse
Shqipe Kastrati - Këndoj për ju (live)
Shyhrete Behluli dhe Mahmut Ferati - Një herë vjen vera nga dera
TNT - Ku je
Trix - Vallëzimi i Yjeve
Vahdet Haxhimustafa & Corona (live)
Valle 2002 - (instrumentale)
Valle Dasmash 5
Valle orientale
Vera Oruçi - Ma jep fjalën
Vllëzërit Aliu & Avi RINIA - Për ju që e doni këngën
Vllezërit Krasniqi - Këngë për ju
Xhavit Sadiku & Xhevehirët - Këngë arshijike
Xheza (live)
Ymer Bajrami & Kadenca
Zef Beka - Unë e ti
Zyber Avdiu - Kush e vallzon vallen
Zyber Avdiu - Për ty
Kollazh me këngë
15 MEGA hitet
Ilir Shaqiri dhe Kastriot Tusha & Kollazh festiv - Argëtuese (2CDin1)
Adem Ramadani & Motrat Ademi
Dritëro Shaqiri dhe CORONA - Jam bilbil
ENI - Kolazh - Extra 1
ENI - Kolazh - Extra 2
Sinan Hoxha dhe MADONA Elda Shabani
16 Valle Dasmash
Vllëzërit ALIU - Sytë etu mbushen me lotë "LIVE"
Këngë që nuk harrohen - MERITA E NYSRETI
Lufton Kosova si i ka hije
Sabri Fejzullahu - Merrma shiun e Prishtinës
Sinani dhe CORONA - "LIVE"
Valton Krasniqi - Loja e dashurisë
Ramadan Krasniqi DANI - Ulqini 2001
Avdi Avdiu dhe Fisniku
Shaqir Cërvadiku - Dasma e Kosovës
Vjollca Selimi dhe Mensur Kadriu
ELITA 5 "LIVE" Tetovë
Best of Euroliza 2001
Miss BUKURIA
Merita Halili + Flamur Berisha & Berdiu (2CDin1)
16 MEGA HITET 2 - 2002
Potpuri - Sy zezë
POTPURI
LABIA hitet 2002
Shyhrete Behluli - Skenderbeu e Zahir Pajaziti
Mentor Kurtishi
Potpuri me bilbilat - R. Osmani, Sh. Fejza, Sh. Behluli
Nysret Muçiqi dhe CORONA - "LIVE"
Eli FARA - Përtej
ELITA 5 - Only for you
GILI & REMI - Shaj e qajë
Remzije OSMANI - Kënga jeton
Për disponimin tuaj
Xhavit Sadiku dhe Xhevahirët - Dikur isha hija jote
Adem Ramadani - Këngë folklorike
Adem Ramadani dhe Kasum Hasani - Këngë nga zemra
Besnikët - HITET
Gëzuar 2002 - Qeshu nga zemra
Ilir Shaqiri - Bota e rinisë
Mahmut Ferati - Nusja jonë
Këngë popullore+zbavitëse
Të Këndojm së bashku
Këndojm së bashku & Artiola TOSKA - Përse
IBBE 19 MEGA HITET -II-
Leonora JAKUPI - SAHARA & Kaprollja
Adelina THAQI - Një herë në jetë
Adem RAMADANI - Në martesën tënde...
Adem RAMADANI - Këngë dasmash
Afrim MUÇIQI - Këngë për shumë vite
ALBAHIT -1-
Arta BAJRAMI -
Aziz MURATI - Kush na ndau
Bedti ISLAMI
DULI - Tre vite pa ty
Edona LLALLOSHI
ELITA 5 - Al Kapone
ETNO ENGJUJTË
Faton MACULA - Telat (instrumentale)
FISNIKËT - Live
Gjyste VULAJ -
KADENCA & Ymer BAJRAMI - 100% LIVE
KARAMBOLL - e përzier
Mentor KURTISHI - Vetëm ty të dua
Miranda HASHANI - Më mungon
Motrat MUSTAFA - për disponimin tuaj
Për ju KOLLAZH - e përzier
Rovena DILO - Ante
Rovena STEFA - Bie dëborë
Sabri FEJZULLAHU - Pranvera në Prishtinë
Selami KOLLONJA
Shkurte FEJZA - Të dua Kosovë
Shëlzen JETISHI XENI - Potpuri
Shëlzen JETISHI XENI - Këngë te shpirtit
TINGULLI 3
Violeta KUKAJ -
Vjollca LUKA - Ani moj e mira
Xhezair ELEZI XHEZA - ALBANA
Zyber AVDIU - E veçant je ti
MEGA LIVE - CORONA
Naim ABAZI & Mihrije BRAHA
MINATORI - Njeriu i fundit ne planet
Ritmi i rrugës - Obsecion
ADELINA - Prej fillimit..
Mentor KURTISHI - Te dua
Drita MUSLIU - Live me CORONËN
Merita SPAHIU-MUÇIQI - Kënga jonë
Bleona QERETI - Ik mëso si dashurohet
Kollazh 10 - LIVE
Hitet 2002
2 po 2 & Etno Engjujt (rap)
Adem RAMADANI - Mimoza
Ardian GAXHA - Luj, luj, luj
Gëzuar 2003
Ismet BEXHETI - Tinguj dashrije
Ismet PEJA - Këngë të paharruara
Këngë Fesitve - Potpuri
Kollazh 2003
Kthehuni - *këngëtar të ndryshëm
LABIA - 2003 *pjesa e parë
LABIA - 2003 *pjesa e dytë
Loreta KAÇKA LORI dhe CORONA - LIVE
Me bilbilat e Mushtishtit
Melita Bytyqi CANA - mysafir special XENI
Mihrije BRAHA - Eja
Për disponimin tuaj
Potpuri këngësh me yjet
Ramadan KRASNIQI DANi dhe Afrim Muçiqi - Yjet me yje
Ramadan KRASNIQI DANI dhe Sofra Pejane
Rovena STEFA me mysafirë
Sinan VLLASALIU - Lutem
SONI - Mbretëresha e natës
TNT - Përtej vehtes
Vëllezërit ALIU - Puthja e parë
Violetë KUKAJ-RETKOCERI - Dasmën ta fillojmë
ZIKO 4 - 2003 - program festiv
Zyber AVDIU -
403 - Kollazhe festive argëtuese
MARIGONA - Sonte
Afrim MUÇIQI - Këngë që shërojnë plagë - mys. Enver Batllava
Ramadan KRASNIQI DANI - Maestro me violinë
Mimoza SHKODRA - Të dua


Muzika Shqiptare
http://muzika.albasoul.com
http://www.albasoul.com