Faqja kryesore e muzikės Lista e plotė e artistėve Te gjitha albumet TOP-40 Kenget TOP-20 albumet Ndihmė

   

    Mera Zymeri — Ēlirimtares    

Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Jemi Zot nė trojet tona  Jemi Zot nė trojet tona 353
2  Oj Kosovė  Oj Kosovė 236
3  Ku janė djemtė e Kaēanikut  Ku janė djemtė e Kaēanikut 212
4  Hoj dada hoj  Hoj dada hoj 175
5  Ēlirimtares  Ēlirimtares 157
6  Sytė qė kan lotuar  Sytė qė kan lotuar 132
7  Mbesim rroje pėr Atdhe  Mbesim rroje pėr Atdhe 119
8  Kush e shpiku lumin  Kush e shpiku lumin 107
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Mera Zymeri — Kur ka dasėm Shqiptaria    

Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Babi im nė mėrgim  Babi im nė mėrgim 302
2  3000 vjet Shqipėri mbi dhe  3000 vjet Shqipėri mbi dhe 256
3  Kur ka dasėm Shqiptaria  Kur ka dasėm Shqiptaria 224
4  Ē'ka ka zogu qė po qan  Ē'ka ka zogu qė po qan 214
5  Potpuri kėngėsh  Potpuri kėngėsh 185
6  Ē'faj ka syri qė s'ka gjumė  Ē'faj ka syri qė s'ka gjumė 177
7  O i miri i motrės  O i miri i motrės 146
8  O moj tokė e Skėnderbeut  O moj tokė e Skėnderbeut 142
9  Mė ka marr malli pėr ty Kosovė  Mė ka marr malli pėr ty Kosovė 129
10  Shtatė degėt e dardhės  Shtatė degėt e dardhės 127
11  Rrugės sė shotės do ecim  Rrugės sė shotės do ecim 114
12  Thirrjet e shqiponjės  Thirrjet e shqiponjės 106
13  Doruntina e Arbėrisė  Doruntina e Arbėrisė 92
14  Do tė vijė o syri i zi  Do tė vijė o syri i zi 85
15  Robėri mė s'durojmė  Robėri mė s'durojmė 85
16  Mos ma shkel ti abc-nė  Mos ma shkel ti abc-nė 79
17  Mijra vjet trolli Dardan  Mijra vjet trolli Dardan 75
18  Kur e shkruaj emrin Kosovė  Kur e shkruaj emrin Kosovė 74
19  Mbjellim gjakun nė dru e gur  Mbjellim gjakun nė dru e gur 71
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Mera Zymeri — Shiu i Prishtinės    

Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Merrma shiun e Prishtinės  Merrma shiun e Prishtinės 215
2  Po bjen defi kajde, kajde  Po bjen defi kajde, kajde 159
3  Dhėmbjet e Kosovės  Dhėmbjet e Kosovės 116
4  I hope  I hope 95
5  Kam dy vllazėn  Kam dy vllazėn 89
6  Pamvarsi!  Pamvarsi! 87
7  Pyes dallėndyshet  Pyes dallėndyshet 82
8  Pa ty  Pa ty 66
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin

Veshja