Faqja kryesore e muzikės Lista e plotė e artistėve Te gjitha albumet TOP-40 Kenget TOP-20 albumet Ndihmė

   

    Mahmut Ferati — Nusja Jonė    

Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Tash ėshtė vonė  Tash ėshtė vonė 2332
2  I miri dhe i keqi  I miri dhe i keqi 1774
3  Ku pik loti ka dashni  Ku pik loti ka dashni 1653
4  Nusja jonė  Nusja jonė 1461
5  Ylli im nuk ndizet ma  Ylli im nuk ndizet ma 1267
6  Maturantėve  Maturantėve 1191
7  Kėngė pėr Ise Kastratin  Kėngė pėr Ise Kastratin 1118
8  M’ka falė Zoti pėr kėtė ditė  M’ka falė Zoti pėr kėtė ditė 1106
9  Ndoshta isha pak e re  Ndoshta isha pak e re 974
10  Kėngė pėr Rrahim Beqirin  Kėngė pėr Rrahim Beqirin 888
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Mahmut Ferati & Shyhrete Behluli — Njė herė vjen vera kah dera    


Albume tė tjerė nga   •Shyhrete Behluli
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Pyesin fėmijėt e mjerė  Pyesin fėmijėt e mjerė 2077
2  Pėr kujtim tė dashurisė  Pėr kujtim tė dashurisė 1604
3  Nuk ėshtė marrė me kajt  Nuk ėshtė marrė me kajt 1478
4  Nė dritare tė burgut  Nė dritare tė burgut 1369
5  Luftėtari i lirisė  Luftėtari i lirisė 1210
6  Zani i shpirtit tim  Zani i shpirtit tim 1133
7  Ma ke marrė fuqinė  Ma ke marrė fuqinė 1006
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Zėri i Kėrēovės — Hitet Folklorike 2005    


Albume tė tjerė nga   •Ilir Shaqiri   •Leonora Jakupi   •Naim Abazi   •Shkurte Fejza   •Shyhrete Behluli   •Sinan Vllasaliu   •Zėri i Kėrēovės
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Dasma e Kosovės  Dasma e Kosovės - Lekė Dedevukaj 6132
2  Oj serbi oj shtrigė e vjetėr  Oj serbi oj shtrigė e vjetėr - Rapsodėt e Kukėsit 4700
3  Vjen nga zemra e Shqipėrisė nėnė  Vjen nga zemra e Shqipėrisė nėnė - Halit Gashi 4193
4  Prapė po nisem pėr mėrgim  Prapė po nisem pėr mėrgim - Shkurte Fejza 3786
5  Dy avionė  Dy avionė - Gėzim Ahmetaj 3328
6  Oj Kosovė nėna ime  Oj Kosovė nėna ime - Shkurte Fejza 3279
7  Gjallė a vdek nusen t’ma bini  Gjallė a vdek nusen t’ma bini - Rapsodėt 3104
8  Gjaku shqipes me dy krena  Gjaku shqipes me dy krena - Dida, Cela, Kovaēi 2946
9  Erdha nga Kosova  Erdha nga Kosova - Zyle Krasniqi 2593
10  Isa Boletini  Isa Boletini - Dida, Cela, Kovaēi 2486
11  Plumbat nė konak  Plumbat nė konak - Gėzim Jaha 2336
12  Niset trimi pėr gurbet  Niset trimi pėr gurbet - Sinan Vllasaliu 2276
13  Dėshmorėt e UĒK-sė  Dėshmorėt e UĒK-sė - Zėri i Kėrēovės 2115
14  Sa jemi shqiptarė  Sa jemi shqiptarė - Mahmut Ferati 2111
15  Moj Shqipėri  Moj Shqipėri - Shyhrete Behluli 2071
16  Po vritet pafajsia  Po vritet pafajsia - Leonora Jakupi 1832
17  Janė mbledhur bijtė e shqipes  Janė mbledhur bijtė e shqipes - Bekim Ibrahimi 1710
18  Zemra e Kumanovės  Zemra e Kumanovės - Ilir Shaqiri 1671
19  Kosova ime  Kosova ime - Naim Abazi 1590
20  Pėr dėshmorin Afrim Kalanica  Pėr dėshmorin Afrim Kalanica - Shkurte Fejza 1524
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin

Veshja