Faqja kryesore e muzikės Lista e plotė e artistėve Te gjitha albumet TOP-40 Kenget TOP-20 albumet Ndihmė

   

  Kėngė Shqiptare nė tregun e huaj  
Falė Saimirit dhe Drini Nosit, Albasoul ju pėrcjell mbi 70 kėngė dhe valle Shqiptare tė regjistruara nga studiues tė huaj.
Kėngė tė fshatrave - regjistruar nė vitin 1930 nga A D Lawrence pėr kompaninė Gramaphone
Muzikė Popullore - koleksion i A L Lloyd i regjistruar nė vitin 1966
Traditat Vokale - regjistruar nga kompania Saydisc nė Festivalin Folklorik tė Beratit nė vitin 1995
Kėngė dhe valle - tė interpretuara nga Ansambli i Tiranės nė vitin 2000. Dėgjim tė kėndshėm!

Veshja