Faqja kryesore e muzikės Lista e plotė e artistėve Te gjitha albumet TOP-40 Kenget TOP-20 albumet Ndihmė

   

  Vaēe Zela dhe Ramiz Kovaēi kėndojnė pėr kėnaqėsinė tuaj  
Kėsaj here nė faqen e muzikės paraqiten dy albume tė reja nga emrat mė tė njohur tė muzikės shqiptare: Vace Zela dhe Ramiz Kovaēi.

Vaēe Zela mbetet e paarritshme nė interpretimin e muzikės sė lehtė shqiptare me zėrin dhe pasionin e saj pėr kėngėn. Albumi Kėnga ime ėshtė njė permbledhje e kėngėve tė saj ndėr vite.
Ramiz Kovaēi, njė zė i paharruar i skenės operistike shqiptare, vjen me pjesė tė zgjedhura tė repertorit mė tė njohur tė muzikės shqiptare dhe asaj botėrore. Ėshtė njė album i rrallė pėr admiruesit e muzikės klasike shqiptare.

Veshja