Faqja kryesore e muzikės Lista e plotė e artistėve Te gjitha albumet TOP-40 Kenget TOP-20 albumet Ndihmė

   

  Menyre kontaktimi me muzikantet shqiptare  
Informacione te shkeputura nga Vjetari Kulturor Shqiptar 2003

Informacione rreth Muzikes ne Shqiperi.
Orkestrat frymore
TIRANĖ (prefiksi 04)Banda Frymore e Qytetit

Adresa: pranė Qendrės Rekreative tė Tiranės

Dirigjent: Fatmir FociBanda Frymore e Ushtrisė

Dirigjent: Halim TeqjaBERAT (prefiksi 062)Orkestra frymore e qytetit

Drejtues: Fatbardh Dervishi, Xhevdet Dervishi

Tel: 325-67

Kjo orkestėr pėrbėhet prej 27 muzikantėsh.ELBASAN (prefiksi 054)Banda Muzikore “Afėrdita”

Dirigjent: Blerim NarazaniKORĒĖ (prefiksi 0824)Banda e Qytetit

Drejtues: Ilir Naēo

Adresa: Rr. “Themistokli Gėrmenji” (Pallati i Kulturės)

Tel: 5695SHKODĖR (prefiksi 0224)Banda e Qytetit

Drejtues: Kujtim Alia

Adresa: Lagja “Qemal Stafa” Rr. “Jorgji Karamitro” Nr. 1124

Tel: 7166Orkestrat sinfonike

Tirana prefiksi 04


Orkestra simfonike e Radio Televizionit Shqiptar

Drejtor artistik Ardian Hila , 038.2125959

Drejtues i orkestres prof. Zhani Ciko Tel .224340Orkestra simfonike e Teatrit tė Operas dhe Baletit

Pranė T.O.B. sheshi "Skėnderbej"
Dirigjent stabėl Edmond Doko Tel/Fax .227471


Orkestra e Akademisė sė Arteve

Pranė Akademisė sė arteve

Bulevardi "Dėshmorėt e Kombit"-Tiranė

Dirigjent Alqi Lepuri Tel 370-170Orkestra “Madre Teresa” – Tiranė

1. Thoma Gaqi – Drejtor Artistik

2. Ylli Leka – Dirigjent Tel/fax: 230-715 Tel 251-591


Orkestrat e muzikes se dhomes


TIRANĖ (prefiksi 04)Orkestra e Harqeve “Virtuozėt e Tiranės”

Dirigjent: Prof. Zhani Ciko Tel 04. 224-340Orkestra “ Solistėt e rinj tė Tiranės”

Adresa: pranė Akademisė sė Arteve – Tiranė

President Isak Shehu - Tel 04. 247-596

Dirigjent Matthieu Mantanus 0039.06.35404059 fax 0044-8707345634

E-mail Matthieuprogin@psychoeducation.orgDURRĖS (prefiksi 052)Orkestra e Harqeve “Jan Kukuzeli”

Drejtor: Vladimir CakuELBASAN (prefiksi 054)Orkestra e Harqeve (pranė Qendrės Kulturore)

Dirigjent: Blerim NarazaniKORĒĖ (prefiksi 0824)Orkestra e Harqeve

Dirigjent: Pirro Tome

Adresa: Bulevardi “Themistokli Gėrmenji”

Tel: 4878SHKODĖR (prefiksi 0224)

Orkestra e Harqeve “Mirnjohja”

Dirigjent: Kujtim Alia

Adresa: Lagja “Qemal Stafa” Rr. “Jorgji Karamitro” Nr. 1124

Tel: 7166Formacione te muzikes se dhomesTIRANĖ (prefiksi 04)

Kuarteti i Fagotėve “Emerson”

1. Fagoti I – Fatos Jaho

Adresa: Rr. “Lidhja e Prizrenit” P.11 Shk.1 Ap.5

Tel: 224-920Kuinteti i Frymės “Ēesk Zadeja”

1. Besnik Doshlani – Flaut

Adresa: Rr. e“Dibrės” Lagja 10 P.27 Ap. 39/4

Tel: 368-024


Kuarteti i harqeve DEA
Pranė Akademisė sė Arteve –TiranėGrupi “Tirana Kafe Koncert” - Tiranė

1. Lorenc Radovani – Drejtor Tel: 493-04Shoqata Miqtė e muzikės

Pjetėr Guralumi Tel 372-198


Koret:


Kori i Teatrit tė Operas dhe Baletit – Tiranė (prefiksi 04)

Dirigjent: Oleg Arapi tel 258807Kori i Akademisė sė Arteve – Tiranė

Dirigjent: Milto Vako tel 364294

Pėrbėrja e kėtij kori ėshtė tėrėsisht me studentė tė Akademisė sė Arteve.Kori i Liceut Artistik “Jordan Misja” – Tiranė

Dirigjente: Tatiana Shestani tel 373695Kori “Pax Day” – Tiranė

Dirigjente: Suzana Kashara (Turku) tel 231790

Ky kor pėrbėhet prej 22 kėngėtarėsh profesionistė. Ėshtė kor privat dhe zhvillon aktivitet tė gjerė artistik dhe ka njė repertor mjaft tė madh.Kori “Lira” – Korēė (prefiksi 0824)

Drejtor: Pandi Bello Tel: 4878

Dirigjent: Jorgaq Nano

Ky formacion pėrbėhet prej 35 vetash dhe e ushtron aktivitetin e tij me kėngė karakteristike korēare dhe klasike.Kori “Bizantin” – Korēė

Drejtor: Pandi Bello

Dirigjent: Jorgaq Nano

Adresa: Bulevardi “Themistokli Gėrmenji” pranė Pallatit tė KulturėsKori “Mitropolis” – Korēė

Drejtues: Dhimitėr Kondakēi Tel: 5738

Adresa: Rr. “Stefan Luarasi”

Ky kor pėrbėhet prej 14 kėngėtarėsh dhe jep koncerte me pjesė tė karakterit kishtar.Kori i Katedrales – Korēė

Drejtuese: Mira Moncka Tel: 8570

Adresa: Bulevardi i Republikes

Ky kor pėrbėhet prej 12 kėngėtarėsh tė vegjėl dhe jep koncerte pėr fėmijė, kryesisht tė karakterit fetar.Kori i Shėn Thanasit – Korēė

Drejtues: Vani Trako Tel: 3369

Adresa: Kodra e Shėn ThanasitKori i Kishės Arumune – Korēė

Drejtues: Kristaq Sholla Tel: 7377

Adresa: Rr. “Thanas Tashko” Nr. 10Ansamble tė muzikes folk dhe popullore


Familja Lela – Tiranė

Grup i njohur tashmė nė Europėn Perėndimore, sidomos nė Francė. Pėrbėhet nga 6 muzikantė, tė cilėt edhe kėndojnė. Interpretojnė kryesisht muzikė tė Pėrmetit, por edhe tė zonave tė tjera tė Shqipėrisė sė jugut. Veēanėrisht mbresėlėnėse janė kabatė (pjesė instrumentale) me klarinetė. Grupi kėndon gjithashtu edhe kėngė polifonike a capella. (pa shoqėrim instrumental)Ansambli Artistik “Migjeni” – Tiranė

1. Minella Kureta – Drejtor Tel/fax: 473-47

2. Vangjel Moēka – Drejtor ArtistikGrupi Vokal “Alba-Folk” - Tiranė

1. Gramoz Burba – Drejtor artistik

2. Bardhyl Xhafka – Manaxher Tel: 648-08 ; 376-04Ansambli “Shyqyri Fuga” – Berat

Ky ansambėl ka nė objektivin e tij lėvrimin dhe kultivimin e kėngėve dhe valleve qytetare dhe ka nė formacionin e tij njė personl prej 28 artistėsh. Drejtues i kėtij ansambli ėshtė Shyqyri Dėrmishi. (Tel: 062 34403)Ansambli Folklorik “Gramshi” – Gramsh

Ky ansambėl ėshtė atashuar pranė shtėpisė sė kulturės sė rrethit dhe si objektiv tė punės sė tij artistike ka lėvrimin dhe kultivimin e folklorit tė rrethit tė Gramshit.Ansambli “Isuf Myzyri” – Elbasan

Ky ansambėl ka rreth 36 artistė. Qėllimi i kėtij ansambli ėshtė zhvillimi i Aktiviteteve tė ndryshme artistike-muzikore pėr tė lėvruar traditat artistike tė rrethit tė Elbasanit, por edhe tė trevave pėrreth. Drejtuesi i kėtij ansambli ėshtė Blerim Narazani.Ansambli “Elba-folk” – Elbasan

Ky ansambėl pėrbėhet prej 26 vetash. Qėllimi i tij ėshtė zhvillimi dhe kultivimi i mėtejshėm i folklorit tė rrethit tė Elbasanit. Drejtues i kėtij ansambli ėshtė Thanas Nekshi.Ansambli “Myzeqeja” – Fier

Drejtori i ketij ansambli ėshtė Shaqir Seli. Tipi i kėngėve: Kėngė e valle popullore dhe pėrbėhet nga 23 persona.

Tel: 0642 2569 / 0642 7947Grupi i Kėngės Qytetare Fierake – Fier

Ky grup pėrbėhet prej 7 vetash dhe nė repertorin e tij pėrfshihen kėngė qytetare tė zonės. Drejtues i grupit ėshtė Muhamet Sherri.

Tel: 0642 2569 / 7947Grupi Polifonik i tė Rinjve – Gjirokastėr

Ky grup ėshtė i atashuar pranė Qendrės Kulturore tė qytetit. Zhvillon aktivitete koncertale dhe turne si brenda dhe jashtė vendit. Drejtues i kėtij grupi ėshtė Arian Shehu.Grupi Polifonik “Gjirokastra” – Gjirokastėr

Ky grup ėshtė i atashuar pranė Qendrės Kulturore tė qytetit. Zhvillon aktivitete koncertale dhe turne si brenda dhe jashtė vendit. Drejtues i kėtij grupi ėshtė Ilir Dhuri.Shqiponja – Ėshtė gjithashtu njė grup muzikantėsh i pėrbėrė nga 7 vetė nga rrethi i Tepelenės, me repertor tė kėtij rrethi dhe tė rretheve fqinje. Pėrveē kabave me klarinetė e violinė, grupi kėndon kėngė polifonike a capella.Grupi polifonik i Mallakastrės – Pėrbėhet nga 5-7 vetė sipas kėrkesave tė strukturave pritėse. Repertori i grupit pėrmban kėngė polifonike a capella tė rrethit tė Mallakastrės po edhe tė rretheve fqinje.Grupi “Jonianėt Breg” – Ky grup pėrbėhet prej 7 vetash dhe i ka vėnė detyrė vetės lėvrimin e kėngės popullore tė bregut. Pėrgjegjėsi i kėtij grupi ėshtė Kiēo Kapedani.Grupi “Onhezmi” – Pėrbėhet nga 9 veta. Lėvron kėngėt popullore polifonike. Pėrgjegjėės grupi ėshtė Veledin Kėrkuti.Grupi “Sazet e Delvinės” – Ky grup pėrbėhet prej 6 vetash. Jep koncerte me muzikė popullore. Drejtuesit e grupit janė Qamil Musta dhe Hasan Alizoti.Ansambli i Kėngėve e Valleve “Besa” – Kavajė

Ky ansambėl ushtron aktivitetin e tij me kėngė e valle nga gjithė trevat.Grupi Karakteristik “Pleqtė e Krujės” – Krujė

Ky grup pėrbėhet prej 7 vetash tė moshuar dhe ka pėr qėllim ruajtjen e traditės sė kėngės krutane. Drejtues i kėtij grupi ėshtė Mehmet Llubani.

Tel: 0532 2019Ansambli Artistik “Kukėsi” - Kukės

Drejtues tė kėtij ansambli janė: Artan Bilali dhe Ali Kinxhi. Tel: 2559Shoqėria Artistike “Ymer Shehu” – Kukės

Kryetari i shoqėrisė ėshtė Besim Cengu. Tel: 2493Shoqata Folklorike “Gurra e Kurbinit”

Kjo shoqatė ka ansamblin e valleve, orkestrinėn popullore, si dhe kėngėtarė tė ndryshėm popullorė. Drejtues artistik ėshtė Kujtim Mullai – Pallati i Kulturės. Tel: 2696Ansambli “Myzeqeja” – Lushnjė

Ky grup pėrbėhet prej 21 vetash dhe pėr qėllim ka lėvrimin e kėngės dhe valles popullore tė trevės sė Myzeqesė.Drejtues i ansamblit ėshtė Ilir Levonja.

Tel: 0652 2117Ansambli Artistik “Dibra” – Peshkopi

Pėrbėrja e kėtij ansambli ėshtė prej 30 vetash dhe jep shfaqje artistike tė karakterit popullor (folkut dhe atij tė pėrpunuar). Drejtues artistik i tij ėshtė Pėrparim Tomēini dhe koreograf Avni Ndreu. Tel: 0342 2594Ansambli Folklorik “Naim Frasheri” – Pėrmet

Ky ansambėl i cili ėshtė atashuar pranė shtėpisė sė kulturės ka pėr synim kultivimin e vazhdueshėm tė muzikės dhe folklorit pėrmetar. Tel: 0752 2364Grupi Folklorik “Lasgush Poradeci” – Pogradec

Ka nė pėbėrjen e tij 30 artistė amatorė dhe zhvillon aktivitete tė ndryshme folklorike. Pėrgjegjės i kėtij grupi ėshtė Aurel Duka dhe drejtues artistik Kristaq Gegprifti. Koreograf – Albert ĒelaGrupi “Drilon” – Pogradec

Ka nė pėrbėrjen e tij rreth 25 artistė amatore. Jep koncerte me muzikė popullore. Pėrgjegjės i kėtij grupi ėshtė Luan Myterizi.Ansambli Artistik “Puka” – Pukė

Ky ansambėl ka regjizor: Fran Vukaj, Koreograf: Riza Hoxha, Drejtues Orkestre: Ndue Shyti. Tel: 0252 – 2605Ansambli Folklorik “Mirdita” – Rrėshen

Pėrgjegjės i kėtij ansamli ėshtė Gjovalin Loci. Tel: 0375 - 594Ansambli “Ramadan Sokoli” – Shkodėr

Ky ansambėl pėrbėhet prej 80 fėmijėsh dhe jep koncerte me kėngė e valle popullore shkodrane. Drejtuese e grupit ėshtė Nadire Agaj. Tel: 0224 4702Shoqėria Kulturore “Tepelena” – Tepelenė

Ka nė pėrbėrjen e saj 15 vetė. Jep koncerte dhe turne tė ndryshme, kultivon mbledhjen e folklorit dhe lėvrimin e kėngės polifonike. Organizon festivale tė ndryshme lokale.

President – Hamit Metka Tel: 0742 2284Ansambli folklorik “Bilbili” – i rrethit tė Vlorės, pėrbėhet nga 20 – 30 vetė sipas kėrkesave tė strukturave pritėse. Interpreton kėngė polifonike a capella, kėngė popullore tė shoqėruara nga orkestrina, valle dhe pjesė instrumentale.Ansambli folklorik “Miqėsia” - i rrethit tė Gramshit. Pėrbėhet nga 20-30 vetė. Interpreton kėngė popullore tė rrethit tė Gramshit, polifoni a capella dhe instrumentale, valle e lojra popullore tė krahinės, pjesė me instrumente popullorė ndėr tė cilat shkėlqejnė ato me fyell (grupi i fyejve tė Gramshit ėshtė absolutisht mė i miri nė Shqipėri).Ansambli folklorik “Myzeqeja” – i rrethit tė Fierit. Grupi i valleve ėshtė “kali i betejės” i kėtij ansambli. Interpreton valle popullore tė Myzeqesė, por po aq mirė luan edhe ato tė krahinave tė tjera tė Shqipėrisė. Nė repertor ka gjithashtu kėngė polifonike tė shoqėruara nga orkestra, nga Myzeqeja e rrethe tė tjera dhe pjesė instrumentale.Ansambli artistik “Lapardhaja” – i fshatit Homonim tė Beratit. Nė repertor ka kryesisht kėngė e valle nga rrethi i Beratit. Veēori e gupit ėshtė freskia dhe autenticiteti i interpretimit.Ansambli artistik i rrethit tė Krujės – Pėrveē repertorit karakteristik tė krahinės (Kruja ėshtė njė rreth i Shqipėrisė sė mesme), mund tė interpretojė shumė mirė edhe kėngė e valle nga krahina tė tjera tė vendit.Grupi polifonik i Picarit – i pėrbėrė nga 7-10 vetė. Pėrveē kėngėve polifonike a capella tė zonės (Picari ėshtė njė fshat i rrethit tė Gjirokastrės rreth 250 km. nė jug tė Tiranės), pjesėtarėt e grupit luajnė nė mėnyrė virtuoze nė instrumente tradicionale, kryesisht tė frymės.Ansambli folklorik i rrethit tė Dibrės – i pėrbėrė nga 20-30 vetė. Interpreton kėngė e valle nga rrethi i Dibrės (rreth 150 km. nė verilindje tė Tiranės), por edhe nga krahina tė tjera tė veriut tė Shqipėrisė, si dhe nga Kosova.Shoqata “Bilbili” – (Cipini) Vlorė

Pėrbėhet prej 13 vetash dhe e ushtron aktivitetin e vet me kėngėt polifonike tė Vlorės si dhe vallet popullore tė kėsaj krahine. Drejtues ėshtė Kozma Billa.

Tel: 0632 4746Pėr tė gjitha grupet qė pėrmendėm, personi i kontaktit dhe pėrfaqėsuesi i tyre ėshtė Viktor Sharra (Tel / Fax: ++355 42 27511 ose 28512 ; Tel privat: ++355 42 43197Grupet e muzikes se lehte


TIRANĖ (prefiksi 04)

Grupi “Spirit Voice”

Tel 247492ELBASAN (prefiksi 054)

Grupi “Akullthyesit”LEZHĖ (prefiksi 0262)

Grupi “Djemtė e Detit”

Tel: 2647 (Lezhė)

Tel: [04] 223-154 (Tiranė)LUSHNJĖ (prefiksi 0652)

Grupi “Ritėm”

Drejtues: Arjan Hasabelliēi

Adresa: Teatri “Vaēe Zela”

Tel: 21SHKODĖR (prefiksi 0224)

Grupi “Mister”

Pjesėmarrės: Jetmir Mehmeti, Ervin Bushati, Odeta Katundi

Adresa: Lagja “Perash” Rr. “Alqi Kondi” Nr.10

Tel: 2464VLORĖ (prefiksi 0632)Grupi “Rino Ritėm”

Drejtues: Jani Kosta

Adresa: Qendra Kulturore

Tel: 8801Dirigjentė dhe kompozitorė


Bujar Llapaj - Dirigjent -akademia e Arteve

Rifat Teqja - Dirigjent Rruga e "Durrėsit", P.11 Shk.2 Ap.10 Tiranė Tel: 251-13

Ferdinand Deda - Dirigjent, Kompozitor. Rr. “Sami Frashėri” P.32/7 Ap.14 Tel: 243-08

Jetmir Barbullushi – Dirigjent; Rr. “Don Bosco” Tel: 306-28

Milto Vako - Dirigjent kori ; Rr. “Ferit Xhajko” P.65/4 Shk.1 Ap.5 Tel: 642-94

Suzana Turku (Kashara) – Dirigjente kori ; Rr. “K. Mema” Nr.26 Tel: 317-90

Xhelma Laci - Dirigjent kori ; Rr. “Prokop Myzeqari” Nr.37 Tel: 484-11

Tatiana Shestani – Dirigjente kori ; Tel: 736-95

Luan Bakiu – Dirigjent kori ; Tel: 497-29

Limos Dizdari – Kompozitor ; Bulevardi "Zhan d’Ark" Tel: 261-08

Avni Mula – Kompozitor ; Rr. “Luigj Gurakuqi” Tel: 251-10

Tish Daija – Kompozitor ; Rr. “Dedė Gjo Luli” P.5 Ap.22 Tel: 263-14

Kozma Lara – Kompozitor ; Rr. “M. Shyri” P.12 Sk.5 Ap.38 Tel: 345-57

Gazment Mullaj – Kompozitor ; Rr. “Pandi Dardha” P.62 Shk.1 Ap.5 Tel: 207-97

Lejla Agolli – Kompozitore ; Rr. “Sh. Bėrxolli” P.18 Shk.2 Ap.7 Tel: 396-95

Rrushdi Kerraj – Kompozitor ; Rr. "Durrėsit" P.18 Shk.2 Tel: 490-71

Alfred Kaēinari – Kompozitor ; Rr. “Q. Guranjaku” P.56/4 Shk.2 Tel: 718-82

Selim Ishmaku – Kompozitor ; Rr. “Jani Vreto” Nr.6 Tel: 301-51

Aleksander Lalo – Kompozitor ; Rr. “Fortuzi” P.12 Ap.27 Tel: 712-46

Shpėtim Saraēi – Kompozitor ; Rr. “Mine Peza” Nr.86 Tel. 398-56

BERAT (prefiksi 062)Xhevdet Dervishi – Muzikolog, kritik muzike

Naim Veizi – Kompozitor, Dirigjent

Fatbardh Dervishi – Dirigjent

Agron Gjyzari – Muzikolog

Asqeri Kadena – Kompozitor, Folklorist

Florian Luari – Kompozitor

Kodhel Hoxha – Studiues folklori

Agim Meqemeja – Studiues folklori

Isa Pirja – Intrumentist popullor (klarinetist)

Igli Jaho – Instrumentist popullor (violinist)

Veli Hoxha – Instrumentist popullor (klarinetist)

Nuredin Spahia – Instrumentist (klarinetist)

ELBASAN (prefiksi 054)Alfons Balliēi – Kompozitor ; Qendra Kulturore Tel: 2642

Astrit Opari – Kompozitor ; Qendra Kulturore Tel: 2642

Durim Shishmani – Kompozitor ; Qendra Kulturore Tel: 2642

Edmond Rapi – Kompozitor; Qendra Kulturore Tel: 2642

Riza Zdrava – Kompozitore ; Qendra Kulturore Tel: 2642

Sulejman Balca – Kompozitor ; Qendra Kulturore Tel: 2642

Shpėtim Peza – Kompozitor ; Qendra Kulturore Tel: 2642

FIER (prefiksi 0642)Robert Hoxha – Dirigjent ; Qendra Kulturore Tel: 7947GRAMSH (prefiksi 0562)Ndriēim Shani – Kompozitor

Skėnder Lunshi – Kompozitor

Hasan Durmishi – Kompozitor

Artan Lunshi – Kompozitor

KAVAJĖ (prefiksi 0574)Bajram Tuka – Kompozitor Lagja 8 Nr.3

Kozma Rusi – Kompozitor, dirigjent i orkestrės frymore

KORĒĖ (prefiksi 0824)Jorgaq Nano - Dirigjent Lagja 13 Rr. “Kongresi i Lushnjes” Nr.33 Tel: 6972

Josif Minga – Kompozitor Rr. “Mihal Grameno" Nr.2 Tel: 2319

Pandi Bello – Muzikolog Lagja 2 Rr. “Thanas Tashko” Nr.3 Tel: 7203

Pavlo Sholla – Dirigjent Lagja e Re Nr.12 Tel: 7203

Vani Trako – Dirigjent Rr. “Themistokli Gėrmenji” P.3 Tel: 3369

KRUJĖ (prefiksi 0532)Bashkim Rama – Kompozitor Qendra Kulturore Tel: 2332

LEZHĖ (prefiksi 026)Agim Velaj – Kompozitor Pallati i Kulturės Tel: 22647

LIBRAZHD (prefiksi 0552)Naim Gjoshi – Kompozitor Lagja Nr.1 P.89 Tel: 2454PESHKOPI (prefiksi 0342)Pėrparim Tomēini – Kompozitor, dirigjent Tel: 3885PĖRMET (prefiksi 0752)Zihni Dino – Kompozitor Lagja “Partizani”SARANDĖ (prefiksi 0732)Adem Daci – Kompozitor Tel: 3454

Bexhet Shena – Kompozitor, instrumentist Tel: 3454SHKODĖR (prefiksi 0224)

(Tė muzikės sė lehtė dhe popullore)Kolec Gajtani – kompozitor Tel: 6500

Mark Kaftalli – kompozotor Tel: 2860

Nazmi Lishi – kompozitor Tel: 3684(Tė muzikės sė kultivuar)

Gjon Shllaku – Kompozitor, dirigjent

Kujtim Alia – Kompozitor, dirigjent

Tonin Zadeja – Kompozitor, muzikolog Rr. “Daijes” Nr.75 Tel: 4484

Zef Ēoba – Kompozitor, dirigjent, muzikolog


VLORĖ (prefiksi 0632)Haxhi Dalipi – Etnomuzikolog, kompozitor Qendra Kulturore Tel: 4746

Ne Tirane Tel 256224Instrumentistė,Kompozitorė,muzikologė


Aleksander Peēi Tel: 243-672

Arjan Paēo Tel: 246-911

Anita Tartari Tel: 224-376

Alqi Lepuri Tel: 237-070

Bujar Llapaj

Bujar Sykja Tel: 222-194

Besnik Doshlani Tel: 368-024

Endri Sina

Fatmir Hysi Tel: 226-299

Iliriana Dema

Ibrahim Madhi Tel: 223-235

Fatos Qerimi Tel/Fax 0039.333.5280432

Fatos Jaho Tel: 224-920

Isak Shehu Tel: 246-941

Hajk Zaharian Tel: 223-929

Kozma Lara Tel: 224-557

Limos Dizdari Tel: 226-108

Lorenc Radovani Tel: 249-304

Milto Vako Tel: 264-294

Nikolin Gurakuqi cel 038.2148863

Nora Ēashku Tel: 233-490

Ramadan Sokoli Tel: 230-770

Robert Radoja Tel: 228-293

Roland Cene Tel: 375-700

Rudina Ciko Tel: 225-820

Sokol Shupo Tel: 237-012

Suzana Frashėri Tel: 222-830

Suzana Turku Tel 231-790

Shpėtim Kushta Tel: 264-817

Tatjana Sina Tel: 373-695

Thoma Gaqi Tel: 228-347

Vaso Tole Tel: 227-471

Zana Shuteriqi Tel: 250-396

Zhani Ciko Tel: 224-340DURRĖS (prefiksi 052)Osman Kuriēi Tel 26944

Vladimir Caku Shkolla e muzikesELBASAN (prefiksi 054)Keti Qosja – pianiste

Adresa: Qendra Kulturore Tel: 2642Shpėtim Ēaushi – Flautist

Adresa: Qendra Kulturore Tel: 2642Sopot Serica - fizarmonicist

Adresa: Qendra Kulturore Tel: 2642LAĒ (prefiksi 0536)Kujtim Mullai – Muzikolog

Adresa: Pallati i Kulturės Tel: 2696
KENGETARE LIRIKE ,TE MUZIKES SE LEHTE DHE POPULLORE


Kėngetarė lirike


TIRANĖ (prefix04)


1.Hysen Koēia (kėngėtar lirik)

Adresa: Rr. “Komuna e Parisit” P.1 Shk.5 Tel: 245-9222.Gjergj Sulioti (kėngėtar lirik)

Adresa: Rr. “Hoxha Tahsim” P. 288 Shk.2 Ap. 25 Tel: 368-4403. Edit Mihali (kėngėtare lirike)

Adresa: Rr. “Punėtorėt e Rilindjes” P. 2 Shk.2 Ap.14 Tel: 232-9244. Agim Duro (kėngėtar lirik)

Adresa: Rr. e“Dibrės” P.6 Shk.4 Ap.34 Tel: 361-7075. Ylber Gjini (kėngėtar lirik)

Adresa: Rr. “3 Dėshmorėt” Qyteti i Nxėnėsve Tel: 247-6236. Shpresa Bega (kėngėtare lirike)

Adresa: Rr. “Ferit Xhajko”7.Irini Nikolla (kėngėtare lirike)

Adresa: Pallatet e Aviacionit Ap.748. Avni Shehu (kėngėtar lirik)

Adresa: Rr. “Ymer Kurti” P. 3 Shk. 2 Ap. 15 Tel: 245-5169. Etleva Golemi (kėngėtare lirike)

Adresa: Rr. “Isa Boletini” Nr. 137 Tl: 231-632

Kėngetare tė muzikės sė lehtė dhe popullore

Adresa: Prane departamentit te muzikes ne RTSH

Drejtor artistik Ardian Hila Tel: 224-308 cel 038.2125959

Konsulent Selim Ishmaku tel 230151- Rovena Dilo

- Elsa Lila

- Irma Libohova

- Franēesk Radi

- Luan Zhegu

- Aleksandėr Gjoka

- Eranda Libohova

- Liljana Kondakēi

- Myfarete Laze

- Aurela Gaēe

- Rovena Stefa

- Suela Kalaja

- Vikena Kamenica

- Bleona Qerreti

- Rozana Radi

- Eduart Jubani

- Dashnor Diko

- Redon Makashi

- Elton Deda

- Ledina Ēela

- Manjola Nallbani

- Kastriot Tusha

- Mariza Ikonomi

- Valbona Mema

- Fatmir Zyberi

- Sazan Miēani

- Hysni Zela

- Irini Qiriako

- Sabahete Vishnja

- Greta Zani

- Artiola ToskaELBASAN (prefiksi 054)

1.Albert Tafani

Adresa: Qendra Kulturore Tel: 26422. Mehdi Zena

Adresa: Qendra Kulturore Tel: 26423. Mirjam Gjata (muzikė e lehtė dhe popullore)

Adresa: Qendra Kulturore Tel: 26424.Mustafa Mehja (muzikė e lehtė dhe popullore)

Adresa: Qendra Kulturore Tel: 26425. Suzana Qatipi (muzikė e lehtė dhe popullore)

Adresa: Qendra Kulturore Tel: 2642FIER (prefiksi 0642)1. Vilson Shaho (muzikė e lehtė)

Adresa: Qendra Kulturore Tel: 7947

2. Raimonda Aliaj (muzikė e lehtė)

Adresa: Qendra Kulturore Tel: 7947

3. Anesti Ēuko (muzikė e lehtė)

Adresa: Qendra Kulturore Tel: 7947

4. Alma Joshi (muzikė e lehtė)

Adresa: Qendra Kulturore Tel: 7947

5. Ranila Pupi (muzikė e lehtė)

Adresa: Qendra Kulturore Tel: 7947

6. Roland Popa (muzikė e lehtė)

Adresa: Qendra Kulturore Tel: 7947

GRAMSH (prefiksi 0562)1. Armando Kllogjri

2. Ariana Pėrfundi

3. Bashkim Beri

4. Luiza Ēarēini

GJIROKASTĖR (prefiksi 0726)1.Petrit Lulo
Adresa: Lagja “Pllakė” Tel: 57042.Xhelal Angoni
Adresa: Lagja “Dunavat” Tel: 6677KAVAJĖ (prefiksi 0574)1.Vjollca Krasniqi
Adresa: Lagja Nr.5KRUJĖ (prefiksi 0532)1. Dėshira Maja (muzikė e lehtė)

Tel: 2804

2. Rakipe Karaj (muzikė e lehtė)

Adresa: Qendra Kulturore Tel: 2019

3. Medi Guni (muzikė e lehtė)

Adresa: Qendra Kulturore Tel: 2019

LUSHNJĖ (prefiksi 0652)1.Luan Manahasa (muzikė e lehtė)
Adresa: Qendra Kulturore Tel: 2117

2.Elida Koreshi (muzikė e lehtė)
Adresa: Qendra Kulturore Tel: 2117

3.Valbona Hekurani (muzikė e lehtė)
Adresa: Qendra Kulturore Tel: 2117

PESHKOPI (prefiksi 0342)1. Qerim Sula

Adresa: Shtėpia e Kulturės Tel: 34922. Vera Laēi

Adresa: Teatri i Varietesė Tel: 2576

PĖRMET (prefiksi 0752)1. Ylli Muēo

2. Vasil Ēuri

3. Dhimitėr Ēuri

4. Evgjeni Ēulli

5. Sulejman Lame (Artist i Merituar)

Kėta kėngėtarė janė tė atashuar pranė shtėpisė sė kulturės. Tel: 2364

PUKĖ (prefiksi 0252)

Ndue Shyti – rapsod, dirigjent orkestre (Pukė)
Tel: 2605

Frrok Haxhia – rapsod (Fushė Arrėz)
Tel: 3067

Gėzim Ahmetaj – kėngėtar popullor (Fushė Arrėz)
Tel: 3149

Pjetėr Nimani – muzikant folklorist (Fushė Arrėz)
RRĖSHEN (prefiksi 0375)Fran Vorfi – rapsod, koreograf
Jake Tuci – rapsod Tel: 594
Prena Beci – kėngėtare popullore Tel: 594
Aleksandėr Kolshi – muzikant Tel: 594
SARANDĖ (prefiksi 0732)Brunilda Beqiri
Adresa: Kinoteatri “Butrinti” Tel: 34542. Edmond Bejto

Adresa: Kinoteatri “Butrinti” Tel: 3454Perlat Merko
Adresa: Kinoteatri “Butrinti” Tel: 3454Hėna Xhemali
Adresa: Kinoteatri “Delvinė” Tel: 3454

TEPELENĖ (prefiksi 0742)1. Golik Jaupi

Adresa: Pallati i Kulturės Tel: 2284

Njėkohėsisht ėshtė drejtuesi i grupit polifonik “Bėnēa”2. Pėrparime Ziflaj

Adresa: Pallati i Kulturės Tel: 22843. Xhina Carka

Adresa: Pallati i Kulturės Tel: 2284VLORĖ (prefiksi 0632)Ludmilla Baballėku (muzikė e lehtė dhe popullore)
Adresa: Qendra Kulturore Tel: 8801Lutaio dhe dyqan i shitjes se instrumentave
Riparim, Akordim dhe prodhim dhe shitje instrumentash


Astrit Tafaj - Tiranė

Adresa: Rr. “Qemal Stafa” Nr.203 Tel: 41052

Qendra e punės: Liceu Artistik “Jordan Misja” Tel: 22960Bujar Ruri -Tiranė

Adresa:

Qendra e punės: Teatri i Operas dhe Baletit Tel: 27443Edmond Sinani -Tiranė

Adresa: Rr. “Sami Frashėri” Pallati 9-katėsh Tel: 51060

Qendra e punės: Profesion i lirėRamazan Gurra –Tiranė

Adresa: Rr.e “Kavajės” P.3 Shk.4 Ap.31 Tel: 48381

Qendra e punės: Akademia e Arteve Tel: 47598Ndue Pėrshqefa – Laē

Adresa: Pallati i KulturėsPal Deda – Lezhė

Adresa: Pranė Pallatit tė Kulturės Tel: 22647

Firma EPTON
Furnizuesi dhe shpėrndarėsi i instrumentave muzikorė ekskluziv nė Shqipėri

Adresa : Bul Marsel Kashen- prane Ministrise se puneve te jashtme.Tirane

Veshja