Faqja kryesore e muzikės Lista e plotė e artistėve Te gjitha albumet TOP-40 Kenget TOP-20 albumet Ndihmė

   

  100 Kėngėt e Shekullit  
Albasoul prej disa javėsh ka pasuruar repertorin e muzikės me disa nga kėngėt mė tė bukura tė muzikės shqiptare. Janė kėto kėngėt e spektaklit "100 Kėngėt e Shekullit" tė prezantuar nė TV Klan.

Kėngėt e pėrzgjedhura nga arkivat e muzikės janė riorkestuar me mjeshtėri dhe interpretohen nga artistėt Aleksandėr Gjoka, Alma Bektashi, Irma dhe Eranda Libohova, Jonida Maliqi, Kujtim Prodani, Rovena Dilo, Saimir Braho, Sidrit Bejleri dhe Vikena Kamenica. Albumet shoqėrohen me kolazhe nga Afėrdita Zonja, Agim Prodani, Aleksandėr Lalo, Alida Hisku, Anita Take, Avni Mula, Ema Qazimi, Liliana Kondakēi, Myfarete Laze, Pavlina Nikaj, Qemal Kėrtusha, Rudolf Stamolla dhe Tonin Tėrshana. Me kėtė rast pėrcjellim falenderimet e vizitorėve tanė pėr TV Klan dhe tė gjithė artistėt qė morėn pjesė nė realizimin e spektaklit.

Albumet prezantohen nė Albasoul falė punės sė Mandit nga Elbasani, Ilirit nga Saranda dhe Shigjetės.

Veshja