Faqja kryesore e muzikės Lista e plotė e artistėve Te gjitha albumet TOP-40 Kenget TOP-20 albumet Ndihmė

   

    Edona Llalloshi — Djali i Kosovės trime    

Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Simpatia  Simpatia 1707
2  Djali i Kosovės trime  Djali i Kosovės trime 1502
3  Do ta kallim  Do ta kallim 1036
4  Tik e tak  Tik e tak 1033
5  Kthemi ėndrrat e mia  Kthemi ėndrrat e mia 912
6  Shota  Shota 904
7  Nė dėrrasė tė vekut  Nė dėrrasė tė vekut 850
8  Lėmza  Lėmza 665
9  Unė po vij nė Kosovė  Unė po vij nė Kosovė 663
10  Mėkat i ėmbėl dashuria  Mėkat i ėmbėl dashuria 629
11  Moj dashni  Moj dashni 622
12  Atdheut tim ushtar  Atdheut tim ushtar 517
13  Eja  Eja 512
14  Motra qan vėllaun  Motra qan vėllaun 461
15  Mora ēiften  Mora ēiften 436
16  Loti im  Loti im 431
17  Mikja e parė  Mikja e parė 417
18  Pranvera nė Prishtinė  Pranvera nė Prishtinė 382
19  Gjenerata ime  Gjenerata ime 355
20  Vajtim dashnuer  Vajtim dashnuer 338
21  Gjurmėt  Gjurmėt 294
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Edona Llalloshi — Borxhi i dashurisė    

Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Borxhi i dashurisė  Borxhi i dashurisė 832
2  Lulebore (popullore e pėrpunuar)  Lulebore (popullore e pėrpunuar) 521
3  Ky merak (popullore e pėrpunuar)  Ky merak (popullore e pėrpunuar) 476
4  Dua syrin me ta puth o xhan  Dua syrin me ta puth o xhan 463
5  Dhembja ime mban emrin tėnd  Dhembja ime mban emrin tėnd 371
6  Djemtė e Kosovės  Djemtė e Kosovės 357
7  Te kalaja  Te kalaja 350
8  Ėndėrra e vashės t“fjetur  Ėndėrra e vashės t“fjetur 317
9  Luaja  Luaja 278
10  Vonohu dhe pak  Vonohu dhe pak 260
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Edona Llalloshi — S’dua hiē    

Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  S’dua hiē  S’dua hiē 566
2  Sa mall qė kam  Sa mall qė kam 439
3  Potpuri  Potpuri 430
4  Shpejt u rrita  Shpejt u rrita 397
5  E mora rrugėn  E mora rrugėn 379
6  Zjarr nė janar  Zjarr nė janar 359
7  U linda pėr ty  U linda pėr ty 299
8  Mė prit  Mė prit 290
9  Mos u kthe  Mos u kthe 252
10  Instrumentale - S’dua hiē  Instrumentale - S’dua hiē 227
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Edona Llalloshi — Pikė nė zemėr    

Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Pikė nė zemėr  Pikė nė zemėr 707
2  Popullore  Popullore 560
3  Kush po tė pėlqen  Kush po tė pėlqen 555
4  Nuk fal gabime  Nuk fal gabime 450
5  Pėr ty po flas  Pėr ty po flas 445
6  Fjalė nuk po gjej  Fjalė nuk po gjej 393
7  Zemėrgur  Zemėrgur 390
8  Mė thuaj tash  Mė thuaj tash 345
9  Llogaria  Llogaria 317
10  Pranoje  Pranoje 311
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin

Veshja