Faqja kryesore e muzikės Lista e plotė e artistėve Te gjitha albumet TOP-40 Kenget TOP-20 albumet Ndihmė

   

    Shpėtim Levendi — Kam shumė kohė qė pres    

Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Anila moj  Anila moj 459
2  Kam shumė kohė qė e pres  Kam shumė kohė qė e pres 335
3  Kur kujtoj netėt e Korrikut  Kur kujtoj netėt e Korrikut 309
4  Ditė e natė pėr tė mendoj  Ditė e natė pėr tė mendoj 249
5  Aurela  Aurela 213
6  Nesėr do tė shkoj nė kurbet  Nesėr do tė shkoj nė kurbet 213
7  Mos u mundo  Mos u mundo 198
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Mozaik jugu — Mozaik kėngėsh nga jugu    


Albume tė tjerė nga   •Eli Fara   •Fatmir Dule   •Jorgo Naēi   •Selami Kolonja   •Vėllezėrit Curri
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Ēupėzė beqare moj  Ēupėzė beqare moj - Eli Fara 2720
2  Kaba me klarinetė  Kaba me klarinetė - Ēobani 2378
3  Kėngė dasme Pėrmetare  Kėngė dasme Pėrmetare - Vėllezėrit Curri 2264
4  Kur mė shkon sokakut  Kur mė shkon sokakut - Avni Lushka 2125
5  Mirėsevjen o lule  Mirėsevjen o lule - Fatmir Dule 1913
6  Matkė tė thėrret jotėmė  Matkė tė thėrret jotėmė - Shpėtim Levendi 1799
7  Kėnga e bilbilit  Kėnga e bilbilit - Thoma Loli 1736
8  Mė martoi nėneja  Mė martoi nėneja - Skifter Etemi 1712
9  Uromė baba uromė  Uromė baba uromė - Fatmir Dule 1613
10  Kėshtu thoshte ajo  Kėshtu thoshte ajo - Selami Kolonja 1515
11  Nga ta hodha sevdanė  Nga ta hodha sevdanė - Jorgo Naēi 1427
12  Shtati yt  Shtati yt - Skifter Etemi 1333
13  Emigrimi  Emigrimi - Fatmir Dule 1324
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Shpėtim Levendi & Sulejman Lame — Tė ka babai nė gji    


Albume tė tjerė nga   •Sulejman Lame
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Ē'u ngrita me natė  Ē'u ngrita me natė 615
2  Kur merr sitėn dhe gatuan  Kur merr sitėn dhe gatuan 493
3  Leskovik o fryn njė erė  Leskovik o fryn njė erė 437
4  Tė ka babai nė gji  Tė ka babai nė gji 408
5  Dola nė baēen me lule  Dola nė baēen me lule 379
6  Mora gunėn moj nėnė  Mora gunėn moj nėnė 368
7  Zbresim nga Leusa  Zbresim nga Leusa 339
8  Hapna, hapna derėn  Hapna, hapna derėn 326
9  Tė bėra manare  Tė bėra manare 296
10  Duart nė fre  Duart nė fre 268
11  Kaba  Kaba 268
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Mall pėr Ēamėrinė — Mall pėr Ēamėrinė    


Albume tė tjerė nga   •Jorgo Naēi   •Sami Kallmi   •Shaban Zeneli
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Vaj e mall pėr Ēamėrinė  Vaj e mall pėr Ēamėrinė - Enkelejda & Hysni Alushi 2322
2  Ēamiko  Ēamiko - Sami Kallmi 1596
3  Pogonishtja tė ka lezet  Pogonishtja tė ka lezet - Sami Kallmi 1567
4  Delvina me Ēamėrinė  Delvina me Ēamėrinė - Shaban Zeneli 1400
5  Turbullt Lumi  Turbullt Lumi - Djemtė e Vjosės 1281
6  Trėndafil goxhe pa hapur  Trėndafil goxhe pa hapur - Shpėtim Levendi 1046
7  Trėndafil pėr dimėr  Trėndafil pėr dimėr - Tomi Korēės 982
8  Avni Rustemi  Avni Rustemi - Jorgo Naēi 981
9  Janinės ē’i panė sytė  Janinės ē’i panė sytė - Polo 914
10  Isuf Rrapi (orkestrale)  Isuf Rrapi (orkestrale) - Aurel Qirjo 724
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin

Veshja