Faqja kryesore e muzikės Lista e plotė e artistėve Te gjitha albumet TOP-40 Kenget TOP-20 albumet Ndihmė

   

    Aleksandėr Gjoka — The best    

Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Ditė dimri  Ditė dimri 3129
2  Zemra e njė gruaje  Zemra e njė gruaje 2230
3  Pėr ty vėlla  Pėr ty vėlla 2060
4  Anija plakė  Anija plakė 1766
5  Pėrse  Pėrse 1554
6  Anxhela  Anxhela 1507
7  Dy dashuri  Dy dashuri 1435
8  Paqe vetvetes  Paqe vetvetes 1210
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Alqi Boshnjaku — Larg urrejtjes    


Albume tė tjerė nga   •Alma Bektashi   •Dashnor Diko   •Elsa Lila   •Irma Libohova   •Ledina Ēelo   •Manjola Nallbani   •Mira Konēi   •Rovena Dilo   •Sherif Merdani   •Spirit Voice
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Sinfonia ime  Sinfonia ime - Sherif Merdani 2918
2  Larg urrejtjes  Larg urrejtjes - Elsa Lila 2244
3  Sagapo tė dua  Sagapo tė dua - Nertila Koka & David Tukiqi 2059
4  Emigranti  Emigranti - Irma Libohova 1850
5  Ti nuk mė tradhėton  Ti nuk mė tradhėton - A. Gjoka & A. Bektashi 1642
6  Emocion  Emocion - Aleksandėr Gjoka 1511
7  Si bananja  Si bananja - Dashnor Diko 1451
8  Ike me dallandyshet  Ike me dallandyshet - Manjola Nallbani 1389
9  Tė sotmen jeto  Tė sotmen jeto - Mira Konēi 1340
10  Fuoristrada  Fuoristrada - Spirit Voice 1190
11  Kam frikė nga dashuria  Kam frikė nga dashuria - Rovena Dilo 1138
12  Fal  Fal - Ledina Ēelo 1086
13  San Valentino  San Valentino - Ledina Ēelo 1013
14  Zhgėnjimi  Zhgėnjimi - Alma Bektashi 918
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Kėngėt e Shekullit — 100 Kėngėt e Shekullit - vol. 1    


Albume tė tjerė nga   •Alma Bektashi   •Anita Take   •Eranda Libohova   •Irma Libohova   •Jonida Maliqi   •Kėngėt e Shekullit   •Kujtim Prodani   •Rovena Dilo   •Saimir Braho   •Sidrit Bejleri   •Vikena Kamenica
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Tė lumtur tė dua  Tė lumtur tė dua - Jonida Maliqi 7860
2  Valsi i lumturisė  Valsi i lumturisė - Aleksandėr Gjoka 6247
3  Kėnga e nėnės  Kėnga e nėnės - Irma Libohova 5510
4  Vajzat e fshatit tim  Vajzat e fshatit tim - Eranda Libohova 5088
5  Kolazh  Kolazh 4819
6  Nė mes gushės ke njė pikė  Nė mes gushės ke njė pikė - Anita Take 4240
7  Nė ēdo zemėr  Nė ēdo zemėr - Sidrit Bejleri 3836
8  Bardhėsi  Bardhėsi - Kujtim Prodani 3633
9  Kėputa njė gjethe dafinė  Kėputa njė gjethe dafinė - Rovena Dilo 3553
10  Sytė e tu  Sytė e tu - Sajmir Braho 3392
11  Xhaketa e kuqe  Xhaketa e kuqe - Vikena Kamenica 3160
12  Vet ke mbet  Vet ke mbet - Alma Bektashi 2823
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Kėngėt e Shekullit — 100 Kėngėt e Shekullit - vol. 2    


Albume tė tjerė nga   •Alma Bektashi   •Eranda Libohova   •Irma Libohova   •Jonida Maliqi   •Kėngėt e Shekullit   •Kujtim Prodani   •Liliana Kondakēi   •Rovena Dilo   •Saimir Braho   •Sidrit Bejleri   •Vikena Kamenica
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Kolazh  Kolazh - Rudolf Stamolla 3388
2  A do tė vish?  A do tė vish? - Aleksandėr Gjoka 2912
3  Djaloshi dhe shiu  Djaloshi dhe shiu - Sidrit Bejleri 2743
4  E duam lumturinė  E duam lumturinė - Jonida Maliqi 2436
5  Kolazh  Kolazh - Liliana Kondakēi 2334
6  Shtegtimi  Shtegtimi - Eranda Libohova 2178
7  S’mendoja  S’mendoja - Vikena Kamenica 2173
8  Kėnga e marinarit  Kėnga e marinarit - Kujtim Prodani 2074
9  Flakė e borė  Flakė e borė - Irma Libohova 1976
10  Me dhe dritė nga syri yt  Me dhe dritė nga syri yt - Rovena Dilo 1850
11  Gjethet ranė  Gjethet ranė - Alma Bektashi 1741
12  Gėzimin njerėzve t’ua shtoj  Gėzimin njerėzve t’ua shtoj - Sajmir Braho 1696
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Kėngėt e Shekullit — 100 Kėngėt e Shekullit - vol. 3    


Albume tė tjerė nga   •Alma Bektashi   •Eranda Libohova   •Irma Libohova   •Jonida Maliqi   •Kėngėt e Shekullit   •Kujtim Prodani   •Myfarete Laze   •Rovena Dilo   •Saimir Braho   •Sidrit Bejleri   •Vikena Kamenica
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Kolazh  Kolazh - Myfarete Laze 4216
2  Kėnga e gjyshes  Kėnga e gjyshes - Eranda Libohova 3378
3  Kolazh  Kolazh - Avni Mula 3315
4  Pranvera me njė lule s’vjen  Pranvera me njė lule s’vjen - Aleksandėr Gjoka 3098
5  Sot jam 20 vjeē  Sot jam 20 vjeē - Irma Libohova 2815
6  Vajzat me kaēurrela  Vajzat me kaēurrela - Rovena Dilo 2765
7  Buzė detit jemi rritur  Buzė detit jemi rritur - Jonida Maliqi 2466
8  Pėr ty Atdhe  Pėr ty Atdhe - Sidrit Bejleri 2455
9  Dashuria  Dashuria - Sajmir Braho 2138
10  Shokėt  Shokėt - Kujtim Prodani 2055
11  Mesnatė  Mesnatė - Vikena Kamenica 1980
12  Ēelu si mimoza  Ēelu si mimoza - Alma Bektashi 1834
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Kėngėt e Shekullit — 100 Kėngėt e Shekullit - vol. 4    


Albume tė tjerė nga   •Alma Bektashi   •Eranda Libohova   •Irma Libohova   •Jonida Maliqi   •Kėngėt e Shekullit   •Kujtim Prodani   •Rovena Dilo   •Saimir Braho   •Sidrit Bejleri   •Vikena Kamenica
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Kur bie fyelli, ēiftelia  Kur bie fyelli, ēiftelia - Irma Libohova 2533
2  Kolazh  Kolazh - Aleksandėr Lalo 2004
3  Pranverė nė Prishtinė  Pranverė nė Prishtinė - Aleksandėr Gjoka 1884
4  Fėmija i parė  Fėmija i parė - Eranda Libohova 1834
5  Kolazh  Kolazh - P. Nikaj, S. Bejleri, V. Kamenica 1721
6  Tė dua o det  Tė dua o det - Sidrit Bejleri 1497
7  Nė moshėn e rinisė  Nė moshėn e rinisė - Rovena Dilo 1460
8  Jeta s’ėshtė lodėr  Jeta s’ėshtė lodėr - Jonida Maliqi 1419
9  Ne jemi tre  Ne jemi tre - Kujtim Prodani 1282
10  Vendi im  Vendi im - Alma Bektashi 1180
11  Erė pranverore  Erė pranverore - Vikena Kamenica 1116
12  Mirė se vjen pranverė  Mirė se vjen pranverė - Sajmir Braho 1009
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Kėngėt e Shekullit — 100 Kėngėt e Shekullit - vol. 5    


Albume tė tjerė nga   •Alma Bektashi   •Eranda Libohova   •Irma Libohova   •Jonida Maliqi   •Kėngėt e Shekullit   •Kujtim Prodani   •Rovena Dilo   •Saimir Braho   •Sidrit Bejleri   •Vikena Kamenica
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Falmi sytė e shkruar  Falmi sytė e shkruar - Aleksandėr Gjoka 3502
2  Lemza  Lemza - Eranda Libohova 2857
3  Fustani i bardhė  Fustani i bardhė - Irma Libohova 2578
4  Kolazh  Kolazh - Afėrdita Zonja me djemtė 2469
5  Shiu i verės  Shiu i verės - Jonida Maliqi 2453
6  S’ma njohe zemrėn  S’ma njohe zemrėn - Sidrit Bejleri 2181
7  Mimoza e dashurisė  Mimoza e dashurisė - Rovena Dilo 1973
8  Kolazh  Kolazh - Qemal Kėrtusha me vajzat 1935
9  Dua mė shumė Shqipėrinė  Dua mė shumė Shqipėrinė - Saimir Braho 1798
10  Stacioni im  Stacioni im - Vikena Kamenica 1625
11  Kur vjen pranvera  Kur vjen pranvera - Alma Bektashi 1593
12  E dua vendin tim  E dua vendin tim - Kujtim Prodani 1440
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Kėngėt e Shekullit — 100 Kėngėt e Shekullit - vol. 6    


Albume tė tjerė nga   •Alma Bektashi   •Eranda Libohova   •Irma Libohova   •Jonida Maliqi   •Kėngėt e Shekullit   •Kujtim Prodani   •Rovena Dilo   •Saimir Braho   •Sidrit Bejleri   •Vikena Kamenica
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Ku shkoi vallė ai djalė  Ku shkoi vallė ai djalė - Alma Bektashi 1855
2  Ne tė dy  Ne tė dy - A. Gjoka, I. Libohova 1674
3  Kur xhirohej njė film  Kur xhirohej njė film - R. Dilo, S. Braho 1498
4  Kolazh  Kolazh - Agim Prodani 1485
5  Lule t’bukura sjell pranvera  Lule t’bukura sjell pranvera - Vikena Kamenica 1377
6  Shpirtin tim ma rrėmben  Shpirtin tim ma rrėmben - Irma Libohova 1233
7  Kur perėndon dielli  Kur perėndon dielli - Sidrit Bejleri 1184
8  Udhėtim nė pranverė  Udhėtim nė pranverė - E. Libohova, R. Dilo 1109
9  Nuk e harroj  Nuk e harroj - Jonida Maliqi 1108
10  Vėllezėrit  Vėllezėrit - Kujtim Prodani 1086
11  Ēel si gonxhe dashuria  Ēel si gonxhe dashuria - Saimir Braho 1048
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Kėngėt e Shekullit — 100 Kėngėt e Shekullit - vol. 7    


Albume tė tjerė nga   •Alma Bektashi   •Eranda Libohova   •Irma Libohova   •Jonida Maliqi   •Kėngėt e Shekullit   •Kujtim Prodani   •Rovena Dilo   •Saimir Braho   •Sidrit Bejleri   •Vikena Kamenica
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Lule bore  Lule bore - Aleksandėr Gjoka 2142
2  Kolazh  Kolazh - Agim Kraja 1844
3  Grurė dhe kėngė  Grurė dhe kėngė - Eranda Libohova 1696
4  Serenatė pėr nusen  Serenatė pėr nusen - Vikena Kamenica 1540
5  Dhuratė pėr ditėlindjen  Dhuratė pėr ditėlindjen - Irma Libohova 1376
6  Dashuria jonė  Dashuria jonė - Jonida Maliqi 1244
7  Vajzė moj, lule moj  Vajzė moj, lule moj - Rovena Dilo 1187
8  Interesant  Interesant - Kujtim Prodani 1127
9  Natėn vonė  Natėn vonė - Sidrit Bejleri 1099
10  O moj shamishpalosura  O moj shamishpalosura - Alma Bektashi 1009
11  Nė duart e nėnės  Nė duart e nėnės - Saimir Braho 988
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Kėngėt e Shekullit — 100 Kėngėt e Shekullit - vol. 8    


Albume tė tjerė nga   •Alma Bektashi   •Eranda Libohova   •Irma Libohova   •Jonida Maliqi   •Kėngėt e Shekullit   •Kujtim Prodani   •Rovena Dilo   •Saimir Braho   •Sidrit Bejleri   •Vikena Kamenica
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Fati ynė shpresė dhe marrėzi  Fati ynė shpresė dhe marrėzi - Aleksandėr Gjoka 6025
2  Margjelo  Margjelo - Eranda Libohova 4534
3  Martesa jonė  Martesa jonė - Irma Libohova 4135
4  O moj ti me sytė e zi  O moj ti me sytė e zi - Sidrit Bejleri 3946
5  Kur tė jesh mėrzitur shumė  Kur tė jesh mėrzitur shumė - Jonida Maliqi 3593
6  Kolazh  Kolazh - Alida Hisku 3546
7  Shi bie nė Tiranė  Shi bie nė Tiranė - Rovena Dilo 3102
8  Kabina nr. 3  Kabina nr. 3 - Kujtim Prodani 2755
9  Shpipėri o vendi im  Shpipėri o vendi im - Alma Bektashi 2664
10  Sytė e tu  Sytė e tu - Saimir Braho 2416
11  Njė flutur  Njė flutur - Vikena Kamenica 2186
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Kėngėt e Shekullit — 100 Kėngėt e Shekullit - vol. 9    


Albume tė tjerė nga   •Alma Bektashi   •Eranda Libohova   •Irma Libohova   •Jonida Maliqi   •Kėngėt e Shekullit   •Kujtim Prodani   •Rovena Dilo   •Saimir Braho   •Sidrit Bejleri   •Vikena Kamenica
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Kolazh  Kolazh - Tonin Tėrshana 1369
2  Kėngėt e rinisė  Kėngėt e rinisė - Aleksandėr Gjoka 1250
3  Pėrherė tė dua  Pėrherė tė dua - Eranda Libohova 1031
4  Si lule maji  Si lule maji - Kujtim Prodani 958
5  Nė shtėpinė tonė  Nė shtėpinė tonė - Jonida Maliqi 889
6  Ngjyrat e pranverės  Ngjyrat e pranverės - Irma Libohova 880
7  Kur ēelin bozhuret  Kur ēelin bozhuret - Rovena Dilo 793
8  S’e kam tė lehtė  S’e kam tė lehtė - Vikena Kamenica 713
9  O diell i ri  O diell i ri - Sidrit Bejleri 682
10  Shikomė nė sy  Shikomė nė sy - Saimir Braho 622
11  Gjurmė tė arta  Gjurmė tė arta - Alma Bektashi 557
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Kėngėt e Shekullit — 100 Kėngėt e Shekullit - vol. 10    


Albume tė tjerė nga   •Alma Bektashi   •Ema Qazimi   •Eranda Libohova   •Irma Libohova   •Jonida Maliqi   •Kėngėt e Shekullit   •Kujtim Prodani   •Rovena Dilo   •Saimir Braho   •Sidrit Bejleri   •Vikena Kamenica
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Pragu i vegjėlisė  Pragu i vegjėlisė - Aleksandėr Gjoka 1628
2  Eja  Eja - Eranda Libohova 1243
3  Pėr vendlindjen  Pėr vendlindjen - Sidrit Bejleri 1239
4  Kujtimet e studentit  Kujtimet e studentit - Kujtim Prodani 1175
5  Rrjedh njė kėngė e ligjėrime  Rrjedh njė kėngė e ligjėrime - Rovena Dilo 1109
6  Kolazh  Kolazh - Ema Qazimi 1058
7  Gol  Gol - Irma Libohova 983
8  Jeto dhe jetėn time  Jeto dhe jetėn time - Saimir Braho 893
9  Pėr ty ēelin mijėra mėngjese  Pėr ty ēelin mijėra mėngjese - Vikena Kamenica 890
10  Njerėzit e agimeve  Njerėzit e agimeve - Jonida Maliqi 822
11  Mora shoqezėn pėr krah  Mora shoqezėn pėr krah - Alma Bektashi 771
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Shqiperia ime — Shqipėria ime    


Albume tė tjerė nga   •Myfarete Laze   •Nazif Ēela   •Nertila Vreto   •Petrit Lulo   •Shaban Zeneli
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Unė e dua Ēamėrinė  Unė e dua Ēamėrinė - Sh. Zeneli, M. Laze, A. Gjoka 1833
2  Shqipėria ime  Shqipėria ime - Nertila Vreto, Nazif Ēela 1477
3  Lala Gjoni  Lala Gjoni - Nertila Vreto, Nazif Ēela 1314
4  Kėshilltarėt e Hekalit  Kėshilltarėt e Hekalit - Nertila Vreto, Nazif Ēela 1174
5  Bilbil kur kėndon  Bilbil kur kėndon - Petrit Lulo 1117
6  Mitrua u bė deputet  Mitrua u bė deputet - Nazif Ēela 1059
7  Vito pėllumbesha  Vito pėllumbesha - Petrit Lulo 953
8  Valle e Rajcės  Valle e Rajcės - Nertila Vreto 921
9  Vashėzo nga Vlora  Vashėzo nga Vlora - Nazif Ēela 907
10  Eja djalo eja  Eja djalo eja - Nertila Vreto 880
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin

Veshja