Faqja kryesore e muzikės Lista e plotė e artistėve Te gjitha albumet TOP-40 Kenget TOP-20 albumet Ndihmė

   

  Anjeza Shahini, vendi i 7 ne Eurovizion  
16 vjecarja shqiptare, Anjeza Shahini, ka arritur nje sukses te jashtezakonshem ne festivalin evropian te kenges, Eurovizion 2004 i cili u mbajt keto dite ne Turqi. Ajo ka arritur te renditet e 7 ne votimin e 36 shteteve evropiane, dhe e para ne votimet e bera ne Internet nga teleshikuesit nga mbare bota.

Per te degjuar dhe pare paraqitjen e Anjeza Shahinit ne Eurovizion, lexoni ne vazhdim kete artikull. Ju kemi sjelle kengen, videon dhe nje album me foto nga evenimenti.
Teksti i Kenges nga Agim Doēi

The Image of You

How strange the feeling in your soul
When love invades your very being
Another “me” or so I’m told
And life takes on another meaning.

Day after day, I go through the motions,
Stumbling my way, life is a blur
Slave of my love, of my emotions
You’re in my eyes, you’re in my heart

One kiss, one heartbeat, in time,
a kiss, the moment, is mine.
I close my eyes, I breathe
I’m Queen of the world of Make Believe!!

You make me feel, a little crazy
You make me see your tears are true
You make my days and nights so hazy,
You make me feel the image of you.
Choir: You make me feel
Soloist: a little crazy
Choir: You make me see
Soloist: Your tears are true
Choir: You make me feel
Soloist: Image of you

I know it’s just a dream
I feel, l love, this lifeKlikoni ketu per te degjuar kengen.
Klikoni ketu per te pare videon e debutimit.

Vizitoni albumin e meposhtem per foto nga Eurovizion:
http://galeria.albasoul.com/eurovizion2004

Stafi i Albasoul i uron suksese kengetares dhe mbare delegacionit shqiptar qe na dhuroi aq emocion keto dite.

Veshja