Faqja kryesore e muzikės Lista e plotė e artistėve Te gjitha albumet TOP-40 Kenget TOP-20 albumet Ndihmė

   

    Kėngėt e Shekullit — 100 Kėngėt e Shekullit - vol. 1    


Albume tė tjerė nga   •Aleksandėr Gjoka   •Alma Bektashi   •Anita Take   •Eranda Libohova   •Irma Libohova   •Jonida Maliqi   •Kėngėt e Shekullit   •Kujtim Prodani   •Rovena Dilo   •Saimir Braho   •Vikena Kamenica
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Tė lumtur tė dua  Tė lumtur tė dua - Jonida Maliqi 7844
2  Valsi i lumturisė  Valsi i lumturisė - Aleksandėr Gjoka 6237
3  Kėnga e nėnės  Kėnga e nėnės - Irma Libohova 5501
4  Vajzat e fshatit tim  Vajzat e fshatit tim - Eranda Libohova 5081
5  Kolazh  Kolazh 4809
6  Nė mes gushės ke njė pikė  Nė mes gushės ke njė pikė - Anita Take 4229
7  Nė ēdo zemėr  Nė ēdo zemėr - Sidrit Bejleri 3827
8  Bardhėsi  Bardhėsi - Kujtim Prodani 3627
9  Kėputa njė gjethe dafinė  Kėputa njė gjethe dafinė - Rovena Dilo 3544
10  Sytė e tu  Sytė e tu - Sajmir Braho 3387
11  Xhaketa e kuqe  Xhaketa e kuqe - Vikena Kamenica 3155
12  Vet ke mbet  Vet ke mbet - Alma Bektashi 2819
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Kėngėt e Shekullit — 100 Kėngėt e Shekullit - vol. 2    


Albume tė tjerė nga   •Aleksandėr Gjoka   •Alma Bektashi   •Eranda Libohova   •Irma Libohova   •Jonida Maliqi   •Kėngėt e Shekullit   •Kujtim Prodani   •Liliana Kondakēi   •Rovena Dilo   •Saimir Braho   •Vikena Kamenica
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Kolazh  Kolazh - Rudolf Stamolla 3377
2  A do tė vish?  A do tė vish? - Aleksandėr Gjoka 2905
3  Djaloshi dhe shiu  Djaloshi dhe shiu - Sidrit Bejleri 2734
4  E duam lumturinė  E duam lumturinė - Jonida Maliqi 2428
5  Kolazh  Kolazh - Liliana Kondakēi 2328
6  Shtegtimi  Shtegtimi - Eranda Libohova 2173
7  S’mendoja  S’mendoja - Vikena Kamenica 2167
8  Kėnga e marinarit  Kėnga e marinarit - Kujtim Prodani 2068
9  Flakė e borė  Flakė e borė - Irma Libohova 1969
10  Me dhe dritė nga syri yt  Me dhe dritė nga syri yt - Rovena Dilo 1843
11  Gjethet ranė  Gjethet ranė - Alma Bektashi 1735
12  Gėzimin njerėzve t’ua shtoj  Gėzimin njerėzve t’ua shtoj - Sajmir Braho 1691
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Kėngėt e Shekullit — 100 Kėngėt e Shekullit - vol. 3    


Albume tė tjerė nga   •Aleksandėr Gjoka   •Alma Bektashi   •Eranda Libohova   •Irma Libohova   •Jonida Maliqi   •Kėngėt e Shekullit   •Kujtim Prodani   •Myfarete Laze   •Rovena Dilo   •Saimir Braho   •Vikena Kamenica
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Kolazh  Kolazh - Myfarete Laze 4204
2  Kėnga e gjyshes  Kėnga e gjyshes - Eranda Libohova 3371
3  Kolazh  Kolazh - Avni Mula 3308
4  Pranvera me njė lule s’vjen  Pranvera me njė lule s’vjen - Aleksandėr Gjoka 3090
5  Sot jam 20 vjeē  Sot jam 20 vjeē - Irma Libohova 2807
6  Vajzat me kaēurrela  Vajzat me kaēurrela - Rovena Dilo 2749
7  Buzė detit jemi rritur  Buzė detit jemi rritur - Jonida Maliqi 2460
8  Pėr ty Atdhe  Pėr ty Atdhe - Sidrit Bejleri 2448
9  Dashuria  Dashuria - Sajmir Braho 2133
10  Shokėt  Shokėt - Kujtim Prodani 2050
11  Mesnatė  Mesnatė - Vikena Kamenica 1975
12  Ēelu si mimoza  Ēelu si mimoza - Alma Bektashi 1829
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Kėngėt e Shekullit — 100 Kėngėt e Shekullit - vol. 4    


Albume tė tjerė nga   •Aleksandėr Gjoka   •Alma Bektashi   •Eranda Libohova   •Irma Libohova   •Jonida Maliqi   •Kėngėt e Shekullit   •Kujtim Prodani   •Rovena Dilo   •Saimir Braho   •Vikena Kamenica
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Kur bie fyelli, ēiftelia  Kur bie fyelli, ēiftelia - Irma Libohova 2522
2  Kolazh  Kolazh - Aleksandėr Lalo 1995
3  Pranverė nė Prishtinė  Pranverė nė Prishtinė - Aleksandėr Gjoka 1876
4  Fėmija i parė  Fėmija i parė - Eranda Libohova 1826
5  Kolazh  Kolazh - P. Nikaj, S. Bejleri, V. Kamenica 1712
6  Tė dua o det  Tė dua o det - Sidrit Bejleri 1489
7  Nė moshėn e rinisė  Nė moshėn e rinisė - Rovena Dilo 1453
8  Jeta s’ėshtė lodėr  Jeta s’ėshtė lodėr - Jonida Maliqi 1410
9  Ne jemi tre  Ne jemi tre - Kujtim Prodani 1274
10  Vendi im  Vendi im - Alma Bektashi 1173
11  Erė pranverore  Erė pranverore - Vikena Kamenica 1110
12  Mirė se vjen pranverė  Mirė se vjen pranverė - Sajmir Braho 1003
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Kėngėt e Shekullit — 100 Kėngėt e Shekullit - vol. 5    


Albume tė tjerė nga   •Aleksandėr Gjoka   •Alma Bektashi   •Eranda Libohova   •Irma Libohova   •Jonida Maliqi   •Kėngėt e Shekullit   •Kujtim Prodani   •Rovena Dilo   •Saimir Braho   •Vikena Kamenica
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Falmi sytė e shkruar  Falmi sytė e shkruar - Aleksandėr Gjoka 3492
2  Lemza  Lemza - Eranda Libohova 2849
3  Fustani i bardhė  Fustani i bardhė - Irma Libohova 2570
4  Kolazh  Kolazh - Afėrdita Zonja me djemtė 2459
5  Shiu i verės  Shiu i verės - Jonida Maliqi 2447
6  S’ma njohe zemrėn  S’ma njohe zemrėn - Sidrit Bejleri 2175
7  Mimoza e dashurisė  Mimoza e dashurisė - Rovena Dilo 1967
8  Kolazh  Kolazh - Qemal Kėrtusha me vajzat 1926
9  Dua mė shumė Shqipėrinė  Dua mė shumė Shqipėrinė - Saimir Braho 1792
10  Stacioni im  Stacioni im - Vikena Kamenica 1620
11  Kur vjen pranvera  Kur vjen pranvera - Alma Bektashi 1589
12  E dua vendin tim  E dua vendin tim - Kujtim Prodani 1435
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Kėngėt e Shekullit — 100 Kėngėt e Shekullit - vol. 6    


Albume tė tjerė nga   •Aleksandėr Gjoka   •Alma Bektashi   •Eranda Libohova   •Irma Libohova   •Jonida Maliqi   •Kėngėt e Shekullit   •Kujtim Prodani   •Rovena Dilo   •Saimir Braho   •Vikena Kamenica
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Ku shkoi vallė ai djalė  Ku shkoi vallė ai djalė - Alma Bektashi 1846
2  Ne tė dy  Ne tė dy - A. Gjoka, I. Libohova 1665
3  Kur xhirohej njė film  Kur xhirohej njė film - R. Dilo, S. Braho 1490
4  Kolazh  Kolazh - Agim Prodani 1478
5  Lule t’bukura sjell pranvera  Lule t’bukura sjell pranvera - Vikena Kamenica 1371
6  Shpirtin tim ma rrėmben  Shpirtin tim ma rrėmben - Irma Libohova 1227
7  Kur perėndon dielli  Kur perėndon dielli - Sidrit Bejleri 1178
8  Udhėtim nė pranverė  Udhėtim nė pranverė - E. Libohova, R. Dilo 1104
9  Nuk e harroj  Nuk e harroj - Jonida Maliqi 1103
10  Vėllezėrit  Vėllezėrit - Kujtim Prodani 1081
11  Ēel si gonxhe dashuria  Ēel si gonxhe dashuria - Saimir Braho 1043
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Kėngėt e Shekullit — 100 Kėngėt e Shekullit - vol. 7    


Albume tė tjerė nga   •Aleksandėr Gjoka   •Alma Bektashi   •Eranda Libohova   •Irma Libohova   •Jonida Maliqi   •Kėngėt e Shekullit   •Kujtim Prodani   •Rovena Dilo   •Saimir Braho   •Vikena Kamenica
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Lule bore  Lule bore - Aleksandėr Gjoka 2133
2  Kolazh  Kolazh - Agim Kraja 1838
3  Grurė dhe kėngė  Grurė dhe kėngė - Eranda Libohova 1691
4  Serenatė pėr nusen  Serenatė pėr nusen - Vikena Kamenica 1535
5  Dhuratė pėr ditėlindjen  Dhuratė pėr ditėlindjen - Irma Libohova 1373
6  Dashuria jonė  Dashuria jonė - Jonida Maliqi 1240
7  Vajzė moj, lule moj  Vajzė moj, lule moj - Rovena Dilo 1180
8  Interesant  Interesant - Kujtim Prodani 1124
9  Natėn vonė  Natėn vonė - Sidrit Bejleri 1096
10  O moj shamishpalosura  O moj shamishpalosura - Alma Bektashi 1007
11  Nė duart e nėnės  Nė duart e nėnės - Saimir Braho 987
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Kėngėt e Shekullit — 100 Kėngėt e Shekullit - vol. 8    


Albume tė tjerė nga   •Aleksandėr Gjoka   •Alma Bektashi   •Eranda Libohova   •Irma Libohova   •Jonida Maliqi   •Kėngėt e Shekullit   •Kujtim Prodani   •Rovena Dilo   •Saimir Braho   •Vikena Kamenica
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Fati ynė shpresė dhe marrėzi  Fati ynė shpresė dhe marrėzi - Aleksandėr Gjoka 6012
2  Margjelo  Margjelo - Eranda Libohova 4523
3  Martesa jonė  Martesa jonė - Irma Libohova 4127
4  O moj ti me sytė e zi  O moj ti me sytė e zi - Sidrit Bejleri 3937
5  Kur tė jesh mėrzitur shumė  Kur tė jesh mėrzitur shumė - Jonida Maliqi 3585
6  Kolazh  Kolazh - Alida Hisku 3536
7  Shi bie nė Tiranė  Shi bie nė Tiranė - Rovena Dilo 3093
8  Kabina nr. 3  Kabina nr. 3 - Kujtim Prodani 2748
9  Shpipėri o vendi im  Shpipėri o vendi im - Alma Bektashi 2658
10  Sytė e tu  Sytė e tu - Saimir Braho 2409
11  Njė flutur  Njė flutur - Vikena Kamenica 2181
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Kėngėt e Shekullit — 100 Kėngėt e Shekullit - vol. 9    


Albume tė tjerė nga   •Aleksandėr Gjoka   •Alma Bektashi   •Eranda Libohova   •Irma Libohova   •Jonida Maliqi   •Kėngėt e Shekullit   •Kujtim Prodani   •Rovena Dilo   •Saimir Braho   •Vikena Kamenica
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Kolazh  Kolazh - Tonin Tėrshana 1361
2  Kėngėt e rinisė  Kėngėt e rinisė - Aleksandėr Gjoka 1243
3  Pėrherė tė dua  Pėrherė tė dua - Eranda Libohova 1023
4  Si lule maji  Si lule maji - Kujtim Prodani 950
5  Nė shtėpinė tonė  Nė shtėpinė tonė - Jonida Maliqi 882
6  Ngjyrat e pranverės  Ngjyrat e pranverės - Irma Libohova 873
7  Kur ēelin bozhuret  Kur ēelin bozhuret - Rovena Dilo 787
8  S’e kam tė lehtė  S’e kam tė lehtė - Vikena Kamenica 708
9  O diell i ri  O diell i ri - Sidrit Bejleri 677
10  Shikomė nė sy  Shikomė nė sy - Saimir Braho 616
11  Gjurmė tė arta  Gjurmė tė arta - Alma Bektashi 551
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Kėngėt e Shekullit — 100 Kėngėt e Shekullit - vol. 10    


Albume tė tjerė nga   •Aleksandėr Gjoka   •Alma Bektashi   •Ema Qazimi   •Eranda Libohova   •Irma Libohova   •Jonida Maliqi   •Kėngėt e Shekullit   •Kujtim Prodani   •Rovena Dilo   •Saimir Braho   •Vikena Kamenica
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Pragu i vegjėlisė  Pragu i vegjėlisė - Aleksandėr Gjoka 1623
2  Eja  Eja - Eranda Libohova 1238
3  Pėr vendlindjen  Pėr vendlindjen - Sidrit Bejleri 1234
4  Kujtimet e studentit  Kujtimet e studentit - Kujtim Prodani 1170
5  Rrjedh njė kėngė e ligjėrime  Rrjedh njė kėngė e ligjėrime - Rovena Dilo 1104
6  Kolazh  Kolazh - Ema Qazimi 1052
7  Gol  Gol - Irma Libohova 978
8  Jeto dhe jetėn time  Jeto dhe jetėn time - Saimir Braho 889
9  Pėr ty ēelin mijėra mėngjese  Pėr ty ēelin mijėra mėngjese - Vikena Kamenica 887
10  Njerėzit e agimeve  Njerėzit e agimeve - Jonida Maliqi 819
11  Mora shoqezėn pėr krah  Mora shoqezėn pėr krah - Alma Bektashi 768
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin

Veshja