Faqja kryesore e muzikės Lista e plotė e artistėve Te gjitha albumet TOP-40 Kenget TOP-20 albumet Ndihmė

   

  Meta, Raja, Kola.  
Edhe tre albume tė tjerė jane shtuar sot nė faqen e muzikės.

Nė vetmi jeta s'kalohet nga Luēi Raja
Nata e fundit nga Artan Kola
Kėnga na bashkoi zemrat nga Murat e Flutura Meta
Falenderojmė FCSAWYER pėr vrullin qė i ka dhėnė faqes sė muzikės me punėn e tij. Gjithashtu falenderojmė zotin Perparim Saja qė ju sjell albumin e dajės sė tij Murat Meta. Lexoni nė vazhdim pėr mė shumė informacion. Dėgjim te ėmbėl.
Pėrshėndetje tė gjithė stafit tė Albasoul. Jam njė admirues i kėsaj faqeje fantastike Shqiptare. Emri im ėshtė Pėrparim Saja, nga Kruja, diplomuar nė 1999 pėr letėrsi dhe jetoj prej 3 vjetėsh nė Oxford, Angli. Meqė jam admirues i muzikės dhe letėrsisė nė vecanti dua tė paraqes kėtu nė faqen tuaj albumin e parė tė rapsodit krutan Murat Meta dhe bashkėshortes sė tij Flutura Meta (rapsodi Krutan ėshtė daja im ).
Rapsodi Krutan ka ditur ti thurrė motivet e tė gėrshetoj ato duke filluar nga nga ai folklorik(premtimi i besės), lirikat e dashurisė dhe ajo e patriotizmit qė nuk i ka munguar asnjėherė Shqiptarėve. Ky gėrshetim i temave e motiveve e ka bėrė kėtė album tė kėndėshėm dhe me temp historik siē ėshtė edhe vete Kruja jonė. Murat Meta ka qėnė pjesemarrės nė shumė festivale folklorike tė Gjirokastrės dhe ka marrė edhe ēmime. Kjo ishte shjesht njė autobiografi e shkurtėr pėr tė njohur pak a shumė me albumin dhe autorin, por dėgjimi do ti japė mė shumė tone emocionale. Degjim te kėndėshėm.

Veshja