Faqja kryesore e muzikės Lista e plotė e artistėve Te gjitha albumet TOP-40 Kenget TOP-20 albumet Ndihmė

   

    Mihallaq Andrea — Kėngė Korēare    

Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Ta dish ti ē'pesoi zemra ime  Ta dish ti ē'pesoi zemra ime 2130
2  Nė kinema  Nė kinema 1668
3  Eja o ėngjėll mė pėrqafo  Eja o ėngjėll mė pėrqafo 1577
4  Margarita  Margarita 1543
5  Sa bukur tė kėndosh  Sa bukur tė kėndosh 1404
6  Kur nata Korēėn e mbulon  Kur nata Korēėn e mbulon 1328
7  Korēarja  Korēarja 1247
8  Fatkeqėsia  Fatkeqėsia 1162
9  Birra Korēa  Birra Korēa 1149
10  Vajza dhe deti  Vajza dhe deti 1091
11  Nė ke vendosur vajzė qė tė mė lėsh  Nė ke vendosur vajzė qė tė mė lėsh 1037
12  Kur ishim qė tė dy fėmijė  Kur ishim qė tė dy fėmijė 956
13  Si shkojnė e ikin ėndėrrat  Si shkojnė e ikin ėndėrrat 882
14  Eja eja nė krahėt e mi  Eja eja nė krahėt e mi 851
15  Hapat e mia  Hapat e mia 761
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Mihallaq Andrea — Binte shiu    

Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Tė kujtohet ajo natė  Tė kujtohet ajo natė 974
2  Binte shiu  Binte shiu 898
3  S'kam ē'e dua pasurinė  S'kam ē'e dua pasurinė 814
4  Kristinės  Kristinės 716
5  Jam sėmurė pėr sytė e tu  Jam sėmurė pėr sytė e tu 679
6  Lozonjares  Lozonjares 658
7  Ku shkuan ato netė  Ku shkuan ato netė 643
8  Mundohem tė tė harroj  Mundohem tė tė harroj 584
9  Nė ėndėrr isha unė  Nė ėndėrr isha unė 566
10  Pash njė ėndėrr  Pash njė ėndėrr 537
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Kėngė magjike — Kėngė magjike    


Albume tė tjerė nga   •Alma Bektashi   •Ema Qazimi   •Gjergji Jorgaqi   •Kozma Dushi   •Liliana Kondakēi   •Mimoza Paraveli   •Ritfolk   •Rovena Dilo   •Spirit Voice
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Dy netė  Dy netė - M. Paraveli & M. Andrea 2208
2  Mos mė lini tė largohem  Mos mė lini tė largohem - Kozma Dushi 1605
3  F**k the government  F**k the government - Adelina Ismaili 1222
4  Ikin stinėt  Ikin stinėt - E. Qazimi & E. Bogdani 1084
5  Ti largohu  Ti largohu - Alma Bektashi 976
6  Ti s'e ndien atė qė fal  Ti s'e ndien atė qė fal - Gjergj Jorgaqi 890
7  Do tė them diēka  Do tė them diēka - Ritfolk 843
8  Rruga e jetės  Rruga e jetės - Spirit Voice 795
9  Arbėri  Arbėri - Liliana Kondakēi 753
10  Lotėt e ėngjėllit  Lotėt e ėngjėllit - Era Rusi 649
11  Njė jetė dashurojmė  Njė jetė dashurojmė - Sun Rise 640
12  Jeta ėshtė e shėnjtė  Jeta ėshtė e shėnjtė - Rovena Dilo 580
13  Skllav i etjes tėnde  Skllav i etjes tėnde - Meteor 503
14  Klith me natėn  Klith me natėn - Arjan Toēi 455
15  Mė fal  Mė fal - Suela Ēanaj 442
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    RTSH - Korēare — Kėngė Korēare    


Albume tė tjerė nga   •Eli Fara   •Ermira Babaliu   •RTSH
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Kur mė vjen burri nga stani  Kur mė vjen burri nga stani - Tefta Tashko Koēo 2499
2  Qerraxhiu e Grebenes - gėrshetat  Qerraxhiu e Grebenes - gėrshetat - Eli Fara 2045
3  Eja eja  Eja eja - Mihallaq Andrea 1882
4  Drenovarja  Drenovarja - Grupi Lira 1753
5  Tė dinja tė vogėl  Tė dinja tė vogėl - Grupi Lira 1596
6  Ballet me sedefe  Ballet me sedefe - L.Theodhori, S.Vangjeli 1542
7  Kur vjen Marina  Kur vjen Marina - Grupi Lira 1420
8  Gjithmonė pranė teje kalova  Gjithmonė pranė teje kalova - Ermira Babaliu 1380
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin

Veshja