Faqja kryesore e muzikės Lista e plotė e artistėve Te gjitha albumet TOP-40 Kenget TOP-20 albumet Ndihmė

   

  Elita 5 dhe Miranda  
"Only for you" ėshtė albumi i dytė i Elita 5 qė shtohet nė faqen e muzikės dhe me siguri qė do jetė njė nga mė tė dėgjuarit. Gjithashtu hodhėm edhe njė album tė ri nga Miranda qė titullohet "Mė Mungon". Pėr mė shumė mbi kėtė album lexoni nė vazdhim fjalėt e Suzit, njė nga vizitoret e Albasoul qė ka dhuruar pėr ju kėtė album nga kėngėtarja e saj e preferuar. Falenderojmė Suzin pėr punėn e saj dhe ju urojmė dėgjim tė ėmbėl.
"Miranda ėsht njė ndėr kėngtaret mė te mira tė gjeneratės sė re. Ėshtė njė kėngtare qė ka kontribu shum melosit shqipėtar mė zėnin e saj tė ėmbel, cilin ajo mundet ta transformojė sipas kėrkesės tė kėnges qė e kėndon. Miranda kėndon lehtė, pa ta dhunuar kėngen si do, do, si muzikė popullore ashtu dhe zbavitėse. Vėrtetim i kėsaj qė e thash ėsht pikrisht dhe ky album i cili na befasoj dhe na magjepsi, ne adhuruesit te Mirandes, me njė stil tė ri dhe me njė zhanėr tė kėngve apsolutisht ndryshe prej ati qė e ka kultivuar deri mė tani, ku ajo e vertetoj vehten me njė interpretim jashtzakonisht tė mirė, qe shum kėngtare te mirnjohura te muzikes zbavitėse munden vetėm tė ėndrojn, dhe na dha neve adhuerusėve te saj, inspiracion qė ta duajm dhe mė shum, e mė shum."

Veshja