Faqja kryesore e muzikės Lista e plotė e artistėve Te gjitha albumet TOP-40 Kenget TOP-20 albumet Ndihmė

   

  TOP-40 Kėngėt  
Mė poshtė janė renditur 40 kėngėt mė tė dėgjuara qė prej datės 5 Prill, 2009.
Rendit kėngėt nė Top: [ 20 ] [ 40 ] [ 80 ]

Nr.          Kėnga   Albumi    Artisti Dėgjuar
1  Shkėmbi i kujtimit  Shkėmbi i kujtimit  17 Hite tė pėrjetshme  Osman Shehu 26.805
2  Qaj pėr ty  Qaj pėr ty  17 Hite tė pėrjetshme  TNT 20.451
3  A thua ėndėrr je ti  A thua ėndėrr je ti  17 Hite tė pėrjetshme  Minatori 16.161
4  Takimi  Takimi  17 Hite tė pėrjetshme  Sabri Fejzullahu 13.707
5  Ēka ka zemra  Ēka ka zemra  Ēka ka zemra  Meda 12.918
6  Unė i mjeri fukaraja  Unė i mjeri fukaraja  Kėngė tė vjetra popullore  Pėrparimi 12.874
7  Udha e mbarė  Udha e mbarė  17 Hite tė pėrjetshme  Minatori 12.201
8  E di se ti mė deshte  E di se ti mė deshte  17 Hite tė pėrjetshme  Trix 11.773
9  Xhelozia  Xhelozia  Melodi tė pavdekshme  Afrim Muciqi 11.740
10  Qaj kitarja ime  Qaj kitarja ime  17 Hite tė pėrjetshme  Agim Tejeci 11.391
11  Ti e vrave dashurinė  Ti e vrave dashurinė  17 Hite tė pėrjetshme  Elita 5 10.027
12  Dyqind ditė  Dyqind ditė  17 Hite tė pėrjetshme  TNT 9.117
13  Vetėm pesė minuta  Vetėm pesė minuta  17 Hite tė pėrjetshme  Hareja 8.737
14  Kur tė vjen pleqėria  Kur tė vjen pleqėria  17 Hite tė pėrjetshme  Fisnikėt 8.595
15  Bjondina  Bjondina  Melodi tė pavdekshme  TNT 8.566
16  Zeshkanja  Zeshkanja  Hitet e Verės 2005  Sunaj Saraēi 8.045
17  Tė lumtur tė dua  Tė lumtur tė dua  100 Kėngėt e Shekullit - vol. 1  Jonida Maliqi 7.871
18  Tunde moj  Tunde moj  Dil moj dil  Poni 7.438
19  Njė vajzė nė mėhallėn tonė  Njė vajzė nė mėhallėn tonė  Live me Qumilat  Berati 7.353
20  Puthjet tona  Puthjet tona  Melodi tė pavdekshme  Vėllezėrit Aliu 7.247
21  Hajt, hajt  Hajt, hajt  Ēka ka zemra  Meda 7.185
22  Vaje  Vaje  17 Hite tė pėrjetshme  Agim Tejeci 7.094
23  Besa  Besa  17 Hite tė pėrjetshme  Mjellma 7.014
24  Mora testin  Mora testin  Melodi tė pavdekshme  Ilirėt 6.830
25  Simfonia e detit  Simfonia e detit  17 Hite tė pėrjetshme  Elita 5 6.777
26  Hajde tė rrish me mu  Hajde tė rrish me mu  Kėngė tė vjetra popullore  Pėrparimi 6.628
27  Kush tė mashtroi  Kush tė mashtroi  Ēka ka zemra  Meda 6.618
28  Ah pranvera  Ah pranvera  Nuk jam ma sikur atėherė  Bujar Qamili 6.590
29  Meri Merita  Meri Merita  17 Hite tė pėrjetshme  Hidaver Osmani 6.574
30  Valsi i lumturisė  Valsi i lumturisė  100 Kėngėt e Shekullit - vol. 1  Aleksandėr Gjoka 6.253
31  Dil moj dil  Dil moj dil  Dil moj dil  Poni 6.241
32  Dasma e Kosovės  Dasma e Kosovės  Hitet Folklorike 2005  Lekė Dedevukaj 6.143
33  Romantika  Romantika  17 Hite tė pėrjetshme  Sabri Fejzullahu 6.137
34  Oh dola n’bahēe  Oh dola n’bahēe  Hitet e Verės 2005  Xhevahir Elezi 6.103
35  Te rrapi nė Mashkullorė  Te rrapi nė Mashkullorė  Hitet 2005  Gena 6.046
36  Fati ynė shpresė dhe marrėzi  Fati ynė shpresė dhe marrėzi  100 Kėngėt e Shekullit - vol. 8  Aleksandėr Gjoka 6.032
37  Sex bombė  Sex bombė  Nuk jam sex bombė  Adelina Ismajli 5.750
38  Potpuri I  Potpuri I  Kėngė tė vjetra popullore  Pėrparimi 5.712
39  Marshalla  Marshalla  Ēka ka zemra  Meda 5.682
40  Moj nepėrka pika-pika  Moj nepėrka pika-pika  Dil moj dil  Ylli Baka 5.665


Veshja