Faqja kryesore e muzikės Lista e plotė e artistėve Te gjitha albumet TOP-40 Kenget TOP-20 albumet Ndihmė

   

    Ilirėt — Ilirėt    

Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Oj Kosovė sa fort tė dua  Oj Kosovė sa fort tė dua 1863
2  Gurbetqari  Gurbetqari 1556
3  Sa e madhe ėshtė Shqipnia  Sa e madhe ėshtė Shqipnia 1537
4  Sa e sa vite  Sa e sa vite 1437
5  Nė tren pėr Pėrzeren  Nė tren pėr Pėrzeren 1270
6  Me tjetrin pranė mė kalonte  Me tjetrin pranė mė kalonte 1243
7  Kazanova  Kazanova 1122
8  Treni i fundit  Treni i fundit 1080
9  Malėsorja  Malėsorja 1024
10  Gajdexhiu  Gajdexhiu 1011
11  Ēiribi-ēiribu-ēiribamba  Ēiribi-ēiribu-ēiribamba 887
12  Zgjohu Kosovė  Zgjohu Kosovė 870
13  Ah Selvo oj Selvi  Ah Selvo oj Selvi 841
14  Stambolli kundėrmon  Stambolli kundėrmon 746
15  Kush ka bon  Kush ka bon 689
16  Kazablanka  Kazablanka 684
17  E para dhe e fundit  E para dhe e fundit 650
18  Tė mė zgjosh nga gjumi djalė  Tė mė zgjosh nga gjumi djalė 621
19  Heroi  Heroi 587
20  Oj tirani  Oj tirani 557
21  E pėrditshmja jonė  E pėrditshmja jonė 515
22  Nė mėnyrėn tėnde jeto  Nė mėnyrėn tėnde jeto 498
23  Ah Selvo oj Selvi  (remix)  Ah Selvo oj Selvi (remix) 472
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Melodi tė pavdekshme — Melodi tė pavdekshme    


Albume tė tjerė nga   •Afrim Muēiqi   •Amet Azizi   •Elita 5   •Fisnikėt   •Nazmi Belica   •Ramadan Krasniqi   •Selami Kolonja   •Shkėlzen Jetishi   •Sinan Vllasaliu   •TNT   •Vėllezėrit Aliu
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Xhelozia  Xhelozia - Afrim Muciqi 11746
2  Bjondina  Bjondina - TNT 8570
3  Puthjet tona  Puthjet tona - Vėllezėrit Aliu 7252
4  Mora testin  Mora testin - Ilirėt 6833
5  Hapi sytė e zezė  Hapi sytė e zezė - Sinan Vllasaliu 5582
6  Gurbeti  Gurbeti - Nazmi Belica 5214
7  Kalaja e Ulqinit  Kalaja e Ulqinit - Xeni 4853
8  Dyqind ditė  Dyqind ditė - TNT 4644
9  Dua tė vdes  Dua tė vdes - Elita5 4391
10  A tė kujtohet  A tė kujtohet - Fisnikėt 4353
11  Duro zemėr  Duro zemėr - Dani 4035
12  Do tė shkrihem  Do tė shkrihem - Fisnikėt 3684
13  Arjeta  Arjeta - Amet Azizi 3514
14  Nata e gjorė  Nata e gjorė - Nazmi Belica 3332
15  Erė borziloku  Erė borziloku - Selami Kolonja 3241
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Rock Kosovar — Rock Kosovar vitet `80    


Albume tė tjerė nga   •Menkis   •Telex
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Rroka mandolinėn  Rroka mandolinėn - Bijelo Dugme 1732
2  Shoku profesor  Shoku profesor - 403 1413
3  Moj e mira te pojata  Moj e mira te pojata - Mak 1209
4  Mė merr  Mė merr - Telex 1011
5  Hesht  Hesht - Ilirėt 924
6  Babilon  Babilon - 403 851
7  Vashė pa ndjenja  Vashė pa ndjenja - Moneyf 694
8  Kopshti im  Kopshti im - Lindja 673
9  Flej Zana  Flej Zana - Menkis 625
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin
    Cani — Hitet Cani    


Albume tė tjerė nga   •Adelina Ismajli   •Armend Rexhepagiqi   •Elita 5   •Fisnikėt   •Marigona   •Merita Spahiu Muēiqi   •Mihrie Braha   •Naim Abazi   •Shkumbin Kryeziu
Nr.           Kėnga rendit kenget sipas emrit Dėgjuar rendit kenget sipas numrit te degjimeve
1  Leze leze  Leze leze - Aida 2020
2  Kur vdekja tė thėrret  Kur vdekja tė thėrret - Marigona 1211
3  Nuk jam pėr ty  Nuk jam pėr ty - Fisnikėt 1096
4  Sajzeza  Sajzeza - Elita 5 & A. Ismajli 1072
5  E mira e Prishtinės  E mira e Prishtinės - Mihrie Braha 1035
6  Dashurinė ku e kam  Dashurinė ku e kam - Armend Rexhepagiqi 804
7  Plagė nė zemėr  Plagė nė zemėr - Naim Abazi 773
8  Shko  Shko - Adelina Ismajli 678
9  Do tė eksplodoj  Do tė eksplodoj - Shkumbin Kryeziu 649
10  Kush ka bon  Kush ka bon - Ilirėt 635
11  Do tė pres  Do tė pres - Merita Spahiu 581
12  Mėngjesore  Mėngjesore 486
13  Rajmond  Rajmond - Miranda 456
 Dėgjo Albumin  Dėgjo Albumin

Veshja