Faqja kryesore e muzikės Lista e plotė e artistėve Te gjitha albumet TOP-40 Kenget TOP-20 albumet Ndihmė

   

    Mihallaq Andrea — Kėngė Korēare    

Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Ta dish ti ē'pesoi zemra ime  Ta dish ti ē'pesoi zemra ime 2119
2  Nė kinema  Nė kinema 1659
3  Eja o ėngjėll mė pėrqafo  Eja o ėngjėll mė pėrqafo 1568
4  Margarita  Margarita 1534
5  Sa bukur tė kėndosh  Sa bukur tė kėndosh 1395
6  Kur nata Korēėn e mbulon  Kur nata Korēėn e mbulon 1319
7  Korēarja  Korēarja 1238
8  Fatkeqėsia  Fatkeqėsia 1153
9  Birra Korēa  Birra Korēa 1140
10  Vajza dhe deti  Vajza dhe deti 1083
11  Nė ke vendosur vajzė qė tė mė lėsh  Nė ke vendosur vajzė qė tė mė lėsh 1029
12  Kur ishim qė tė dy fėmijė  Kur ishim qė tė dy fėmijė 948
13  Si shkojnė e ikin ėndėrrat  Si shkojnė e ikin ėndėrrat 875
14  Eja eja nė krahėt e mi  Eja eja nė krahėt e mi 844
15  Hapat e mia  Hapat e mia 754
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Mihallaq Andrea — Binte shiu    

Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Tė kujtohet ajo natė  Tė kujtohet ajo natė 969
2  Binte shiu  Binte shiu 893
3  S'kam ē'e dua pasurinė  S'kam ē'e dua pasurinė 809
4  Kristinės  Kristinės 711
5  Jam sėmurė pėr sytė e tu  Jam sėmurė pėr sytė e tu 674
6  Lozonjares  Lozonjares 653
7  Ku shkuan ato netė  Ku shkuan ato netė 638
8  Mundohem tė tė harroj  Mundohem tė tė harroj 579
9  Nė ėndėrr isha unė  Nė ėndėrr isha unė 561
10  Pash njė ėndėrr  Pash njė ėndėrr 532
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Kėngė magjike — Kėngė magjike    


Albume tė tjerė nga   •Alma Bektashi   •Ema Qazimi   •Gjergji Jorgaqi   •Kozma Dushi   •Liliana Kondakēi   •Mimoza Paraveli   •Ritfolk   •Rovena Dilo   •Spirit Voice
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Dy netė  Dy netė - M. Paraveli & M. Andrea 2205
2  Mos mė lini tė largohem  Mos mė lini tė largohem - Kozma Dushi 1603
3  F**k the government  F**k the government - Adelina Ismaili 1219
4  Ikin stinėt  Ikin stinėt - E. Qazimi & E. Bogdani 1083
5  Ti largohu  Ti largohu - Alma Bektashi 975
6  Ti s'e ndien atė qė fal  Ti s'e ndien atė qė fal - Gjergj Jorgaqi 888
7  Do tė them diēka  Do tė them diēka - Ritfolk 842
8  Rruga e jetės  Rruga e jetės - Spirit Voice 794
9  Arbėri  Arbėri - Liliana Kondakēi 752
10  Lotėt e ėngjėllit  Lotėt e ėngjėllit - Era Rusi 649
11  Njė jetė dashurojmė  Njė jetė dashurojmė - Sun Rise 640
12  Jeta ėshtė e shėnjtė  Jeta ėshtė e shėnjtė - Rovena Dilo 579
13  Skllav i etjes tėnde  Skllav i etjes tėnde - Meteor 503
14  Klith me natėn  Klith me natėn - Arjan Toēi 455
15  Mė fal  Mė fal - Suela Ēanaj 442
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    RTSH - Korēare — Kėngė Korēare    


Albume tė tjerė nga   •Eli Fara   •Ermira Babaliu   •RTSH
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Kur mė vjen burri nga stani  Kur mė vjen burri nga stani - Tefta Tashko Koēo 2499
2  Qerraxhiu e Grebenes - gėrshetat  Qerraxhiu e Grebenes - gėrshetat - Eli Fara 2044
3  Eja eja  Eja eja - Mihallaq Andrea 1881
4  Drenovarja  Drenovarja - Grupi Lira 1753
5  Tė dinja tė vogėl  Tė dinja tė vogėl - Grupi Lira 1595
6  Ballet me sedefe  Ballet me sedefe - L.Theodhori, S.Vangjeli 1542
7  Kur vjen Marina  Kur vjen Marina - Grupi Lira 1420
8  Gjithmonė pranė teje kalova  Gjithmonė pranė teje kalova - Ermira Babaliu 1379
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin

Veshja