Faqja kryesore e muzikės Lista e plotė e artistėve Te gjitha albumet TOP-40 Kenget TOP-20 albumet Ndihmė

   

  Gjashte albume te reja ne faqen e muzikes  
Aurela Gaēe :: The Best
Ardjan Trebicka :: Tango
Ermira Babaliu :: Pres...
Besnik Shateli :: Nje dite Maji
Shkelqim Kola :: Mos mė thuaj se nuk vij
Erjon Korini :: Mė thuaj po
Lexoni ne vazhdim per me shume informacion mbi albumet.
Per kenaqesine tuaj vlonjatja Aurela Gace me permbledhjen e kengeve te saj
me te mira te muzikes se lehte, ku disa prej tyre jane shperblyer me cmime fituese
ne festivale. "Nata", "E pafajshme jam", "Fati yne
shprese e marrezi", "Nuk mjafton" etj...


- - -


Gjithastu per adhuruesit e muzikes tango, Ardjan Trebicka me albumin e tij
"Tango". Kenge si "Shoke jete", "Falme syte e shkruar",
"Sa te desha" etj qe padyshim kujtohen me nostalgji nga shume vete.


- - -


Ja dhe albumi i ri i kengetares se mirenjohur Korcare Ermira Babaliu e cila
tani jeton ne Michigan. Si shume kengetare dhe artiste shqiptare, dhe ajo eshte
perpjekur dhe perpiqet qe te ndihmoje popullin shqiptar, me ane te kenges dhe
zerit te saj te mrekullushem. Ermira organizon festivale dhe koncerte per shqiptaret
e michiganit ne raste festash si psh. festen e vitit te ri, festen e flamurit
etj. Pres...,
albumi i saj i ri, permban kenge me teme dashurie, te kenduara ne zonen e Korces.


- - -


''Besnik Shateli'' Nje dite Maji!
Orkestrimi: Olsi struga & Fabjan Asllani
Mastevizoi: Fabjan Asllani
Klarinet: Artur Qezimi
Tekset: Armand Trebicka


- - -''Erjon Korini'' Me thuaj po
Tekset : Armand Trebicka


Falenderojme FCSAWYER, Andėn (nick: SELENA) dhe vizitore te tjere te albasoul qe kane kontribuar ne faqen e muzikes me punen e tyre te palodhshme.

Veshja