Faqja kryesore e muzikės Lista e plotė e artistėve Te gjitha albumet TOP-40 Kenget TOP-20 albumet Ndihmė

   

  Trix, Elita 5, Ilirėt  
Ju prezantojmė dy albumet e fundit tė Veli Sahitit - TRIX, Moj e mira te pojata dhe Engjulli im qė kanė dalė nė qarkullim gjatė vitit 2002. Sė shpejti do tė dalė albumi "30 vjet me ju" qė do tė jetė kurorėzim i 30 vjetėve aktivitet, puna e palodhshme e Veli Sahitit dhe grupit tė tij pėr adhuruesit e tyre besnikė.

Bashkė me albumet e Trix, faqes sė muzikės i bashkohen edhe dy pėrmbledhje rock nga Elita 5 dhe Ilirėt. Albumet pėmbajnė disa nga kėngėt mė tė hershme tė kėtyre grupeve tė kėnduara nė fillim tė viteve '90. Tani keni mundėsinė tė ēmalleni me tingujt e bukur e tė kujtoni ato vite tė jetės tuaj.

Albumet e rinj janė dhuratė e Rizait nga Prishtina. Nė javėt nė vazhdim ju premtojmė albume tė tjera me kėngė tė reja e tė vjetra. Dėgjim tė kėndshėm!

Veshja